הבלוג של toviskornik

toviskornik

עדכונים:

פוסטים: 9

עוקבים: 2

החל מאוגוסט 2012

הדרך הנכונה לזוגיות טובה היא קודם כל יצירת זוגיות טובה עם עצמנו. החיבור בין המודע והתת מודע, העמקת ההיכירות שלנו עם מי שאנחנו ומידת המודעות העצמית יגדילו את ההערכה העצמית שלנו ותחזק את הבטחון שלנו בעצמנו.

03/11/2012

זורקת מבט אחרון בראי, בוחנת בקפדנות את הדמות הניבטת מולה, תולה על כתפה את התיק הקטן והאופנתי וכבר היא מדלגת במורד המדרגות בדרכה לרחוב הסואן, עוד כמה פסיעות ושירה צועדת בנעלי העקב הגבוהות ובגו זקוף, חולפת על פני שורה ארוכה של בתי קפה ומסעדות שבשעה זו עמוסים לעייפה בגברים שרק סיימו את יום העבודה שלהם.

השריקות, הנהמות והקריאות נשמעות מכל עבר ומלוות אותה במורד הרחוב. עבורה אלו הם רגעים של הנאה צרופה ואושר גדול, רגעים בהם היא מרגישה יפה, חתיכה ומושכת. השעות עוברות, צעדיה נחלשים ובכוחות אחרונים היא עולה את גרם המדרגות הארוך עוד כמה פסיעות והיא כבר נזרקת על המיטה באפיסת כוחות, עוצמת עיניים עייפה מהשוטטות האינסופית ברחובות העיר הגדולה.

בבוקר, עם קרני השמש הראשונות, היא מזנקת אל הראי הגדול שבפינת החדר, והמחשבות מיד מציפות אותה “מכוערת אחת, תראי את השיער שלך, והאף העקום, העיניים הפוזלות והשפתיים הגדולות מידי” – “אני שונאת את עצמי” היא לוחשת.

שירה לא אוהבת את עצמה, היא לא אוהבת את הדמות הניבטת מולה בראי וכל המחמאות והמחזרים, וכל השריקות והפתקים עם הטלפונים שדוחפים לה מידי יום ביד, כל אלו לא ישנו את העובדה הזו. כל זמן ששירה  תמשיך להרגיש ככה, כל זמן שהיא לא תקבל את עצמה ולא תאהב את כל מה שיש בה היא לא תהיה מוכנה באמת לבנות את הזוגיות שהיא כל כך רוצה.

כולנו התרגלנו לחבר את המושג זוגיות לקשר קרוב בין שני אנשים, קשר שיש בו אהבה, אינטימיות וחברות. כדי שהקשר הזה יתקיים וכדי שתיווצר זוגיות טובה ויציבה, זוגיות שהולכת ומשתבחת עם השנים, עלינו להניח את היסודות הנכונים עם המטען האישי שיש בנו.

ומהו אותו מטען אישי שכל כך חשוב לבניית הקשר הזוגי?

מטען זה מורכב מההיכרות שלנו עם עצמנו, ממידת המודעות שלנו למי שאנחנו, מהיכולת שלנו ללמוד להכיר ולהבין את עצמנו, לקבל את עצמנו על מה שאנו אוהבים ומה שאיננו אוהבים, לטוב ולרע.

ככול שנעמיק את ההתבוננות פנימה תגדל ההערכה העצמית שלנו ותתחזק ולא תהיה תלויה עוד בהערכה שאנו מקבלים מאחרים, הערכה חיצונית שבאה וחולפת וכך נבין שבראש ובראשונה יש לנו את עצמנו ואם יש לנו את עצמנו הרי שבעצם לעולם לא נהיה באמת לבד.

כשכל זה יתקיים ונצליח לבנות את הזוגיות הבסיסית שלנו עם עצמנו ולבסס קשר איתן בין המודע לתת מודע שלנו כך נהיה מוכנים לבניית קשר זוגי עם שותף או שותפה לחיים, קשר שיש בו אהבה, קירבה, אינטימיות וחברות.

אם הזוגיות הפנימית תהיה חזקה ויציבה כך תגדל היכולת שלנו לבנות קשר זוגי בין אישי, לטפח אותו, לחזק אותו ולשמור עליו לאורך זמן.אם נוכל לאהוב ולקבל את עצמנו ללא תנאי וסייג על הטוב והרע וננהל מערכת יחסים  טובה ושלמה עם מי שאנחנו מבפנים ומבחוץ (וגם עם הגוף שלנו) נוכל לנהל מערכת יחסים טובה עם אדם אחר, לקבל אותו על הטוב והרע שבו, נזהה את היתרונות שבו ונכיר בחסרונותיו.


זוגיות היא קשר קודם כל שלנו עם עצמנו. ככל שנעמיק את ההיכרות הפנימית שלנו, ככל שנלמד להכיר את עצמנו נוכל לבנות קשר זוגי יציב וחזק לשנים רבות

לקבלת מתנה קורס ליצירת זוגיות ולמיגנוט בן הזוג ליחצו כאן:  קורס במתנה או על הקישור הבא:

http://www.toviskornik.info

שיהיה שבוע מקסים ומלא באהבה ותזכרו….”לחיות חופש”

רוצים לקרוא עלי עוד, לקרוא מאמרים שכתבתי, מוזמנים לבקר באתר שלי בלחיצה על הקישור:

“לחיות חופש”

טובי

050-4501705

עוד מהבלוג של toviskornik

התאהבות ואהבה זה אותו דבר?

חברים יקרים, התאהבות ואהבה, שתי מילים חזקות ועוצמתיות שרבים מאיתנו נוטים לבלבל בהן. אז בדיוק בגלל זה וכדי לעשות סדר בדברים החלטתי לכתוב את הניוזלטר הבא. ...

תצוגה מקדימה

כיצד לשחרר זוגיות קודמת ולפנות מקום לזוגיות חדשה

הפעם נבדוק כיצד נוכל לשחרר זוגיות קודמת ועל ידי כך לפנות מקום לזוגיות חדשה. הרבה פעמים אנחנו תוהים בינינו לבין עצמנו כיצד נוכל לשחרר זוגיות קודמת מחיינו על מנת שנוכל להתחדש, להחזיר את האמון, להצליח לבחור מחדש ולפנות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

על הפחד מזוגיות

"השדים היחידים בעולם הם השדים שבליבנו. שם צריך להתחולל הקרב". (מהאטמה גנדי) הרבה מאוד נשים וגברים לא מסוגלים לשמור על קשר זוגי וחווים קושי להישאר בזוגיות . הסיבות לכך מרובות אך לא מן הנמנע שהסיבה המרכזית נעוצה בפחד...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה