הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

כל הזמן אנחנו מדברים על כך שהכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם. אני מתה על כלבים ולצערי (עניינים טכניים) לא מגדלת אחד בעצמי. אבל אני חושבת שכלבים הם קצת כמו ילדים- הם אוהבים אותך ללא תנאי, נאמנים, מתפנקים וגם מעצבנים לפעמים. אבל ככה הם וזה מה שהופך אותם לבעל חיים מדהים, לחברו הטוב ביותר של האדם!

סרט הילדים “מר פיבודי ושרמן” שיוצא לאקרנים היום (13.3), מביא לכל העניין הזה זווית ראייה אחרת- מהצד של הכלב.

PEABODY&SHERMAN_1SH

גיבור הסרט הוא מר פיבודי- כלב מדען חכם במיוחד שמאמץ את שרמן, ילד גמלוני וחמוד.
הוא מתייחס אליו כאב ומגדל אותו.

MPS_sq400_s1_f317_4k_final_RGB_v3.מר פיבודי שורמן0 (Copy)

שרמן מגיע לגיל בית ספר ושם הוא נתקל בפני- מלכת הכיתה החכמה ש..איך לומר, לא ממש מחבבת אותו. כשהיא משפילה אותו מול כל השכבה בהפסקת האוכל הוא מחליט להוכיח לה שהיא טועה ולוקח אותה למכונת הזמן שבנה אביו- מר פיבודי.

ההרפתקאה הקטנה הזו יוצרת אנדרלמוסיה גדולה, כשהם בטעות יוצרים חור ביקום והופכים את פני ההיסטוריה.

הסרט מלא באירועים היסטוריים משמעותיים כמו ציור המונה ליזה על ידי דה וינצ’י, המהפכה בימי מרי אנטואנט בצרפת, מלחמת טרויה ועוד.

MPS_sq1475_s103.5_f124_4k_PS_RGBמר פיבודי ושרמן_v4.1 (Copy)

וזה גם מה שהכי אהבתי בסרט!
בצורה מותחת (היו קטעים שהקטן שלי ממש רעד מפחד), מרגשת (תוך כדי התפתחות מערכת היחסים בין שרמן למר פיבודי ובין שרמן לפני), מצחיקה (קלמזי- אמרתי..) ומלאה מלאה באינפורמציה, מעניק הסרט הצצה חשובה ומקסימה להיסטוריה.

הסרט הזה הוא בדיוק מסוג הסרטים שאני חושבת שאם יקרינו בבתי הספר ואז ידברו על כל אחד מהאירועים, הילדים שלנו יידעו היסטוריה הרבה יותר טוב ולעומק מאשר אם הם יקראו מתוך ספר.

ממליצה בחום!

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה