הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 562

החל מנובמבר 2010

משחקים מומלצים ומאתגרים במיוחד לילדים..

30/05/2011

יש גיל שבו הילדים עוברים משלב משחקי הפריסטייל, כמו שאני אוהבת לכנות אותם, למשחקי קופסא. זה לא שהם לא בעניין של מכוניות (הבנים), בלייד בלייד, דרדסים ושאר משחקים חופשיים, אבל מאתגר אותם בהרבה משחקי קופסא מעודדי חשיבה.

המגמה המאוד ברורה היא החזרה למשחקים שהיו לנו כשהיינו קטנים. אמנם לא קטנים כמוהם, אבל העולם הרי מתפתח מהר, לא? הקטן שלי, כמעט בן 5, כבר קורע אותי במשחקי זכרון, דמקה וטאקי.

קראתי פעם ידיעה מצחיקה בעיתון על מישהו שתבע חנות צעצועים כי זמן המשחק שהיה כתוב על הקופסא היה ארוך מהזמן בפועל שהילדים שלו סיימו לשחק. מצחיק נכון?

אז החלטתי לאתגר את הקטן ולראות איזה משחק יגרום לו לשבת יותר משלוש דקות רצוף ויותר מזה, איזה משחק יגרום לו לרצות לשחק שוב, גם אם אני אנצח.

המשחק שזכה לתשואות רמות מהקטן, ממני ומחברה שבאה אליו לשחק (והאמא שלה אפילו רצה לקנות אחד כזה), הוא ללא ספק “מהלך מחושב”, שנמכר בבלעדיות ב’טויס אר אס’ (איך שאני מאוהבת ברשת הזו…)

המשחק הוא מעין שילוב של טאקי וסולמות וחבלים, אבל בגרסא טכנולוגית עדכנית. הוא כולל לוח משחק, חמישה שחקנים, קלפי משחק וכמובן- המנגנון האלקטרוני. מטרת המשחק היא כמובן, להגיע לקו הסיום (100 צעדים), כשיכול להתקדם מי שיש לו שני קלפים בעלי אותו מספר, אך בצבע שונה. יש גם קלפים מיוחדים (טאקי, כבר אמרתי) ועל גבי הלוח יש מוקשים, הפתעות והפתעות נעימות פחות (כמו לחזור אחורה מלאאא צעדים).

בהתחלה חששתי שהילדים לא יבינו את ההוראות וההסברים יהיו מסובכים, אבל, כמה צפוי, הם הבינו כל כך מהר, זכרו את החוקים, את הקלפים המיוחדים והקטן- אפילו הזכיר לי בפעם השניה ששיחקנו, מה אומר כל קלף ומהם החוקים. מדהים!

פרט להנאה הצרופה שבמשחק, ה”חכמולוג”, דובר העברית, שכולל גם קצת הומור, והאתגר, המשחק בעיקר מלמד את הקטנים, התחמנים מטבעם (לפחות שלי) לתחמן עוד יותר- הם מהר מאוד מבינים איזה קלפים כדאי להם לזרוק ומתי. המשחק מחזק את החשיבה החשבונית (“אמא, אם תשימי את החמש תפלי בחץ אחרוה ואז תצטרכי לחזור צעדים אחורה- כדאי לך..”), את קריאת המספרים ובעיקר, את העובדה שלא תמיד מובילם ולפעמים המזל קובע.

ובקיצור- זהו באמת אחד המשחקים המהנים, החוויתיים והמומלצים!

מחיר: 69.99 ש”ח (לתקופת ההשקה), בלעדי ב’טויס אר אס’.

אגב, במשחק השלישי הוא כבר קרע אותי…

משחק נוסף ולימודי לא פחות הוא “עת לאיית”, של ‘סוכריה’.

מדובר במשחק לוח, המוזמן באופן אישי וכולל 4 לוחות, קלפי אותיות ותמונות של הילדים (מהגן/ משפחה או מה שרוצים). המטרה היא לאיית נכון את שם הילד שבתמונה ומי שמסיים ראשון- מנצח!

המשחק הזה מחזק כמובן את זיהוי האותיות והכתיבה, תוך חוויה אישית (הקטנים ממש התלהבו בכל פעם לכתוב שם של חבר אחר).

מארז בודד: 150 ש”ח, הזמנה של 25 יחידות ומעלה- 45 ש”ח לאחד. להשיג ב’סוכריה’, www.sucarya.co.il

אז הנה, שנייה לפני החופש הגדול- רכשו לכם את שני המשחקים ולכו לבלות זמן איכות וחינוך (במזגן) עם הילדים..

שלכם

אני

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה