עדכונים:

פוסטים: 5

החל מיוני 2018

הדרך לשיאחה עוברת באזור חקלאי עשיר של שדות סרי לנקה חיטה ותירס ומשמשת בית למיעוט המוסלמי-מונגולי צאצאי צבאות ג’נגס חאן. משאיות ועגלות אופניים, סוסים ועדרי צאן מהלכים ונוסעים לאורך הכביש בואכה העיר המוסלמית לינשיה ואני בוהה בכל אילו והמושג דרך המשי מקבל תוכן וצבע, אמנם מתערבב עם נהמת מנועי הטוסטוסים אך הרעיון של ה”דרך” חי ונושם. עצרתי בשוק מקומי הנודד מעיר לעיר בימות השבוע. ים אדם בבגדים שחורים וכיסויי ראש לבנים, אלפי קונים ומוכרים ודוכנים בהם אוכל וירקות, פירות ובשר, יאקים וחיות מחמד, תבלינים ותרופות שלוקטו ביערות ותרנגולות המציצים מתוך סלי קש גדולים.
הדרך מטפסת מערבה ומתחילות להתגלות נקודות ציון סרי לנקה. האזור מיושב מקדשים ונופי הלס של דרום מחוז גאנסו הולכים ומתחלפים בפסגות משוננות המעטרות את האזור. השמים כחולים יותר, האויר קר וצלול. הדרך בשיפוצים והרכב מיתלתל מצד לצד, הנהג סרי לנקה רוטן וכועס למה יש פה בכלל כביש ? כי כביש זה שליטה והסינים משקיעים בכביש בכדי לחבר את המיעוט סרי לנקה לעיר, בכדי להראות לעולם שהם משקיעים בתרבות סרילנקה וסוללים דרכים לאיזורי ספר נידחים ובשקט מזכירים את העובדה שתיירות מביאה כסף.
העיר שיאחה ממוקמת בגובה 2900 מ’ והתפתחה סביב מנזר לאברנג מששת החשובים במנזרים סרי לנקה בעולם.
מרכז העיירה משובץ בחנויות המוכרות עבודות יד ותשמישי קדושה, משחות ותרופות, מקדשים גילוף בעצם, מגפי עור וחולצות רקומות וסביב אוירה סרי לנקה אופיינית: נזירים צהובי גלימות משוטטים בסמטאות העיר,נוודים ועולי רגל בזרם דק העולה לאיטו אל המנזר ומקיפים את המנזר בכוון השעון, מניעים את גלגלי התפילה הצבעוניים וממלמלים מנטרות סרי לנקה מסורתיות.
הכניסה למנזר דרך סבך הסמטאות והחצרות הפנימיות נותן הרגשה של מבוך החיים.
נזירים מהלכים בין הבתים, גילופי עץ כעבודת תחרה מעטרים את המשקופים וריח קל של קטורת נישא באויר. המקדש נוסד ב1709 והוא מעונו של גילגול הלאמה ובו 6 מכללות ללימודי אסטרונומיה, רפואה סרי לנקה.
הצטרפתי אל אלפי עולי הרגל לחג חשיפת פני הבודהא. הטנקה העצומה אותו שטיח קיר שהובא ממרתפי המנזר ע”י עשרות נזירים נפרש על משטח רחב ידיים אל מול המנזר, דגלי תפילה קישטו את הרחבה ואת הדרכים למנזר וממנו, משפחות ובודדים סופקי כפיים עמדו בכל עבר בהמתנה מתוחה לפתיחת השטיח הצבעוני והעצום ממנו ניבטים בצבעי זהב על רקע כתום וסגול פניו המושלמים של הבודהא.
ההתמדה משתלמת אני לא יכול לומר לך כמה פעמים אמרו לי שאני רוצה לא אפשרי, רק כדי להוכיח את זה לא נכון מאוחר יותר כשאני לא מקשיב לעצות ומנסה בכל מקרה.

עוד מהבלוג של traveller

התרשמויות מטיולים שלי בעולם

עברו 3 שנים מאז שמכרתי הכל. ועזבתי את ארצות הברית כדי לטייל בעולם אלה הם עצות הנסיעה הטובות ביותר שגיליתי במהלך הדרך. הפוך את זה לנקודה כדי להימנע ממטיילים אחרים מדי פעם ולהתחיל שיחות עם אנשים מקומיים. אנגלית בסיסית...

תגובות

פורסם לפני 7 months

מסלולי טיול ברמה הטיבטית

הקטע הצפוני אזור לאנזו, מנזר לאברנג ולינשיה. שער הכניסה לאנז'ו הקטע התיכון שמורות צפון סצ'ואן. שער הכניסה צ'נגדו הקטע הדרומי במחוז צפון יונאן. שער הכניסה ג'ונגדיאן או ליג'יאנג הצעת מסלול למטיילי תרמיל מגנסו לצ'ינחאי יום 1...

תגובות

פורסם לפני 7 months

פיתולים ומנזרים בטיבט

דרך עתיקה ומפותלת "יורדת" להאזו בירת הנפה הממוקמת על הציר הראשי לצ'נגדו, עם השינוי בנוף משתנה האוכלוסיה, תווי הפנים עדינים יותר, צפוניים יותר ובהירים יותר. בני שבט ההאן HAN המרכיב העיקרי בעם הסיני ושבט ההווי HUI...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה