הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 554

החל מנובמבר 2010

בר מצווה לעשרה נערים שידם אינם משגת שהתקיימה במסעדת ליליות המצויינת, זה בדיוק מסוג הדברים שמצליחים לרגש אותי..

20/05/2013

יש לי חולשה מיוחדת לעסקים שמעצם קיומם תורמים לקהילה. אני לא מדברת על עמותות וארגוני צדקה. אלו, כבודם במקומם מונח, אבל אני מדברת על בתי עסק שפותרים את הבעיה מהיסוד ו”מלמדים לדוג” במקום “לתת דגים”.

כזו היא מסעדת “ליליות” בתל אביב, שיחד עם עמותת “עלם” מגייסת אליה בני נוער בסיכון ומכשירה אותם בעולם המסעדנות. כן, ממש בית ספר של החיים שגם מעסיק אותם במקום להסתובב ברחובות, גם מעניק להם משמעות וגם כלים לשרוד ולהצליח בעולם האמיתי, באחד המקצועות המבוקשים היום.

כשכולם מדברים על האלימות הגואה בקרב בני הנוער, זו מטרה עצומה בעיניי וכל הכבוד על היוזמה המבורכת הזו.

אבל לבעלים לא די בכך ובתחילת השבוע החליטו, בשיתוף עריית תל אביב, לערוך בר מצווה לעשרה נערים שידם אינם משגת.

לאירוע הוזמנו משפחות הילדים, ראש עריית תל אביב רון חולדאי, רב העיר ואורחים מכובדים אחרים. בטקס מרגש הוענקו לילדים טליתות, תנ”ך ומתנות נוספות מפנקות.

הוגש אוכל עשיר ומגוון ובאוויר הייתה אווירה מרגשת ושמחה.

רק לראות את האושר וההתרגשות על פניהם של הילדים ובני משפחותיהם היה שווה הכל!

כל הכבוד. באמת. זו חברה מתוקנת בעיניי – כזו שבעצם קיומה, תורמת, כזו שמלמדת את האחר לשרוד בכוחות עצמו וכזו שמתנהלת כעסק לכל דבר, בלי לבקש עזרה מאחרים.

ואגב, זו מסעדה מצויינת עם שירות אדיב ואוכל פשוט מעולה. כך שאם אתם מחפשים מסעדה טובה ואיכותית, שעל הדרך נושאת דגל מטרה נעלה- זה המקום!

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה