הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 554

החל מנובמבר 2010

מאז שאנחנו קטנים מלמדים אותנו לבקש משאלות בלב, כי אחרת הם לא יתגשמו..
כשאנחנו גדלים מלמדים אותנו לא לבקש עזרה, כי עדיף תמיד להיות בצד שנותן ולא בצד שמבקש, כי לבקש עזרה זו חולשה (והיי- אסור להראות חולשה!), כי אנחנו לא צריכים שאף אחד יעשה לנו טובה, לא רוצים להיות חייבים למישהו משהו ובכלל- כביסה מלוכלכת משאירים בבית ואם אנחנו צריכים עזרה, אז זו כנראה כביסה מלוכלכת.
וככה אנחנו גדלים ומפתחים לעצמנו סוג של שריון עצמי שמגן עלינו בעיקר מפני הפחדים של עצמנו. אנחנו כל כך שקועים בביטחון שהוא מעניק לנו עד שאנחנו לא שמים לב כמה הוא מגן עלינו בעיקר מעצמנו!

לפני שלוש שנים בערך פתח יובל אברמוביץ’ את בלוג “הרשימה”.

227564_182911515089780_790572_n

הבלוגים אז היו בחיתוליהם ואני זוכרת שגם אני אז הסתקרנתי לדעת במה מדובר. “רשימת משימות להשיג תוך 400 ימים”- זו היתה המטרה! זה קצת הזכיר לי את “מסביב לעולם ב 80 יום” או את פרוייקט “הסוד” המקסים- שדר לעולם מה שאתה רוצה ותראה איך הדברים מגיעים אליך!
מאז עברו כמה שנים, “הרשימה” של יובל הפכה להיות הצלחה מסחררת ברחבי העולם (בקרוב יש אפילו ספר) וכמי שמכירה את יובל כבר כמה שנים והוא אחד האנשים המוערכים עליי, עקבתי בדריכות אחר ההתפתחויות.

בשבת האחרונה ישבתי בהרצאה שלו “הרשימה” בבית הספר ‘גיבור תרבות’ שהקים יחד עם אמנון ז’קונט, בתל אביב. הייתי חייבת לשמוע ממקור ראשון מה סוד הקסם. לאו דווקא של ההצלחה, אלא של האדם. יובל והרשימות..

כרטיסי הביקור החדשים של יובל :-)

כרטיסי הביקור החדשים של יובל :-)

לא אפרט לכם כאן את כל ההרצאה (כי יותר כיף לשמוע את הדברים ישירות ממנו וחוץ מזה כי אני לא ספויילרית) אבל אתם פשוט חייבים אותה לעצמכם!

הנה קטע וידאו שימחיש קצת במה מדובר:
https://www.youtube.com/watch?v=yLj9YBPwLbo&feature=youtube_gdata_player

מכירים את הרגעים המכוננים האלו בחייכם שטופחים לכם על הפנים ומעירים אתכם על החיים שלכם? אז זה זה!
במשך שעתיים מנסה יובל לשנות את מה שלמדנו כל החיים לא לעשות- לבקש עזרה! וכמה שיותר, יותר טוב!
לא כי אנחנו מסכנים שמנצלים את טוב ליבם של אחרים, אלא כי העולם קטן. אנשים רוצים לעזור (“יותר משהעגל רוצה לינוק, הפרה רוצה להניק”) ובעיקר- כי אם לא נצעק את החלומות שלנו בקול רם, אף אחד לא ישמע אותם!

נכון, זה קשה. לא קל לחשוף את החולשות שלנו בפני אנשים, שלרוב לא מפרגנים ורק “מחפשים” מתי ניפול. אבל יש דרכים לנטרל אותם (אטמי אוזניים). לא קל לשבת שעתיים עם עצמנו ולכתוב (ממש לכתוב- לא רק לחשוב על זה) את המשימות/ החלומות והדברים שאנחנו רוצים להשיג (כי ככה לימדו אותנו- אנחנו תמיד בסדר עדיפויות אחרון של עצמנו וחוץ מזה- לא ממש קל לחפור בתוך עצמך) ואפילו- איך להפוך את הרשימות האלו למעשיות ופרקטיות ולא בגדר חלומות באספמיה.

יצאתי מההרצאה קצת נסערת. יודעת שהוא צודק וזה נכון, אבל עדיין מתקשה לחשוף את הקרביים שלי בפני כל העולם (יש אנשים סגורים יותר וסגורים פחות). וכל מיני דברים שקרו לי בימים האחרונים, רק חיזקו לי את הידיעה שכשאתה אומר מה אתה רוצה, הסיכוי שתקבל אותו גדול בערך ב 80% אם לא יותר..

אז אני עובדת על הרשימה שלי ובעיקר- על לאזור אומץ ולהפיץ אותה. זה יקרה!
וכאות הוכחה הנה המשימה הראשונה שלי:
להחליף את הרכב שלי!
לפי ההרצאה זו אמנם “מטרת האם”, אבל המשימה הכתובה היא בעצם:
1. למצוא אופציות מימון לרכב חדש
2. לחפש אוטו שיתאים לתקציב
3. להחליף את הרכב שלי :-)

רואים? לא היה כזה נורא..

תודה יובל על הרצאה מרתקת, בדיוק מאלו שמובילים לשינוי מהותי בעצמך..

והמלצה חמה ואישית ממני- לכו! ערבה לכך שלא תצטערו. ד”ש ליובל

יש הרצאה כזו בשלושת השבתות הקרובות ופרטים נוספים על הרשימה, הספר וכמובן ההרצאות ויובל תוכלו למצוא כאן

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה