הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 554

החל מנובמבר 2010

09/06/2014

גדלתי בבית שיוויוני שבו גם אבא שלי וגם אמא שלי עושים הכל- מבשלים, מנקים, צובעים את הקירות ומטפלים בגינה. למען האמת, אם אני מסתכלת דור אחד אחורה, גם הבית של סבא וסבתא שלי היה בית שיוויוני (יחסית) ולמרות שסבתא שלי (כפרה עליה) היתה עקרת בית ועד היום חושבת שאשה צריכה לשרת את הבעל שלה, כשסבא שלי היה חי, היא היתה מלכה- גם הוא בדיוק כמו אבי, בישל ועזר בעבודות הבית.

התחתנתי עם גבר שיוויוני (שהמודל שלו התאים למודל עליו גדלתי) שגם הוא ניקה, בישל והיה חלק בלתי נפרד מגידולו של בנינו המשותף. אבל אז התגרשנו ומשהו השתנה.
לא חשוב כרגע איך, למה ומה הוביל למה (גם אין לי ממש תשובות חד משמעיות), אבל פתאום האבהות שלו כבר לא היתה ברורה מאליו ופתאום כאילו בא מישהו וניפץ לי את הבועה השיוויונית שחייתי בה ופתח לי את העיניים לראות כמה הסביבה שאנחנו חיים בה אינה חברה שיוויונית בעליל. וכן, גם אני מתכווצת כשאני רואה את מלי לוי המהממת מכינה שניצלים של מאמא עוף לילדים וטוענת שבכך היא הופכת להיות סופר מאמא ופרסומות רבות נוספות שמקטלגות את האשה כאחראית על עבודות הבית ואת הבעל כבלאגניסט חסר הישע.
אני לא חושבת שאני פמיניסטית בהגדרה, אבל יש בי מן הפמיניסטיות. אני חושבת שאבות צריכים לשאת בנטל בדיוק כמו הנשים ולשני המינים מגיעות זכויות שוות (לכל המינים באופן כללי, אבל זה כבר נושא אחר). ואולי הנושא הזה עלה בי עכשיו בגלל החלטה שלקחתי לעצמי להביא ילד נוסף בהסכם הורות משותפת, ללא זוגיות. החלטה שלקחתי בדיוק מהמקום הזה- אני רוצה שהאבא של הילד שלי ירצה אותו, יבין את האחריות שכרוכה בילד ולא יראה אותו כדבר מובן מאליו ש”האשה” צריכה לטפל בו והוא בא לראות אותו, במקרה הטוב, לפני השינה.
אני שמחה לגלות מבין חבריי יותר ויותר אבות ואמהות שקוראים תיגר על ההפליה המינית, על החדרת הסטיגמות ועל העידר השיוויוניות ובראשם האתר 2bdaddy שהוקם לאחרונה על ידי חברים קרובים (בעיקר אבות) שרוצים. באמת רוצים להיות חלק שווה במשפחה.
האתר, שהושק באירוע חגיגי בקיפצובה, כלל משפחות רבות שתומכות במיזם ואני מודה שנהניתי לצפות מהצד באבות ואמהות שכאילו בלי משים מתנהלים בדיוק על פי אותן אמות מידה- האבא והאמא רודפים אחרי הילדים, משחקים איתם, מאכילים ומחנכים.
logo

אני באמת מקווה שהמיזם הזה יצליח, שיותר ויותר אבות יבינו שההפסד כולו שלהם בזה שהם לא לוקחים חלק שווה במשפחה ושחברות הפרסום יבינו שהקטלוג הנקבי כבר לא עושה את העבודה..

בהצלחה למיזם (טוב, וגם לי :-) )

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה