הבלוג של תומרשף

tomereshef

ילידת 1970. קיבוצניקית ותלאביבית 22 שנה. אמא ל-3 בנים. הבכור בהורות משותפת, והשניים האחרים בזוגיות קונבנציונלית ויציבה כ-15 שנה. ספרית ומורה לספרות. עצמאית ורעבה לחיים.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מאוקטובר 2017

לפני יותר מ- 10 שנים הייתי צריכה עוד ידיים-עובדות למספרה שלי. פיתחתי דרך ללמד את השיטה שלי. הדגש שלי היה על הגישה. גם למסתפרים וגם לשיער. במלאת עשור לתחילת הדרך שלי כמורה לספרות בעולם הזה – אני פותחת בי”ס פרטי ואינטימי.

29/10/2017

*הפוסט מנוסח בנקבה, כי סלונה וזה
התחלתי ללמד ספרות, לפני 10 שנים כי הייתי צריכה עוד ידיים-עובדות למספרה שלי.  למצוא ספרים/אנשים שמתאימים לאנימאמין שלי – היה בגדר משימה בלתי אפשרית. כל הנסיונות שלי לצרף למספרה עוד ידיים-עובדות, שלא לימדתי אותם בעצמי – ירדו ביגון שאולה.  חיפשתי אנשים שיקחו אחריות מקצועית על מה שהם נותנים למסתפרים שלהם. חיפשתי אנשים שיתנו כבוד הוגן למשלמי המיסים, ולא רק יחפשו איך להשתכר גבוה/”להכניס” יותר כסף לקופה. אנשים שיבואו בגובה העיניים – ממש כפי שהיו רוצים לקבל שירות.  דבר אחד היה ברור – הלקוחה הישראלית מחפשת איפה היא “נדפקת”. ובצדק.  מי מאיתנו לא מרגיש ככה מול בעל מקצוע – שאין לו מושג בו?

1485871_519707631470182_604400966_o

תוך שנה-שנתיים הבנתי  שמה שיש לי להציע לא נגמר בתספורת, אלא יותר מהכל – בכבוד שאני נותנת לאנשים שבאים אלי, ברגע מאוד מסויים בחיים שלהם. “מהמרים” עליי כי הם שמעו שאני בלה-בלה-בלה כלשהו. לא יכולתי להתעלם מחוסר האמון שהופגן כלפיי (איפה הקאץ’?).  אנשים לא רגילים לסמוך על ספרים, בטח לא בפעם ראשונה. ובצדק, אם להסתמך על נסיון-החיים הרב שלהם, במספרות.

 אוקי. אז פיתחתי דרך ללמד את השיטה שלי. הדגש שלי היה על הגישה. גם למסתפרים וגם לשיער. הקורס היה מיועד לאנשים שמעולם לא למדו לספר, ככה שאני אוכל להביא אותם מ-0 ל-100, כמו שאני מבינה את המקצוע שלי.
התחלתי קורס ראשון – עם 8 תלמידים מעלפים –  שסיימו את הקורס – ולאט-לאט התחילו לספר, מי להנאתו ומי לפרנסתו. היו לי אתגרים רציניים, כמורה, בעולם, היות והבאתי איתי תיק של כשלונות מהבי”ס (לפחות ב-6 השנים האחרונות שלו).  התעמתי עם כל אתגר, מקורס לקורס, מתלמיד לתלמיד, ולמרות שלא היה פשוט – התעקשתי על כל אחד מהם.

10171664_570593649714913_390566666_n

ידעתי לאורך כל הדרך, שביום שבכל עיר/ישוב יהיה ספר/ית אחד/ת שניגש למסתפרים בגובה העיניים שלהם – אוכל לפרוש.  פרשתי מהמקצוע שלי לפני שזה קרה, אבל החלטתי להתמקד בלהעביר את הידע הרלוונטי כל-כך הלאה, ולהתפנות מהספרות עצמה.

היום, 10 שנים אחרי, הקורס המקורי שלי עדיין מוציא ספרים ישר לעבודה בשטח. אנשים שמתפרנסים בכבוד, ומגישים את “המוצר” בכבוד הראוי למסתפרים שלהם. יותר מ-60 ספרים כבר עובדים ממטולה עד אילת (או מצפה רמון, ליתר דיוק), ו”על האש” עוד 5.
אני עדיין מצפה מעצמי להשלים את המשימה שלי – כי לספרות הזאת – יש ביקוש. ביקוש רב.

IMG_7410
ממשיכה את הדרך עם תחושת שליחות ומשמעות, בקבוצות קטנות, באחד-על אחד, ובהמשך מתכננת גם מסגרות חוויתיות לחובבנים (“ספרות משפחתית” אם תרצו?)

#דיגיטליות_בעסקים
#לאומי_עסקים
#saloonaschool

עוד מהבלוג של תומרשף

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...