הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

ספרי עיון הם בעיניי האוניברסיטה האמיתית של החיים..

05/10/2014

כמי שנחשבת אוטודידקטית, כבר משחר ילדותה, תמיד אהבתי ספרי עיון. כילדה הייתי נכנסת לחנות הספרים ליד הבית והייתי מדפדפת שעות בסרי העיון השונים, גומעת את המידע והולכת הביתה עם תובנות. מאז ועד היום יש לי חיבה גדולה לספרי עיון בכל התחומים. הכל מסקרן אותי ומכל ספר כזה, אני מוצאת את עצמי לוקחת משהו לדרך.

הנה כמה מהספרים שקראתי לאחרונה, עוררו בי השראה, הרחיבו את הידע שלי, סיפקו לי את יצר הסקרנות ובעיקר- העניקו לי כלים אמיתיים להתנהלות היומיומית שלי (כי ככה הכי שווה להתחיל שנה חדשה, לא?):

“מדיטציה עושה לי את זה”, מאת פנינה מרמלשטיין, הוצאת “אוריון”

download (70)

תמיד הסתקרנתי לגבי מדיטציה. מודה שלמרות שרציתי (ועדיין) לא ממש יצא לי לעשות אחת, כל פעם מסיבה אחרת. הספר הזה הוא בעצם ספר ועיון והדרכה למי שכמוני מתעניין בנושא ורוצה להבין בו קצת יותר. הספר מסביר מהי מדיטציה ואיך משלבים דמיון מודרך. הוא גם מביא 50 “תרגילי מדיטציה” פשוטים יחסית, הנוגעים בכל תחומי החיים כמו הנאה, רגשות, חברות, חי, צומח, דומם, יצירתיות ועוד. כל תרגיל מדיטציה כזה כולל הסבר על תפקידה של המדיטציה הספציפית, התהליך, נקודות למחשבה אחרי המדיציה ודברים שכדאי לדעת באופן כללי. בספר גם שני פרקים שעוסקים בצבעים ותכונותיהם ובצ’קרות של הגוף הפיזי ואם זה לא מספיק, לספר מצורפים 24 קלפים של מדיציות קצרות ומנדלות.
בקיצור- ספר מומלץ ולגמרי מפעיל בנושא הזה. אני אהבתי!

“תודעת על”, מאת יעקב קלקשטיין, הוצאת “אוריון”

download (71)

ספר קצת פילוסופי שמנסה להאיר את המציאות בצורה קצת שונה ולחדד את המשמעות של “מחשבה יוצרת מציאות”. למי שלא מתחבר בכלל להגיגים פילוסופים, יהיה קצת קשה עם הספר הזה. מי שפתוח לעניין, יוכל למצוא בו נקודות מעניינות ואולי אפילו נקודות למחשבה אחרת.

“הרשימה”, מאת יובל אברמוביץ, הוצאת “מדיה 10″

images (4)

כבר כתבתי כאן בעבר על מיזם “הרשימה” של יובל ואף סיפרתי לכם על ההרצאה שלו. עכשיו, כשיצא הספר אני חייבת להמליץ לכם גם עליו. אם לא קראתם, או שעדיין לא שמעתם, “הרשימה” התחיל בכלל כבלוג אישי של יובל ובו הוא כתב רשימה של דברים שהוא רוצה להשיג תוך 400 יום. את הרשימה שלו הוא הפיץ לכל עבר, בתקווה שאנשים יוכלו לעזור לו ונחשו מה? זה עזר! אנשים קראו וכמות הרצונות לעזור הפתיעו אפילו אותו. מיותר לציין שבעקבות כך הוא הגשים את רוב מטרותיו ובדרך לשם הבין שכל מה שלימדו אותנו על “משאלות בלב” מוטעה ביסודו וכי אם רוצים שמשהו יתגשם- צריך לבקש אותו בקול רם. וזה בעצם בסיס הפרוייקט כולו- רוצים משהו? תרשמו אותו! תציבו לעצמכם מטרות קטנות בדרך, תבקשו עזרה מכולם ותפעלו צעד צעד בדרך להשיג את מה שאתם רוצים. זה ספר שלא רק מעצים, אלא נותן כלים של ממש (יש בו אפילו דפים לרשום) ומלמד צעד אחרי צעד איך להגשים מטרות. כמה פשוט- ככה גאוני! אני את הספר הזה קניתי כמתנה לחג לאנשים שאני אוהבת..

הלכתי ליישם..

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה