הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

אם חשוב לכם להעביר לילדים שלכם את המסר של אמונה עצמית, התמדה והחשיבות של המראה החיצוני- קחו אותם לסרט “בית הספר למפלצות”. מה שאני לא הצלחתי להעביר לקטן שלי ב 7 שנים, הסרט עשה בשעה!

23/06/2013

כמה פעמים ניסיתם ללמד את הילדים שלכם להאמין בעצמם? כמה פעמים ניסיתם להחדיר בהם את הידיעה שלא חשוב איך הם נראים. אם הם רוצים משהו מאוד מאוד ויהיו נחושים להצליח בו- הם יצליחו!

סרט הילדים “בית ספר למפלצות” אמנם עוקב אחר מסעו של מייק ווזובסקי בבית הספר למפלצות, אבל הוא בעצם סרט על בית הספר של החיים ומעביר לילדים, דרך דוגמא אישית, מסר רב ערך!

מייק ווזובסקי הוא מפלצון קטן, “הכי קטן בכתה”. לעומת חבריו לכתה הוא לא מפחיד, לא מרשים ורוב הזמן בכלל לא שמים לב אליו. באחד מהטיולים הכיתתיים אל המפעל הגדול למפלצות, מבין מייק שחלומו הגדול הוא להיות מפלצת מפחידה. בעקבות מפגש מקרי עם אחת המפלצות הסלבריטאיות, מחליט מייק שהוא ילך לבית הספר הגבוה למפלצות, ויהי מה!

ואכן, מגיע היום ומייק נרשם לבית הספר, שהוא מעין אוניברסיטה. הוא מכוון מטרה, נרשם למגמת ההפחדות ויודע שבגלל נתוניו הפיזיים, יצטרך להשקיע הרבה יותר כדי להיות מצטיין ולקבל את תעודת “המפלצת המפחידה”.

כמו בכל סרט על תיכונים, גם כאן יש “אחוות” של המקובלים, ושל המקובלים פחות. שותפים לחדר, מבחנים, הישגים ותחרות אחת אישית עם האנטי טייפ של מייק- ג’יימס סאליבן- מפלצת גדולה, בן של אחת המפלצות המוכרות בהיסטוריה, שמפחידה רק מעצם המראה הויזואלי שלה.

היריבות ביניהם גרמה לקטן שלי לא פעם לסנן כי עדיף להיות חכם מאשר חזק וזהו מסר מספר 1!

באחד מהשיעורים, כחלק מהיריבות הנצחית עושים השניים טעות שעולה להם בהעפה מהמגמה הנחשקת. אך מייק הנחוש לא מוותר ומחליט שאם סגרו בפניו את הדלת, הוא יוכיח להם שטעו- מסר מספר 2!!

הם נרשם לתחרות ההפחדות השנתית ומגייס לצידו, בלית ברירה, את האחווה הכי “אנדר דוגית” וגם- את סאליבן בעצמו. מכאן העלילה הולכת ומשתבחת ומכילה הצלחות, טעויות, אכזבות, כמעט יאוש, עידוד, חברות ובעיקר- אמונה בעצמך- מסר מספר 3!

לא אגלה לכם פרטים נוספים, אני רק יכולה להמליץ לכם בחום ללכת לראות את הסרט. מעבר לעובדה שהוא סרט נעים לצפייה, כייפי, מצחיק ומרגש כאחד, יש בו כל כך הרבה מסרים לחיים, שלא יכולתי להעביר אותם טוב יותר. אספר לכם רק שבשלב כלשהו בסרט, בשיא המתח הקטן השקוע שלי ממש קרא בקול לעבר המסך: “תאמין בעצמך. תאמין בעצמך” וזה, ידיי- שווה הכל!

ממליצה בחום!

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

בחזרה למעלה