הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

יש ספרים שנועדו להנאה, ויש ספרים שנועדו ללמידה.. כי מי אמר שבית הספר מסתיים בגיל 18?

05/03/2013

זו אולי קלישאה, אבל בית הספר של החיים, הוא בית הספר הטוב ביותר למשכילים ללמוד ממנו…

הפעם אני רוצה להמליץ לכם על כמה ספרים חדשים, שכדאי לקרוא כדי ללמוד מהם משהו על עצמנו ועל המקום שאנו חיים בו מבית הוצאת הספרים “אופיר ביכורים”:

“ריפוי” מאת יוסי זוסמן

ספר על ריפוי לא קונבנציונאלי של שלוש דמויות שונות. את הספר כתב זיסמן, העוסק ברפואה משלימה, תוך תקשור מקביל עם שלושת הדמויות. אני לא חסידה גדולה של תקשורים ודומיהם, אבל אם “מנקים” את העובדה הזו- יש הרבה מה ללמוד מהספר על כוח המחשבה, על רצונות כמוסים ועל הקשבה ל”אני הפנימי” של כל אחד מאיתנו.

הספר אמנם נכתב מתוך תקשור, אבל כתוב כרומן, קליל לקריאה ולא כופה את התקשור על הקורא..

“חלון לחצר האחורית” מאת יאיר רביד

ספר היסטורי ומרתק על הצד הלא מוכר של יחסי ישראל לבנון. ההיסטוריה שלנו עם לבנון במאה השנים האחרונות, הכשלים וההשלכות שהיו ליציאה מלבנון ועוד. הספר מחולק לשני פרקים, כאשר הראשון הוא הסבר היסטורי שכתוב באמת בצורה מרתקת (עוד ספר שכדאי להמליץ עליו לתלמידי התיכון שלומדים אזרחות) והפרק השני הוא פרק הכולל אחד עשר סיפורים קצרים על אנשים שפגש רביד במהלך חייו המקועיים.

יובל רביד, למי שלא מכיר, הוא איש צבע שנפצע ועבר לשירות מודיעין, שם עסק בגיוס והפעלת סוכנים במדינות ערב, ניהול קשרים עם תושבי דרום לבנון, שירת במוסד ועוד.

העדויות מרתקות וכתובות מנקודת מבטו היודעת מצד אחד, האנושית והסובייקטיבית. ספר מעולה!

“הוא פשוט שריונר” מאת יהודה כץ

הספר הוא יומן אישי שנכתב על ידי כץ במהלך שלושת שנות שירותו בחיל השריון. זהו לא רומן, אלא יותר ספר המבקר את שיטת הצבא מתוך נקודת מבטו של חייל צעיר שנמצא בתוך המערכת. כשקוראים את הספר אפשר לחוש ממש את ההוויה הצבאית המוכרת. השפה הצבאית, על כל קיצוריה וביטוייה (יש אפילו מילון בסוף הספר), התחושות הסתורות על המפקדים, הצבע, היעילות והמטרה, וכל זאת לצד חוויות מלאות הורמונים של נער על נשים, משפחה ומה שביניהם.

אם יש לכם חיילים, ילדים לפני גיוס או אפילו אחרי שחרור- זו אחלה מתנה עבורם ואפילו עבור הורים לכאלו- כדאי לקרוא, כדי להבין קצת יותר מה עובר בראשם ובליבם של הילדים שלנו.

“בנתיבי הלימדה המודעת” מאת ד”ר גילה קאופמן

ספר המציע למורים ולהורים מגוון רחב של כלים ללמידה נכונה ובריאה. הפער בין מה שאנחנו יודעים לבין מה שמיושם בפועל, בייחוד בכל הקשור בחינוך ובלימוד הוא עצום. ומכיוון שבסופו של יום, אני חושבת שחינוך הוא אחד הדברים החשובים במדינה אל לנו להסתמך על המערכת החינוכית וכדאי לקרוא ולהבין איך אפשר למנף את הלימדה ולהפוך אותה לחיובית עבור ילדנו.

בספר מסבירה קאופמן תפיסות לימוד שונות, על ואיך הן עובדות ועל מי לא וגם שוזרת בספר “תרגילים” לעצמנו. ספר סופר חשוב וסופר מעניין שכתוב בצורה ברורה ופשוטה ומתאים לא רק לסגל המלמד, אלא גם להורים שרוצים להבין את השיטה ולקדם את ילדיהם.

זה הפעם.. ספרים שבאמת חשוב ללמוד מהם, כדי שנבין טוב יותר את העבר, את ההיסטוריה, את ההשלכות של המחשבות והמעשים שלנו וכדי שאולי יום יבוא ובאמת יהיה כאן טוב יותר..

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

Thumbnail

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

Thumbnail

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים