הבלוג של תומרשף

tomereshef

ילידת 1970. קיבוצניקית ותלאביבית 22 שנה. אמא ל-3 בנים. הבכור בהורות משותפת, והשניים האחרים בזוגיות קונבנציונלית ויציבה כ-15 שנה. ספרית ומורה לספרות. עצמאית ורעבה לחיים.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מאוקטובר 2017

לפי הנסיון האישי שלי, כבנאדם עם ידיים שמאליות, או כמורה, אין דבר כזה “יש או אין את זה”. מה שצריך לדעתי כדי לצאת ספרית מהקורס שלי זה בעיקר מוטיבציה.

11/11/2017

בשיחה הדמיונית שאני מנהלת איתך, זה נשמע בערך ככה:

 -         נו, אז תסבירי כבר

-         מה. תשאלי.

-         מה הסיפור שלך עם תלתלים?

מה הקטע של “ספרות טבעית”?
אני אוכל לספר בסוף הקורס? ממש לעבוד להתפרנס מזה, כאילו, גם אם אין לי מושג בזה? אם יש לי ידיים שמאליות, או שסתם: “אין לי את זה”. פרטי. כבר נכנסתי לבלוג שלך.

-         צודקת! אז אני אענה שאלה שאלה.  ממ ככה:
הסיפור שלי עם מתולתלים, מתחיל בזה שאני, נאלצת להודות שאני מתולתלת לשעבר  – שזה בייסיקלי אומר – שעד ההריון השני שלי, בגיל 34 כזה, הייתי מתולתלת! אבל לצורך הפואנטה – רוב חיי חייתי, כמו הרוב המוחץ של מתולתלי ארצנו מסתבר, במאבק מתיש וחסר תועלת בשיער שלי, ובעיקר בנפח שלו.

IMG_7928

אני (מימין) ואחותי, אי שם בקיבוץ, בתחילת שנות ה-90

IMG_7930

בתקופת הצבא. בקארה תקני.

בקיצור, מתולתלים מכל עדה – מצאו אצלי פתרונות שעובדים, והבינו הרבה על הלופ שהם חיים בו , ותכלס – הם הם (!) אחראים לפריצה שלי לעולם הספרות, שהוא רווי עד אפס מקום. בהרבה מקומות בארץ.  ותשמעי, העובדות מוכיחות שמתוך 70 ספרים שלימדתי, פחות או יותר, בעשר שנים האחרונות, לפחות 60 מתוכם מתפרנסים מזה, ועוד היד נטויה כפי שאת מבינה. יש מקום לעוד.

“ספרות טבעית”? – צודקת. זה באמת יכול להישמע ממממ מה המילה שאני מחפשת… פלצני? טרנדי? משהו כזה.  האמת, כמו שאני רואה אותה ומלמדת אותה היא שאם בספרות טבעית הכוונה לספרות שלא משתלטת על הטבע של השיער אלא הולכת איתו? אז כן. זה מה שזה. מה שיותר חשוב הוא שכשבאים לשיער בטוב – הוא משתף פעולה – ונראה נינוח 90% מהשנה. הוא בריא. הוא מדויייק לבעליו. לא נאבקים בו.

IMG_7929

מדגימה תספורת. קורס 7. שיא הריכוז.

לגבי הקורס:
אז אם לשפוט לפי הנסיון האישי שלי, כבנאדם עם ידיים שמאליות, או כמורה, אין דבר כזה “יש או אין את זה”. מה שצריך לדעתי כדי לצאת ספרית מהקורס שלי זה בעיקר מוטיבציה. כן. כן. אין לזה מגבלות דת, גזע ומין. אני כן חושבת שדרושה בגרות מינימלית. נסיון חיים. פרספקטיבה.  הקורס בנוי ככה שכל בנאדם שרוצה יכול. טוב אולי גם איזו יכולת טיפולית ואהבה לאנשים – יכולה לעזור.  בואי לא נזלזל במעמד הזה. בכל זאת, זה חשוב שאנשים שלומדים ספרות – יאהבו את המהות הצפויה במקצוע הזה. אני אוהבת גם שבאים ברצינות. יסודיות. אהבת הפרטים הקטנים.

 אני מאוד נהנית מהעבודה שלי. נחושה להפיץ ולהוציא תחת ידיי עוד ועוד ספרים חושבים, אחראיים, נדיבים וקשובים למסתפריהם. המוטיבציה עליכם. האחריות לתוצאה – עלי.

עוד מהבלוג של תומרשף

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...