הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 562

החל מנובמבר 2010

לפני כל כיפור אני מכינה לעצמי רשימת ספרים..

05/10/2014

יודעים מה אני הכי אוהבת ביום כיפור? שיש לי זמן אמיתי לקרוא.. אני מתה על קריאה וביומיום פשוט לא מצליחה כמעט למצוא לזה זמן (וגם אם כן- אני כבר ככ מותשת כשאני מגיעה לזה, שאני פשוט נרדמת אחרי עמוד או שניים). אבל יום כיפור.. יום כיפור זה קודש הקודשים של הקריאה. הכל שקט, אין הפרעות בדמות טלויזיה/ פייסבוק/ טלפונים. הקטן מסתובב כל היום על האופניים עם חברים בחוץ ואני? משלימה המון המון שעות קריאה.
לפני כל כיפור אני מכינה לעצמי ערימה של ספרים שאותם אני רוצה לקרוא. טקס בחירת הספרים הוא לכשעצמו טקס מענג עבורי. אני קוראת את התקצירים שלהם ומנסה לתעדף לפי התקציר שמשך אותי ביותר ולפי הסגנון אליו בא לי לשקוע באותו זמן. נכון, אני בדרך כלל מספיקה רק שניים מהרשימה, אבל השאר כבר סיקרנו אותי מספיק והבטחתי לעצמי שאני חייבת, פשוט חייבת למצוא לי זמן לקרוא את כולם.

אז הנה ערימת הספרים שלי:

“מעטפת הלב”, מאת אסף ציפור, הוצאת “כנרת זמורה-ביתן”

download (64)

זה ספר מיוחד על אהבה. רומן שמסופר בארבע וריאציות שונות, כשהסיפור הוא אותו סיפור ורק גילם של הגיבורים משתנה- 18, 28, 40 ו-50. זה נורא יפה בעיניי לראות איך אותה סיטואציה מביאה איתה תובנות אחרות והתנהלות שונה בכל גיל. אהבתי מאוד את סגנון הכתיבה הזה. גם כי אני (בדומה לכותב) מגיעה מתחום הקולנוע ומאוד אוהבת סוג של “עריכה מקבילה” מהסוג הזה וגם בגלל שזה מתחבר מאוד לאמונה שלי שהחיים שלנו הם בעצם ספירלה- אנחנו כל פעם מגיעים לאותה סיטואציה, אבל ממקום אחר, גבוה ובוגר יותר.

“החודש ה- 13″, מאת משה אלעד, הוצאת “אוריון”

download (63)

ספר לא קל, אבל מרתק שכולו מסע של נפש מיוסרת. הספר עצמו אמנם בנוי מסיפורים על ארבע דמויות שונו, אך כולן הן חלק מחיוו של יוני, הגיבור הראשי של הספר. יש המון קטעים בספר שרק מי שחווה אותם או מכיר את הסיטואציה, יבין את המשמעות העמוקה שלהם. מי שלא עלול לחשוב שזה בדיוני ממש. הספר מעלה המון תהיות על החיים ועל המוות, אך בבסיסו הוא אופטימי ואמיתי ומביא בצורה הכי כנה וישירה את מה שעובר לכולנו בראש לפעמים (גם אם בצורה קצת קיצונית). מרתק..

“נערת ההרדוף”, מאת צ’יטרה בנרג’י דיוואקרוני, הוצאת כנרת זמורה-ביתן

download (62)

למי שלא זיהה את שמה של הסופרת- זו הסופרת האראית על יצירת הקסם “אדונית התבלינים”, שהוא אחד הספרים המקסימים שקראתי. לכן הייתי חייבת לקרוא את הספר הזה והוא לא אכזב.
גם כאן עלילת הספר מתרחשת בין הודו לארצות הברית ומגולל את מסעה של צעירה יתומה המחפשת אחר אהבת אמת ומתגלגלת לחיפוש אחר האמת של חייה. מומלץ בחום!

“אגדת ברונו ואדלה”, מאת אמיר גוטפרוינד, הוצאת “כנרת זמורה-ביתן”

download (61)

מעין ספר בילוש שעוקב אחר חקירת מקרה רצח על ידי חוקר קצת מוזר ומתגלגל לכל מיני מקומות, עם כל מיני אנשים לא שגרתיים. זה ספר שעטיפתו היא בילוש, אבל המהות שלו הם אותן דמויות “לא שגרתיות” ומעקב מקסים אחרי אורח חייהם. אותי ריתק להציץ לעולמם של טיפוסים “דרום תל אביביים” שונים שבאופן טבעי תמיד סקרנו אותי ואף פעם לא ממש יצא לי להכיר באופן אישי..

מה אתם קראתם?

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה