הבלוג של Ya'arit Trabelsi

מג'נגלת

אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה

עדכונים:

פוסטים: 560

החל מנובמבר 2010

יש הצגות שכיף לראות ויש הצגות שחובה! לראות.. ההצגה “חיפזון וזהירון” היא הצגה כזו

21/02/2013

אחד הדברים המפחידים, במיוחד כשיש לך ילדים הם הדרכים. מסוכן שם בחוץ וילדים, חכמים כפי שיהיו לא מספיק מבינים את ההשלכות ויודעים לחזות את הנולד.

לצמד החמוד “חיפזון וזהירון” נחשפנו לראשונה דרך ה DVD שבדרך חביבה במיוחד לימד את הילדים להזהר בכביש.

למי שלא מכיר, חיפזון הוא התמרור העגול הכחול, קצת קלמזי וקצת או בעיקר פזיז. זהירון הוא תמרור האזהרה המשולש, והוא, כמשתמע משו- זהיר מאוד.

יחד חושפים השניים את הילדים לסיטואציות בחיי היום יום, בהם עושים הילדים את הטעויות הנפוצות ביותר ומסבירים להם למה זה מסוכן ומה כן צריך לעשות ועל מה חשוב להקפיד.

ההצגה, “זהירון וחיפזון”, שרצה בימים אלו, דומה מאוד ל DVD. גם בה, הפעם חי על הבמה, עם תפאורה מושקעת שכוללת רמזור מדבר, שוטר חביב, טישו- מנקה השכונות המצחיק, חיפזון וזהירון, טופי המוכרת וכמובן- המפקח שסביב הגעתו לשכונה מתנהלת כל המהומה.

בהצגה נחשפים הילדים לדרך הבטוחה לחציית הכביש, למגנים והקסדה שיש לחבוש בעת רכיבה על אופניים, איך מתנהלים בחשיכה, מה עושים כשהרמזור לא פועל ועוד.

הסיטואציות ממשיות כל כך ומשולבים בהם קטעי שירה קליטים. הסצינות השונות מתובלות בהומור וכשהמפקח מגיע סוף סוף לשכונה, נערך לו חידון זה”ב (תבינו למה אני כותבת ככה כשתהיו בהצגה) שבו, מעבר להצגה עצמה, נהנו הילדים לצעוק בקול את התשובה ולהבהיר היטב למבוגרים שהחומר אכן נלמד והובן כהלכה.

ההצגה הזו, והפרוייקט הזה בכלל, מזכיר לי שוב שיש חינוך אחר ושאם באמת רוצים שיופנם החומר, כדאי להעביר אותו בדרך חווייתית.

זו הצגה שמעבר להיותה משעשעת, היא סופר חשובה. לכו עם הילדים שלכם, תחפרו להם עם הנושא, קנו להם את ה DVD ותכינו אותם לעולם האמיתי שבחוץ.

כתיבה: מאיה גוזלי
בימוי: עופר שפריר
ניהול מוסיקלי ולחנים: חיים גוזלי
משתתפים: יפעה מימון הר-קט, רונית בקרמן, רמי ציון, מתן קליגר, שגיא לוי, שיפי אלוני.

משך ההצגה: שעה וחצי כולל הפסקה.

מחיר הצגה: 69 ₪.

להזמנת כרטיסים: 03-6819154

עוד מהבלוג של Ya'arit Trabelsi

תצוגה מקדימה

ערוכים לכיפור

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא :-) תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא...

תצוגה מקדימה

ילדי מפתח

אחת השאלות המשמעותיות ביותר לקראת החזרה ללימודים, בסביבות גילאי 8-9 (שזה כיתה ב-ג) היא שאלת החזרה הביתה. מצד אחד הם כבר די גדולים ולא רוצים כבר צהרונית (ובתכל'ס- די בצדק, כבר די משעמם להם שם) ומצד שני עדיין קצת מפחיד שהם יחזרו...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מכתב לסבתא

כחלק מפרוייקט סיכום שנה, התבקשתי לכתוב על אנשי השנה שלי- אלו שהשפיעו עליי הכי הרבה, שגרמו לי להיות אדם טוב יותר ושהשאירו את החותם הגדול ביותר. הבקשה הזו גרמה לי להעלות את כל האנשים בחיי ולנסות לבחור על מי מהם לכתוב. אם נדמה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה