הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

סרט הילדים “בית” שיצא ביום חמישי הקרוב לקולנוע, הוא אחד מסרטי הילדים שהכי גרמו לי להכנס למוד פילוסופי (וכן, אפילו להזיל דמעה)

24/03/2015

על קיר פינת האוכל שלי כתוב “..Home is where the hurt is” וזה אולי המשפט הכי נכון בעיניי בעולם!
דווקא סרט הילדים החדש “בית” (בבתי הקולנוע החל מיום חמישי, ה-23.3.15) גרם לי לשוב ולהרהר מה זה בכלל בית ומהי באמת משפחה.

download (13)

הסרט הוא סרט ילדים, אל תתבלבלו.. אבל הוא עשוי כל כך טוב שבשלב מסויים לגמרי שכחתי שמדובר בסרט ילדים עם דיבוב לעברית ופשוט התמסרתי אליו ולמסרים שהוא מעביר. גם עומר אגב, אהב אותו מאוד ופרש לפני את שלל המסרים שהועברו אליו..

גיבור הסרט הוא “או” הבוב- חייזר חמוד וקצת קלאמזי, מלא בכוונות טובות אבל נוטה לעשות טעויות כל הזמן. הוא לא ממש אהוד בקרב קהילת הבובים והשם “או” ניתן לו בגלל שבכל פעם שהוא מתקרב לאחד מחבריו הבובים, הם נאנחים בקריאת “אוווו” מתריסה.

download (14)

אבל הוא לא נותן לעצמו להרגיש מנודה וממשיך לנסות ולהתחבב על חבריו (מה שכמובן גורם עוד ועוד טעויות). כאשר שליט הבובים מודיע להם שהם חייבים לעזוב את הכוכב עליו הם נמצאים ולהתיישב בכדור הארץ, על מנת לברוח מהאוייב הגדול שמאיים לחסלם, “או” דווקא רואה בכך הזדמנות לחברים חדשים.
ההגעה לכדור הארץ מלווה בלא מעט דרמות ואפקטים מגניבים מהעולם החיצון ומאלצת את הבובים “לאחסן” את ה”אנושאדמים” במקום אחד מרוחק.
לתוך כל הכאוס על כדור הארץ נשאבת גם ילדה קטנה בשם “טי” והחתול שלה- אמה האהובה נלקחת לאותו מקום אחסון והיא מוצאת את עצמה בלב הדרמה.
מפגש מקרי (שכמובן מתחיל ברגל שמאל) בינה לבין “או” משנה את הסיפור כולו ובצורה באמת מופלאה מעביר את הצופים (גם הקטנים) מסכת שלמה של רגשות- צחוק, פחד, עצב, געגוע, שמחה ותקווה.

download (15)

כמעט עד לרגע האחרון של הסרט לא ברור כיצד הוא יסתיים והסוף אכן מפתיע ולא צפוי.
זה סרט באמת מצויין שמסתכל אל הילדים בגובה העיניים ולא פוחד להציף אצלם את הנקודה הרגישה ביותר בכל גיל, בטח בילדות- תחושת השייכות!
כי מי מאיתנו לא מצא את עצמו לא פעם בסיטואציה בה הוא הרגיש לא שייך, לא אהוב, לא רצוי ולא מוערך?
מי מאיתנו לא התמודד עם דעות קדומות (שלנו כלפי אחרים ושל אחרים כלפינו)? ומי מאיתנו לא תהה פעם מהי חברות אמיתית והאם משפחה היא בהכרח זו שנולדים אליה..

בבוקר שלאחר הצפייה בסרט עומר פתח בשיחה עליו ואמר לי שהסרט היה ממש יפה. כששאלתי אותו מה הופך את הסרט ליפה בעיניו הוא ענה שבסרט יש הרבה מסרים (וזו לשונו, לא נגעתי):
- הסרט מלמד שלא צריך לפסול מישהו בגלל איך שהוא נראה או בגלל השפה שהוא מדבר.
- הוא מלמד שלא נוטשים חברים בצרה אף פעם.
- הוא מלמד שצריך להיות אמיצים ולא להקשיב לכל מי שאומר לך שלא כדאי לנסות דברים.
- הוא מלמד שגם אם לא אוהבים אותך במקום אחד זה לא אומר שאתה לא טוב, אולי פשוט לא מכירים אותך מספיק טוב.
- הוא מלמד שמשפחה זה הכי חשוב ושיש משפה שנולדים איתה ומשפחה שבוחרים.

IMG_3323

אולי הסרט הזה נגע בעומר ובי בגלל שגם אנחנו עברנו לפני שנה למקום חדש ולא מוכר וקשיי ההסתגלות (בייחוד שלו) לא היו קלים במיוחד.. ואולי פשוט כי הוא סרט באמת באמת טוב!
אני יכולה להשתפך כאן עוד שעות על הנושא הזה, אבל אתן לכם לצפות בסרט ולהרגיש את זה בעצמכם (אתם כמובן מוזמנים לשתף אותי אחר כך).

לטריילר: www.youtube.com/watch?v=zec8IPNcaCY

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה