הבלוג של כולן - كلهن

מקדמות את השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל

קידום השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על... +עוד

קידום השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על תרבות שבה עברייני מין מוקעים ונענשים ונשים שנפגעו זוכות לאמון ותמיכה מסביבתן, עולם שבו נשים אינן מוחפצות ואינן נסחרות ונקנות, עולם שבו לנשים יש שיויון אמיתי- חוקי, תרבותי וחברתי, ואת האפשרות לבחור את חייהן ללא הסללה מגדרית.

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מאוגוסט 2018

כאשר הופיע בתכנית ”בחזרה לתחתית”, הצטייר מנכ”ל ”פוקס”, הראל ויזל, כאדם נחמד, אכפתי ולא יהיר, אך התמונה שעולה מתחקיר ”המקור” ששודר אמש שונה לחלוטין

22/08/2018

תחקיר “המקור” של ערוץ 10 נעשה לאחר שלמערכת הגיעו תלונות רבות על התנהגותו של ויזל לאורך השנים. בתחקיר נחשפו שני מקרים, של נשים שנבדקו בפוליגרף ונמצאו דוברות אמת. אחת הנשים שפגשה את ויזל למטרות שיתוף פעולה עסקי סיפרה על הצעות מגונות בכמה וכמה מפגשים עימו. השניה מספרת על מפגש שהסתיים בזה שטרקה לו את הדלת בפרצוף לאחר שסירב לעזוב אותה בחדרה במלון. לאחר מכן, היא מציינת שהחלה לקבל עבודות משפילות ושסביבתו של ויזל החרימה אותה. בנוסף, עלו מקרים נוספים של סביבת עבודה עוינת בחברה, ועל עובדות שסירבו לנסוע עם ויזל לחו”ל מהחשש של הלחץ שיופעל עליהן שם.

מנכ"ל פוקס הראל ויזל (צילום מסך)

מנכ”ל רשת “פוקס” הראל ויזל (צילום מסך)

 

בשנת 2006 עלתה על המסכים תוכנית הריאליטי ״בחזרה לתחתית״. במסגרת תוכנית, השתלבו מנהלים בכירים בתפקידים זוטרים בחברות של עצמם כדי לחוות את המציאות הארגונית דרך עיני המעמד הכלכלי והתעסוקתי הנמוך. אחד מכוכבי הסדרה היה הראל ויזל, מנכ״ל פוקס, שקיפל בגדים והסתער על קופה רושמת לעיני צוות הצילום המשתאה, כמובן שהכל באנונימיות מוחלטת ומבלי שהעובדים ינחשו למה לעזאזל מצלמים את תהליך הקליטה. הוא התגלה כאדם נחמד, אכפתי ולא יהיר.

ספק אם תוכנית מסוג זה יכולה לקיים את ההבטחה שלה להעביר את הבוס הגדול את חוויית העובדים המוחלשים. הרי מה שבאמת נורא בחיי המעמדות הנמוכים אינו קיפול החולצות אלא דברים שלא ניתן לחוות בתוכנית הריאליטי: העוני, היעדר הביטחון והיציבות, וכמובן ההשפלות.

התחקיר ששודר אתמול בערוץ עשר חשף, כי הרחק מעיני המצלמות הראל ויזל היה הרבה פחות נחמד. כך, הוא ביזה את עובדותיו בהצעות מגונות ולחצים למגע מיני. נאמר כי היו אלה מעשים שבשגרה עד כדי כך שהעובדות הזהירו מפניהם אחת את השנייה. עובדות אחדות, מסתבר, נאלצו לעזוב את החברה עקב התנכלויות המטרידן הדחוי. הלוואי וחברת תקשורת אחת הייתה יכולה להרים את הכפפה ולהפיק תוכנית ריאליטי שבה המנכ״ל חווה את האימה האמיתית של מוחלשות מעמדית: אלימות מינית. אותה אלימות שגורמת לעובדת מוטרדת ומושפלת לנוס על נפשה ולאבד את פרנסתה.

ועד שהגברים החזקים יבינו מה חוות באמת הנשים המוחלשות – בואו נימנע לחזק אותם עוד יותר. אנחנו מקוות שהצרכניות יעצרו ויחשבו רגע ויחליטו בעצמן האם ראוי להמשיך להוציא את כספן על מוצריה של חברה שמאפשרת לאדם כזה להמשיך בתפקידו. אנחנו חיות בעידן שבו תאגידים צריכים להראות אחריות חברתית ואנחנו מקוות שפוקס יראו אחריות שכזו. אנחנו בינתיים נמשיך לחזק את העובדות שנפגעו ב״מאמינות לכן״.

#מאמינהלך

 

עוד מהבלוג של כולן - كلهن

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

את הזכות לשם טוב צריך להרוויח

מאת זהרה ביטון  למה נשבר לי הכוס כבר מהזכות לשם טוב? בשבוע האחרון משטרת ישראל הדהימה את כולנו ועשתה משהו נדיר שכבר לא חשבנו שנזכה לראות: את העבודה שלה. אני יודעת שאנחנו כבר לא יודעות מה זה אומר בדיוק, אז הנה; המשטרה העלתה...

תצוגה מקדימה

תנו לנו להחליט על גופנו, נקודה

ושוב 'כאן' מעלים סרטון עאלק-דוקו שכל מה שיש בו זו מיזוגיניה חד צדדית, והפעם הבמה היא של עמותת אפרת - עמותה שלא בוחלת באמצעים כדי לקדם את מטרת העל שלה והיא להניא נשים מלבצע הפלה. ייתכן שבכל מקרה אחר של הצגת טיעונים ברמה של...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה