הבלוג של travelinglight

travelinglight

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממאי 2018

חלק לא מבוטל מהעסקים לא טורחים לבנות תוכנית עסקית עד שממש עולה הצורך בה. עד הרגע שבו הם צריכים לבקש אשראי מהבנק או הלוואה מהקרן לעסקים קטנים, או אולי מחפשים משקיע הם לא מניחים שאותה תוכנית מועילה להם. גם אז חלק מתפתים לחפש קובץ להורדה של תוכנית עסקית, ופשוט למלא אותה לפי פורמט שמישהו אחר הכין.

מה הבעיה?

תוכנית עסקית היא לא מסמך שנועד להקסים מישהו אחר ברעיון. זהו מסמך עבודה מצד אחד ומסמך אסטרטגיה מצד שני, שממנו נגזר מתווה הפעילות של העסק. גם בתחום הזה אנשים נוטים לטעות ולהגדיר פעולות עסקיות שמטרתן פיתוח (כגון השקת קו מוצרים או הגעה לקהלי היעד באמצעות אפיקי השיווק הנכונים), כאסטרטגיה. למעשה, ככל שהתוכנית פחות ממוקדת וחדה, היא תכלול “אסטרטגיות” מעורפלות יותר -מתן שירות מא’ עד ת’, הובלה בתחום, וכו’.

קראו כאן למה לא כדאי להשתמש בתוכנית עסקית לדוגמא שהורדתם מהרשת

אז איך בונים תוכנית עסקית אסטרטגית?

אסטרטגיה נעשית תמיד מול עסק אחר. אם אנו פועלים בתחום עסקי מסויים, עלינו לזהות מי המתחרים שלנו בענף, ולהבין מה יכול לייחד אותנו מולו, לתת ערך שאין לו בעיני הלקוחות, ולדבוק בו. הערך הזה צריך להתרגם לכל החלקים של התוכנית העסקית – התמחור, בניית הצוות, האסטרטגיה השיווקית וכן הלאה.

כך למשל אם החלטתם לשים את הבטיחות כערך עליון בעסק, עליכם להבין מה זה אומר מבחינת תקינה, גיוס כח אדם, מסרי החברה, תמחור, הגדרת קהלי היעד שלהם פונים.

חשיבה אסטרטגית בבניית תוכנית עסקית מסייעת לעסק ליצור בידול כבר בשלבים הראשונים שלו, אבל גם עסק קיים שמתקשה למצוא את מקומו, יכול בסיוע של יועץ עסקי טוב להצליח לזקק את הייחודיות, הבידול והאסטרטגיה שיסייעו לו לבלוט בתוך האוקיאנוס האדום.

עוד מהבלוג של travelinglight

תצוגה מקדימה

עיצום כספי של מס הכנסה: הקנס על איחור בהגשת הדו"ח המקוון

עיצום כספי על איחור בהגשת דו"ח מקוון, הוא קנס כספי אותו מטילה המדינה באמצעות רשות המיסים, על עסקים שלא שדרו את הדו"ח המקוון שלהם בזמן (עד 31 במאי). מה זה בעצם עיצום כספי? ב-1.1.2008 נכנס לתוקף תיקון 161 לפקודת מס הכנסה, שהחיל על...

אבאל'ה, האם קיבלת את נקודות הזיכוי ממס שמגיעות לך?

נקודות זיכוי ממס הכנסה הם הדרך של המדינה להעניק הקלות בתשלום מיסים. כל נקודת זיכוי משמעותה הפחתה בשיעור המס שעל משלם המיסים לשלם. בשורות הבאות נסקור בקצרה נקודות זיכוי ששמורות רק לגברים שהם הורים לילדים. בעבר, רק אמהות...

תגובות

פורסם לפני 2 years

בין זול למשתלם

כיף לקנות בזול. כשאני מוצא מוצר שראיתי בארץ במחיר מופקע, שניתן לקנות אותו ברשת במחיר זול בהרבה, אני מרגיש מרוצה. אבל התחושה הזו שמורה בדרך כלל לדברים הקטנים יותר - עכבר למחשב, אוזניות, גאדג'ט למטבח, פריט ביגוד. עם השנים...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה