הבלוג של מיכל אדר

trendit

סורקת את הרשת כל הזמן ומחפשת את הדברים היפים בכל התחומים. כבר מזמן כמעט לא קונה בחנויות. אוהבת לעשות שופינג בלילה כשהחנויות סגורות והרשת גועשת אז אני כאן לספר לכם על הדברים היפים שאני פוגשת בדרך.

עדכונים:

פוסטים: 11

החל מיולי 2013

פעם סרגניות נתפסו כזקנות משועממות ורכלניות, רצוי ממוצא פולני, אשר הוציאו את התסכולים על המסרגות ובסוף היה יוצא משהו שניתן ללבוש. היום תופסות את המסרגות צעירות עם חוש אופנתי, סטודנטיות שחייבות לדפוק נוכחות בשעורים באוניברסיטה ומעצבי אופנה אשר נרתמו לטרנד.

24/11/2013

טרנד הסריגה הבינלאומי תופס מקום נכבד גם אצלנו. החורף כנראה באמת בדרך אלינו והמסרגות יוצאות לפעולה.

היום הסריגה הפכה לטרנד המעסיק אומנים ומעצבים והיא הפכה לטכניקה אומנותית לכל דבר.
בשנה שעברה אף הקדישו לסריגה תערוכה במוזיאון לאומנות ועיצוב של ניו יורק בשם: “תחרה רדיקאלית וסריגה חתרנית” שם קיבלה הסריגה את המעמד של טכניקה אומנותית.

התערוכה הציגה טכניקות שונות בסריגה ותחרה ככלים אומנותים. היו אף אומנים שהפכו את טכניקות הסריגה השונות למחאה אומנותית ופוליטית. אחד האומנים דייב קול הציג מיצג סריגה ענקי של דגל ארצות הברית.

עולם העיצוב משפיע מאד על עולם העיצוב המסחרי ולא תמצאו קולקציית של מעצב או מפעל בלי מקום נכבד לסריגים.

טרנד הסריגה העיצובית זולגת מהסוודרים הקלאסיים לתיקים סרוגים, מגפיים בטכניקת סריגה אביזרים סרוגים ועוד.

מעצבת סריגים עילית ידועה היא סנדרה בקלונד. היא מצליחה לשלב סגנונות פיסוליים לסריגה ידנית ויצירותיה הפכו לטרנד . היא פיתחה טכניקת סריגה של קולאג’ תלת מימדי והיא בונה אותו על בובות שלה באופן אינטואיטיבי.

אומן סריגה נוסף הינו מרק פאסט מעצב סריגה קנדי המציג בלונדון ואשר שינה את כל היחס לסריגת הסבתות המקובלת. הוא מצליח לשכנע בעבודותיו המיוחדות שסריגה אינה עבודה משעממת עם תוצאות ידועות מראש.
עבודותיו של מרק הן בעלות גוון אתני גאומטרי עם ניחוח פאנקיסטי.

מה שיפה בבגד סרוג היא העובדה שהוא נוצר בעבודת יד עם הרבה תשומת לב ומיומנות של טכניקות סריגה. כשאנו סורגות בגד לילד שלנו אנו בעצם נותנות משהו מעצמנו שמלווה את הילד שלנו לכל מקום.

התהליך הוא להשען על הישן וליצור אומנות חדשה ועכשוית תוך שימוש בטכניקות ישנות.

יש אומרים שהסריגה מרגיעה וניתן לראות היום גם גברים אוחזים במסרגה. כל אחד יכול לסרוג עם ההוראות המתאימות.
לאחרונה יצאה מהדורה נוספת של ספרה של המורה למתמטיקה והסרגנית לנה מייקון “סורגים אופנה” בספר קרוב ל200 עמודים של טכניקות סריגה למתחילים ומתקדמים.

אתר היצירה הישראלי יו-בוטיק מציג ומוכר עבודות סריגה של מעצבות סריגה המשלבות בין אומנות לסריגה פרקטית.
האתר שם לו למטרה לאפשר לאומנים מכל רחבי הארץ להציג ולמכור את יצירותיהם בארץ ובעולם באתר יעודי באנגלית.
האתר מכיל כ 250 חנויות  יצירה של אומנים ישראלים בתחומי העיצוב השונים כמו : אופנה, יודאיקה, תכשיטים, הום סטיילינג ועוד.

עוד מהבלוג של מיכל אדר

Thumbnail

התכשיטים שישדרגו אתכן בסתיו בחגים ומתי לא?

תמיד כשמסדרים ארונות בין העונות זו הזדמנות להתחדש בתכשיטים חדשים. במיוחד עכשיו בחגים אשר נותנים לנו הזדמנות פז לצאת להתלבש ולהראות. השנה החדשה גם היא תורמת לאווירת ההתחדשות והבגדים הלבנים אותם אני מרבים ללבוש בחגים הם...

Thumbnail

שבוע האופנה גינדי תל אביב - מוטי רייף, תודה

שבוע האופנה גינדי החזיר לנו את הכבוד האופנתי שאבד לנו אי שם בתחילת שנות השמונים ולא באשמתנו. בפוסט הזה לא תמצאו את הסיפורים הרגילים של מי לבשה מה או רשימת סלבים רודפי מצלמות ואורות בוהקים. כאן אני חוזרת אחורה לשנות...

Thumbnail

שונא מתנות יחיה?

הקטע של לקנות מתנות הוא די מבאס כי בחנויות יש תמיד אותו דבר וכולם קונים לכולם על פי ההחלטות של הקניינים בחנויות השונות. חוץ מזה נגמר הסיפור של למחזר מתנות מה שפעם אהבנו לעשות. קיבלת מתנה ממישהי שאת לא סובלת? את מרגישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים