הבלוג של טובה יוסף

tovayosef

מתמודדת לראשות מועצה מקומית גדרה

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מספטמבר 2013

את ההחלטה להתמודד קבלתי כאשר הבנתי שלא נותרה ברירה צריך לעשות שינוי ומהר. אני חיה כאן 43 שנים. אכפת לי מהמקום הזה וקשה לי לשמוע כל הזמן על אווירת הפחד וחוסר הנוחות שיש לתושבים כאן.

24/09/2013

אני טובה יוסף נשואה למשה ואימא לארבעה ילדים (יוסי , אביחי , קרן ומיכל)  וסבתא לתשעה נכדים. ילידת רחובות ומתגוררת בגדרה מזה 43 שנים.

ב- 16 השנים האחרונות עבדתי במועצה המקומית בגדרה  במחלקת חינוך. שימשתי כקב”סית (קצינת ביקור סדיר) וכמנהלת מועדוניות למשפחות נזקקות, והייתי שותפה להרבה תהליכים שהתקיימו ביישוב. בין היתר שימשתי  כיו”ר וכחברה בוועד עובדי מועצת גדרה. כיום, אני נמצאת צעד אחד לפני קבלת הדוקטורט בחינוך, בעלת תואר שני בהיסטוריה של עם ישראל ותואר ראשון בספרות.

העשייה הציבורית לא זרה לי מכיוון שניהלתי  בעבר מרכז לחינוך, מדע וטכנולוגיה ואת המכללה להשכלת מבוגרים בגדרה. את המכללה אני מנהלת עד היום בהתנדבות כבר למעלה מעשר שנים. המכללה בינתיים עברה למזכרת בתיה לאחר שבגדרה סגר אותה יואל גמליאל ראש המועצה הנוכחי.  אני אשת עשייה, כל חיי הייתי מעורבת בעשייה למען הקהילה, למען תושבי גדרה.

את ההחלטה להתמודד קבלתי כאשר הבנתי שלא נותרה ברירה צריך לעשות שינוי ומהר. אני חיה כאן 43 שנים. אכפת לי מהמקום הזה וקשה לי לשמוע כל הזמן על אווירת הפחד וחוסר הנוחות שיש לתושבים כאן. מביך אותי לקרוא כל הזמן בתקשורת הארצית על המינהל הלא תקין של ראש המועצה שלי, ואני יודעת שאני יכולה לתת לתושבי גדרה הרבה יותר ממה שהם מקבלים כרגע.

תמיד פעלתי למען גדרה ולא ביקשתי לא תואר ולא כבוד. בשנים האחרונות הרגשתי שאני לא מצליחה לקדם את התוכניות והיוזמות שלי בנושא חינוך ובנושאים אחרים. נתקלתי בחומה של שיקולים לא עניינים שלא צריכים להנחות נבחרי ציבור. המפסידים הגדולים היו כמובן תושבי גדרה. בוא נגיד שאם היו משקיעים בעשייה כמו שמשקיעים ביחסי ציבור היינו במצב אחר כיום.

אני חיה בגדרה, הילדים שלי גרים פה ומגדלים  את ילדיהם, אני רוצה שגדרה תהיה מקום טוב יותר עבורם ועבור כל התושבים, אני רוצה לראות שהמקום מתפתח והופך למקום שמוביל בחינוך, בתרבות ובאיכות חיים.

אך כמו לכל תחרות ומירוץ יש את הקשיים שלו - אני מתמודדת מול ראש מועצה כוחני מאד, עם תקציב בחירות גדול פי 10 משלי. תושבים רבים פוחדים ממנו ולא מביעים את דעתם באופן חופשי. קשה לי כל פעם מחדש לשמוע עדויות של תושבים שמספרים איך נשבר האמון שלהם בנבחרי הציבור במועצת גדרה.

היום, אני מבינה כי הוכחתי במשך שנים רבות כמה איכפת וכמה אני מסוגלת לשנות כאן דברים. אף אחד מהמועמדים הקיימים לא הוכיח יכולת ביצוע ואכפתיות כפי שאני הוכחתי בשנים הרבות בהן עשיתי למען גדרה. אני מרגישה מוכנה לאתגר ויודעת שאוכל לגרום לתושבים להיות גאים בנבחרי הציבור שלהם. אי אפשר להמשיך במתכונת הקיימת. לתושבי גדרה נמאס. אני יודעת בדיוק מה זה לבוא לראש המועצה עם יוזמה לשיפור חיי התושבים ולקבל דלת בפרצוף. קיבלתי דוגמה מצוינת איך לא להתנהל ואני מתכוונת ללמוד ממנה וליישם בדיוק את ההיפך. אני לא מתכוונת להמציא את הגלגל- אלא פשוט ליישם מודלים מצליחים של עבודה שעשו רבות למען תושבים במקומות שונים בעולם.

ניהלתי פרויקטים ומוסדות בעבר ותמיד הוכחתי יכולת לניהול ערכי ומקצועי בגישה הרואה בתושב ואיכות חייו את מרכז העשייה. היום אני באה לשרת את התושבים.  המועצה בראשותי תפעל להפיכת המושבה למקום מתקדם תוך שמירת הצביון הכפרי ומרקם החיים הייחודי. אני אביא יזמות וחדשנות. המתכון המנצח יהיה קיום שיח ערכי, ומקצועי.

אני מגלה על עצמי במהלך ההתמודדות שאני מסוגלת לקום ולהיות זאת שאומרת בקול רם את מה שכולם חושבים ושזה מתקבל בהמון הערכה ותמיכה מהתושבים. וכמובן שגם משפחתי האהובה והתמיכה מתושבי גדרה מחזקת רבות.

אני שמה את הדגש על השינויים ברשות על 3 דברים עיקריים: אני מתכוונת לשנות את סדר העדיפות של פרויקטים בגדרה שהחינוך הוא בראש וראשונה. ולהפוך את יישובינו גדרה ואת חיי התושבים החיים בגדרה למקום שופע מבחינה תרבותית כלכלית והיסטורית, כך שנהיה גאים בגדרה כמושבת הבילויים המקרינה שפע תרבותי חיי קהילה נעימה עם כבוד הדדי לכולנו.

אני אדאג לשפר את התקשורת של המועצה מול התושבים ולנקוט במדיניות של “דלת פתוחה” וקו פתוח לראש המועצה , שקיפות ושיתוף. על יד כך לאפשר לתושבים להיות מעורבים בהחלטות ובקידום המקום למשל בעזרת וועדי שכונות כפי שהיה בעבר.

מיד לאחר שאבחר אני מתכוונת להוריד את המנעול האלרטקורני ששם ראש המועצה על דלתו במיד כשנבחר ובכך שם חיץ בינו לבין הפונים אליו. הדבר הראשון שאעשה הוא להוריד את המנעול הזה ולפתוח את דלתי לתושבים.

זה אינו קרב פשוט אך המודל שעומד לנגד עיניי הוא, אימא שלי. אישה דעתנית, חריפה, שגידלה אותנו למופת. אישה מדהימה שהחינוך תמיד היה בראש מעייניה.  אבא נפטר כשהיינו קטנים ואימא נאלצה להתמודד עם גידול ילדים ועם העסק והחובות שנשארו מאחור, וכל זאת מבלי שידעה כיצד לנהל עסק ובקושי ידעה קרוא וכתוב. רק לאחר שגדלנו ונישאנו התפנתה אימא ללמוד קרא וכתוב ונרשמה לתוכנית תהיל”ה.

הייחדויות שלי אל מול המתמודדים האחרים היא שאני מביאה שילוב של  עשייה ויכולת ניהול, יחד עם האנושיות ויחסי האנוש שהתפקיד הזה דורש.   אני יכולה לייעל תהליכים ולנהל פרויקטים גדולים ויחד עם זה לתת את תשומת הלב הראויה לטיפול בכל תושב ותושב. ככל שהמירוץ מתקדם תחושת השליחות שלי גדלה. אני נפגשת יום יום עם התושבים ושומעת את הבעיות שלהם. המוטיבציה שלי רק גוברת.

לאותן נשים שרוצות להתמודד ועדיין לא עשו את הצעד לקראת מערכות הבחירות הבאות הייתי אומרת ש· – קדימה, אין סיבה שלא.

ולחברותי שמתמודדות ברשויות ברחבי הארץ אני אומרת: לא לפחד אם אתן נתקלות בכוחניות. המשיכו עם האמת שלכן והציבור ידע להבחין ולזהות מנהיגות אמיתית במקום שהיא ישנה.

עוד מהבלוג של טובה יוסף

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...