הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 555

החל מנובמבר 2010

פרוייקט “קלאסילייק” של מפעל הפיס מנגיש גם את התרבות הקלאסית עם הקונצרטים והאופרה לילדים וההצגה שאנחנו צפינו בה- “שלמה המלך והדבורה”, על פי סיפורו של חיים נחמן ביאליק, היא פשוט תענוג!

20/05/2013

הסיפור על שלמה המלך והדבורה קיבל כל כך הרבה גרסאות, שרק מוכיחות כמה יופי וקסם יש בסיפור הזה. המלך, הכל יכול, החכם באדם, סולח לדבורה קטנה שעוקצת אותו והיא, זוכרת לו את הטובה ומחזירה לו טובה ברגע היחיד בו הוא נזקק לעזרה.

ההצגה “שלמה המלך והדבורה” על פי סיפורו של חיים נחמן ביאליק שהוצגה במוזיאון תל אביב לאמניות כחלק ממופעי הקונצרט לילדים “קלאסילייק” ביוזמת מפעל הפיס, משלבת גם את הסיפור המוכר וגם מופע קונצרט ייחודי, שונה ומקסים.

בתחילה נדמה היה שההצגה מורכבת בעיקר מהנגנים והשחקנים, ללא דיבור. אבל מיד אחרי קטע הפתיחה מועברת ההצגה בצורה מקסימה, משלבת מוסיקה קלאסית לצד אופרה, לצד מוסיקה שיוצרים השחקנים במהלך המשחק.

הסיפור מועבר בצורה מקסימה ומוכיח שוב שילדים הם מספיק אינטלגנטים על מנת להבין גם בלי ש”ילעסו עבורם את המידע”.

בסדרה הצגות נוספות והיא חלק ממפעל הנגשת התרבות לקהל הרחב של מפעל הפיס- יוזמה מקסימה וחשובה. למה הנגשה? כי כרטיס להצגה עולה רק 20 שקלים ומדובר באמת בהצגה מקסימה שממש, אבל ממש שווה לקחת אליה את הילדים ולחשוף אותם להצגות מסוג קלאסי, איכותי ואחר.

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה