הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 562

החל מנובמבר 2010

ההצגה “הכתה המעופפת” על פי ספרו של אריך קסטנר, היא הצגה מקסימה, קולחת, השזורה כביד אמן בהומור, מתח ורגש. מקסים. לכו לראות!

28/02/2013

כמי שגדלה על ספרים כמו “השבעייה הסודית” ו”חסמבה” תמיד ריתקו אותי סיפורי הרפתקאות של בני נוער שובבים. זו גם הסיבה שתמיד היתה לי חיבה מיוחדת לספריו של אריך קסטנר, ביניהם גם הספר המוצלח “הכתה המעופפת”.

בימים אלו עלתה ב’מדיטק חולון’ הצגת ילדים המבוססת על הספר, כאות הוקרה וציון יום ההולדת ה 114 של קסטנר.


ההצגה, למי שלא מכיר את הספר, מגוללת את סיפורם של נערי פנימייה, בכתה ו’ העומלים על מחזה הסיום שלהם ומתמודדים עם “המלחמה” רבת השנים מול תלמידי בית הספר העירוני הסמוך.

את ההצגה שלהם הם מביימים בעצמם ובאחד הימים, חוטפים תלמידי העירוני את התיק ובו המחזה המלא, כנקמה על שריפת הדגל שלהם על ידי הנערים כמה ימים קודם.

חבורת הנערים יוצאת להשיב את המחזה שלה, כשהיא מתייעצת עם “אל תעשן”- מבוגר חביב וחכם, המתגורר בקרון רכבת סמוך.

העלילה מסתבכת כאשר מנהל בית הספר מגלה את מעלליהם, המשא ומתן שניהלו התגלה כלא מוצלח במיוחד לאחר שגילו כי תלמידי העירוני שרפו להם את המחזה ו”אל תעשן” זורק להם רמזים שונים לגבי המנהל שלהם והפנימייה בה הם חיים.

בדרך למחזה, הם מגלים (וגם הקהל) כמה דברים על חברות אמיתית, על כבוד הדדי, על אומץ לב ועל מלחמות קרות.

באחת הסצינות מנסה החלש שבחבורה להוכיח את אומץ ליבו ומחליט לקפוץ מגובה שלושה מטרים.

חבריו מונעים זאת ממנו, אך כשהוא בא לעזור להם (תבינו הכל כשתראו), הוא נופל ושובר את הרגל.

למה אני מזכירה דווקא את הסצינה הזו? כי זו הסצינה שהשאירה הכי הרבה רושם על הקטן.

בהתחלה הוא שאל 500 פעם בערך אם הוא באמת שבר את הרגל ואחר כך, הסביר לי שוב ושוב שזה היה מעשה טפשי ושאומץ לא צריך להוכיח במעשה כזה, אלא בעזרת המוח- בינגו! המסר הועבר!!

ההצגה, בבימויו של רפי ניב, היא הצגה מקסימה, מרתקת גדולים כקטנים ושזורה בהומור, חכמה, רגש והרבה מאוד הנאה. ההצגה אמנם מועדת לבני 8 ומעלה, אך כאמור הקטן שלי (בן 6 וחצי) נהנה מאוד.

ללא ספק אחת ההצגות המקסימות שהיינו בהם לאחרונה!

הצגות נוספות:

28/3/13, 1/6/13

מחיר כרטיס: 70 ₪

טל’ לרכישת  כרטיסים: 03-5021552

תיאטרון המדיטק ,שד’ גולדה מאיר 6, חולון

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה