הבלוג של toviskornik

toviskornik

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מאוגוסט 2012

התאהבות היא השלב הראשון בהיווצרות קשר אהבה רומנטי בין שני אנשים. היא מתאפיינת בסערת נפש חזקה, בפרפרים בבטן…. רבים טועים ומאמינים כי החוויה העוצמתית הזו היא האהבה האמיתית ולא כך הוא.

26/08/2012

חברים יקרים,

התאהבות ואהבה, שתי מילים חזקות ועוצמתיות שרבים מאיתנו נוטים לבלבל בהן.

אז בדיוק בגלל זה וכדי לעשות סדר בדברים החלטתי לכתוב את הניוזלטר הבא.

ארבע לפנות בוקר, אמיר בדרך הביתה, כבר 22 שעות הוא על הרגליים והעייפות ממנו והלאה. מלא אנרגיות, הראש מסוחרר ומוצף במאות לבבות קטנים. רק לפני שבוע הכיר את ירדן צעירה יפיפייה אותה פגש במקרה בפאב תל אביבי. רק שבוע חלף ומאז החיים שלו התהפכו. ברגע אחד הכל הפך לוורוד, השמים הם נראים כחולים מתמיד, השמש זורחת באור מיוחד כזה, הציפורים מצייצות מכל עבר והרחוב…הוא מחייך אליו.

אז מהי התאהבות ומה ההבדל בינה ובין אהבה?

התאהבות

התאהבות היא השלב הראשון בהיווצרות קשר אהבה רומנטי בין שני אנשים. היא מתאפיינת בסערת נפש חזקה, בפרפרים בבטן, במחשבות בלית פוסקות על האדם האהוב וברגשות ותחושות של אופוריה ממכרת.

פיזית בעת ההתאהבות הגוף שלנו מפריש אל המוח כמה הורמונים, אסטרוגן וטסטוסטרון, אנדרופינים,דופמין, סרטונין וניורואפינפרין – קוקטייל שיוצר בגופנו את תחושות סם האהבה.

כשמתאהבים הראש מסוחרר, העולם פשוט נראה מושלם. ההתאהבות מביאה עימה גל אדיר של תשוקה פראית, היא חוויה ממכרת מלאה בריגוש שמחזקת את האמונה שאנחנו יכולים להתגבר על כל המגבלות והמכשולים ושהגיע הסוף לבדידות שלנו.

האדם שרק עתה הכרנו הופך לכל עולמנו, יכולת השיפוט והשליטה העצמית פוחתת ואפילו נעלמת ואנו עלולים להתנהל כמו עיוורים בחשכה.

בזמן ההתאהבות אין לנו דיאלוג אמיתי עם בן או בת הזוג שלנו אלא עם הפנטזיות שאנחנו משליכים עליהם, אנו מכחישים את המציאות ומתחברים טוטאלית לפנטזיה.

אהבה

רבים טועים ומאמינים כי החוויה העוצמתית הזו היא האהבה האמיתית ולא כך הוא.

זה יכול לקחת יומיים, חודשיים ולעתים גם שנתיים עד שהתשוקה פוחתת, ההתאהבות נחלשת ועולים בנו רגשות אחרים. אנו מתחילים ללמוד באמת זה את זו והפערים שבין הפנטזיה למציאות מתחילים להיות מורגשים ומאוד נוכחים בחיינו. אט אט צצים וצפים הדברים ששמנו בצד, התכונות וההתנהגויות שאנחנו לא אוהבים, המגרעות של הצד השני.

ואז, ההתאהבות עשויה להסתיים במפח נפש כאשר הפערים שאנחנו מגלים גדולים מידי ואינם ניתנים לגישור.

לחילופין, ההתאהבות יכולה כמובן להוביל גם לאהבה ארוכה ויציבה.

כאשר מתחילים לבנות קשר זוגי ומערכת יחסים אמיתית לומדים להכיר זה את זו ממש ובדיוק כפי שאנחנו. התשוקה עשויה לפנות מקומה לרגשות עמוקים של מחוייבות חזקה ומתגמלת, לאהבה.

האהבה הגדולה הזו תקבל ביטוי באוסף אינסופי של פרטים קטנים וגדולים שבכולם יש ביטוי לרגש, לשותפות, להכלה, לאיכפתיות, לתמיכה, לדאגה ולמשיכה.

כדי לתת צ’אנס לבניית קשר זוגי נכון, גם בימים וברגעים שהתשוקה בוערת, גם בלילות שהראש מסוחרר עלינו לזכור להישאר מחוברים למי שאנחנו, לרצונות ולהעדפות האמיתיים שלנו.

נזכיר לעצמנו להשתדל להיות מחוברים למציאות, כדי שכאשר התשוקה, הלהט וההתאהבות יחלשו, אם הקשר לא יצלח לא נתרסק תחת נטל האכזבה ואם הקשר יהפוך לאהבה נוכל לבנות אותו חזק ויציב.

אז תזכרו, התאהבות היא ממכרת ומביאה איתה כיף והנאה אדירה – תחוו, תהנו ותמצו אותה.

רוצים לקרוא עלי עוד, לקרוא מאמרים שכתבתי, מוזמנים לבקר באתר שלי בלחיצה על הקישור “לחיות חופש”

שיהיה שבוע מקסים ומלא באהבה ותזכרו….”לחיות חופש”

טובי

050-4501705

[email protected]

עוד מהבלוג של toviskornik

תצוגה מקדימה

כיצד לשחרר זוגיות קודמת ולפנות מקום לזוגיות חדשה

הפעם נבדוק כיצד נוכל לשחרר זוגיות קודמת ועל ידי כך לפנות מקום לזוגיות חדשה. הרבה פעמים אנחנו תוהים בינינו לבין עצמנו כיצד נוכל לשחרר זוגיות קודמת מחיינו על מנת שנוכל להתחדש, להחזיר את האמון, להצליח לבחור מחדש ולפנות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

על הפחד מזוגיות

"השדים היחידים בעולם הם השדים שבליבנו. שם צריך להתחולל הקרב". (מהאטמה גנדי) הרבה מאוד נשים וגברים לא מסוגלים לשמור על קשר זוגי וחווים קושי להישאר בזוגיות . הסיבות לכך מרובות אך לא מן הנמנע שהסיבה המרכזית נעוצה בפחד...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

זוגיות מדהימה....עם עצמי

זורקת מבט אחרון בראי, בוחנת בקפדנות את הדמות הניבטת מולה, תולה על כתפה את התיק הקטן והאופנתי וכבר היא מדלגת במורד המדרגות בדרכה לרחוב הסואן, עוד כמה פסיעות ושירה צועדת בנעלי העקב הגבוהות ובגו זקוף, חולפת על פני שורה ארוכה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה