הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

אני סטרייטית. סטרייטית גאה שרוב חבריה הם הומוסקסואלים או דו מיניים. וכסטרייטית אני כועסת. אני כועסת על כל ההומופובים שמסתובבים (גם קרוב אליי) בארשת מתחסדת וחושבים ש”הומואיות” זו מחלה מידבקת. אני כועסת כי אני שומעת השקם וערב סיפורים מסמרי שיער על הורים שזרקו והתנתקו מהילדים שלהם בגלל נטיותיהם המיניות. אני כועסת כי מי בכלל קבע מה זה “רגיל” ומה זה “שונה”. אני כועסת כי אני רואה כל יום את החברים הגאים שלי הופכים עולמות כדי לזכות להיות הורים, כשיש הורים “נורמליים” שרוצחים את הילדים שלהם ואני כועסת כי למה לעזאזל צריך לעניין כל אחד מהם העדפותיו המיניות של האחר.

images (1)

השנה לקחתי למצעד את הבן שלי, בן 8. לקחתי אותו כי אני חושבת שאין דרך טובה יותר לחנך ילדים לסובלנות וקבלת האחר. לקחתי אותו כי רציתי שיראה שיש כל מיני סוגים וגוונים של אנשים. שילמד שאנשים שונים אחד מהשני, אבל אל כולם חייבים להתייחס באופן שווה. לקחתי אותו כדי שילמד שיש כל מיני סוגים של משפחות וכל עוד יש אהבה ולא שנאה- זה בסדר ולגיטימי. לקחתי אותו כדי שילמד להיות גאה במי שהוא ובמה שהוא חושב, גם אם זה שונה מכל השאר. לקחתי אותו גם כדי שיראה שלפעמים, אנחנו המבוגרים, לא מתייחסים יפה למי שלא חושב כמונו/ נראה כמונו/ מאמין כמונו. ולא- זה לא בסדר!
לקחתי אותו כדי ללמוד, בדרך האמיתית והריאליסטית ביותר שיש על שוני וקבלת האחר, ואולי מעבר לכך- קבלת עצמך למרות שאתה אחר.

הורד (1)

ואז, חזרתי הביתה ואני שומעת בחדשות על חטיפת שלושת הנערים בגוש עציון ולא יכולה להתעלם מהאשמות של התקשורת את ההורים שבשיא חוצפתם העזו להאמין אחרת ולקחת את הילדים שלהם לגור במקום כזה! וזה צרם לי. צרם לי מאוד! מי אתם שתשפטו את ההורים האלו??

קשה להיות שונה במדינה שלנו. קשה כי למרות שעברנו את השואה ומאחורינו אלפי שנים של גזענות ורדיפה, אנחנו עדיין גזענים. אנחנו שונאים ערבים, שונאים דתיים, שונאים אריתראים, שונאים עובדים זרים, שונאים הומואים, שונאים מוגבלים, שונאים שחורים, שונאים רוסים, שונאים עשירים, שונאים עניים, שונאים אנשים יפים, שונאים אנשים חכמים, שונאים טפשים ותמשיכו אתם.. אנחנו פשוט עם שאוהב לשנוא (ושכל אחד עם יד על הלב יודה שלפחות קטגוריה אחת מהרשימה נכונה עבורו).
וזה עצוב. עצוב שאי אפשר להיות שונה בחברה שלנו, כי אז אתה מנודה. כי אם אתה “לא כמו כולם”, אז אתה אוטומטית לא שווה. אמרה לי פעם דודה שלי שכל מה שהיא אי פעם ייחלה לגבי הילדים שלה זה שיהיו “נורמליים”- לא יפים מידי, לא חכמים מידי. נורמליים. “הכי טוב נורמלי” היא אמרה לי. והיא כנראה ידעה על מה היא מדברת.

אז רגע לפני שמסתיים לו קרנבל הגאווה וחוזרים לשגרת השנאה על רקע מיני, אני רוצה לבקש מכם שתסתכלו טוב טוב על עצמכם פנימה ותראו אם בלי משים גם אתם מחנכים את הילדים שלכם לשנאה. אל תשכחו שילדים משליכים דברים על שאר ההתנהלות שלכם, אז גם אם אתם אומרים מול הטלוויזיה לידם “שימותו הערבים האלו”, הם מחר יבינו שמותר להרוג את כל מי שעושה להם רע.

לקחתי את הבן שלי למצעד כדי שיבין שגם אם יש (ותמיד יהיו) כאלו שילעגו לו על מי שהוא, שיגידו לו שהוא לא שווה כלום ולא יצליח לעולם- שלא יקשיב להם! שתמיד יהיה גאה במה שהוא ובמי שהוא, במה שהוא חושב ובמי שהוא יאהב. כי כשאתה שלם עם עצמך, שום דבר לא יכול לעמוד בפניך!

10478027_10152534270899558_4630476085039457170_n

ולכם חברים גאים ויקרים שלי- אני רוצה לומר שאני גאה בכם. אני יודעת כמה זה לא קל להודות בפני עצמך שאתה שונה. כמה קשה עוד יותר לצאת עם זה החוצה ולספוג את כל מבטי הרחמים/ גועל/ שנאה / כעס. אני גאה בכם על שאתם מי שאתם ועל המלחמה שלכם לשיוויון וצדק ומקווה שתזכו להיות שווים בדיוק “כמו כולם”.

10367181_10152534259519558_6689656984311505691_n

חג גאווה שמח!

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה