הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 554

החל מנובמבר 2010

חשבתם שאתם אוהבים יהלומים? חכו עד שתבקרו (קחו את הילדים!) במוזיאון היהלומים ברמת גן..

23/12/2014

במסגרת אירועי חנוכה החינוכיים, ביקרנו במוזיאון היהלומים ברמת גן.

IMG_2153

אני מודה שמה שעבר לי בראש בהתחלה היה שאני מעדיפה את היהלומים שלי אצלי ולא במוזיאון (מי אמר “אלא לראותם בלבד”?), אבל עומר ממש רצה לדעת איך נוצרים יהלומים ואני כרגיל- זרמתי..
המוזיאון ממוקם בבורסה ברמת גן, בקומה התחתונה של מרכז דימול וכמה שמפוייח מבחוץ, ככה נקי מבפנים (סימבוליות ליהלום?). במוזיאון מתקיימים סיורים לכל המשפחה ובאורח פלא פגשתי שם אנשים בכל הגילאים ובכל המינים שהתעניינו באותה עוצמה מאותו סיור בדיוק. נשבעת לכם!
הסיור מתחיל בחדר קטן בו מתוך הבמה המרכזית יוצא עשן ומופיע לו יהלום ענק שלגמרי מעורר את התאבון.

IMG_2154

מיד לאחר שהיהלום חוזר למקומו הבטוח מתחיל מיצג אור-קולי בכיכובו של יובל סמו שמספר את סיפורו של היהלום ומלווה למעשה את כל הסיור (בתחנות).

מתחנה לתחנה לומדים עוד על הקסם הטמון באבן הקטנה הזו: איפה היא נוצרת (מתחת לאדמה), איך היא מתגלה (התפרצות געשית ואז כרייה בחמישה דרכים שונות), איך מפרידים אותה מהחול, שלבי העיבוד שלה וכמובן- המסחר!

IMG_2155

בין שלבי ההסברים עוברים מחדר לחדר ומתבוננים בתצוגת יהלומים מהממת שמסבירה, בלי מילים, למה יהלומים הם הדבר היפה ביותר בטבע.

ביצת פברז'ה משובצת יהלומים

ביצת פברז’ה משובצת יהלומים

פומה (שעומר ביקש מתנה ליומולדת..)

פומה (שעומר ביקש מתנה ליומולדת..)

IMG_2164

מרלין מונרו!!!!

מרלין מונרו!!!!

IMG_2159

IMG_2160

IMG_2161

בסוף צופים בסרטון מסכם על המסחר ביהלומים, לומדים שישראל היא מעצמת מסחר ביהלומים ומבינים שהיהלום הוא לא רק חברה הטוב ביותר של האישה, אלא מצליח לרגש גם גברים..

ואחרי כל זה חזרתי הביתה וחשבתי שאולי יש אמת באגדה המספרת שכשאלוהים סיים לברוא את העולם, הוא הביט ביצירה שלו ודמעות של אושר זלגו מעיניו- ואלו הם היהלומים!

מקסים! ממליצה לכם לבקר שם בחום!

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה