הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

פרוייקט “עפים 2″ של מפעל הפיס הוא פרוייקט מקסים שמטרתו לעודד מופעי מחול ותרבות לילדים. אני בעד!

25/02/2015

בשבוע שעבר הגענו עומר ואני להצגתה של מאיה לוי “כתם, כתר, קטשופ- אהבה”, שהועלתה בסוזן דלל במסגרת פרוייקט “עפים 2″ של מפעל הפיס.

רגע לפני שאספר לכם על ההצגה עצמה, אספר לכם על פרוייקט “עפים 2″ עצמו, כי בתכל’ס הוא האישיו האמיתי כאן: מדובר בפרוייקט שמטרתו היא לקרב ילדים ובני נוער למחול אמנותי ולהעשיר את רפרטואר המחול הישראלי המקורי לילדים.
במסגרת הפרויקט הוזמנו יוצרים ליצור יצירות מחול מקוריות שטרם הוצגו על במה לקהל, המיועדות לגילאים 3-8 או 9-12 או 13-16, באורך של 30 דקות לפחות.

IMG_2625

IMG_2620

ההצגה “כתם, כתר, קטשופ-אהבה” של היוצרת: מאיה לוי מיועד לגילאי 4-8 ושואב את הטקסטים, השירים והסיפורים האסוציאטיביים ומלאי הדמיון מהיוצרת נורית זרחי.
המופע הוא למעשה שילוב של מופע מחול והצגה שנושאת את הילדים על כנפי הדמיון.
ההצגה מתחלקת לשני חלקים עיקריים- בחלק הראשון מופיעה דמות מתולתלת בחצר המשחקים והילדים (השחקנים) מדמייינים מהי אותה דמות ומה תפקידה- פעם היא כתם על חולצה, פעם היא כתר של מלכה ופעם היא קטשופ שנשפך. הכל מומחש באמצעות מעט מילים והרבה תנועה..

IMG_2622

IMG_2621

בחלק השני השחקנים הם ג’ירפות גבוהות ורעבות שמדמיינים את הירח כמאכל טעים משתנה- פנקייק, סוכריה, אשכולית אדומה.. ומנסים להגיע אליו. הנסיונות כושלים ובכל פעם הם נופלים ונחבטים. הנפילות משעשעות וגם כאן הכל מומחש באמצעות תנועה וריקוד מקסימים.

IMG_2623

בין לבין יש קטע מעבר בו לומדים הילדים שיר חמוד על דודה שנפלה לשלולית..

המופע חמוד, שונה ובהחלט מעורר דמיון..
בסיומו הוצעו לילדים פתקים עליהם תארו את החוויה שלהם מההצגה- במילה או בציור ושלשלו את המשוב אל תיבה שהוצבה במקום- רעיון מקסים לקבלת משוב אמיתי ומעורר השראה!

IMG_2624

המועדים הבאים של ההצגה הזו:
ביום שני, 2 במרץ, בשעה 17:30, יתקיים מופע הבכורה בבית יד לבנים באשדוד. לרכישת כרטיסים: 08-8545834.
ביום שני, 9 במרץ, בשעה 17:30, יתקיים מופע הבכורה בבית זכרי, כפר המחול בקיבוץ געתון. כרטיסים: 04-9859737.
בנוסף, ישתתפו יוצרי הפרוייקט בפסטיבל חשיפה בינלאומי לילדים ונוער של מרכז מחול שלם בירושלים, שיתקיים בתאריכים 21-24.3.

מקסים וחשוב!

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה