הבלוג של כולן - كلهن

מקדמות את השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל

קידום השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על... +עוד

קידום השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על תרבות שבה עברייני מין מוקעים ונענשים ונשים שנפגעו זוכות לאמון ותמיכה מסביבתן, עולם שבו נשים אינן מוחפצות ואינן נסחרות ונקנות, עולם שבו לנשים יש שיויון אמיתי- חוקי, תרבותי וחברתי, ואת האפשרות לבחור את חייהן ללא הסללה מגדרית.

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מאוגוסט 2018

שנתיים אחרי שהוטבע המונח #metoo, הפרקליטות מפרסמת נתונים הנוגעים לטיפול בעבירות מין בשנתיים האחרונות, אבל מה האמת מאחורי הנתונים?

16/10/2019

מכתב פתוח לפרקליטות המדינה.

היום מציינים ברחבי העולם שנתיים ל ⁧‫#גםאני‬⁩ הלא הוא ⁦‪#metoo ‬⁩ ומסתבר שפרקליטות המדינה מנצלת את התאריך הזה כדי להרים לעצמה במקסימום.

parklitut

בואו נדבר רגע על הפרקליטות ומה שאנחנו יודעות שהיא עשתה בשנתיים האחרונות:

‏יש לנו את אלון קסטיאל שהואשם על ידי שבע עשרה נשים שונות באונס, הם הרשיעו על ארבעה מקרים, כשהחמור שבהם הוא “ניסיון אונס” (עוד עבירה שהמצאנו? כי אם היסה ולא הצליח אז הכל סבבה?) הוא יישב בכלא ארבע וקצת שנים, אם כמובן לא ינכו לו שליש על ״התנהגות טובה״, ולמי אכפת בכלל מהסכנה שהוא מהווה עבור נשים.

ויש גם את אורי גלעד, המורה שהורשע בפגיעה בתלמידה שלו, הם שלחו הביתה עם עבודות שירות וקנס מגוחך. כל זה בזמן שנשים שנאסרו (דלאל דאוד, סימונה מורי, אריקה עדיין בכלא) לשנים ארוכות כי הגנו על עצמן מפני בני זוגן הסדיסטים – לא זכו לתמיכה של הפרקליטות. ועד שהתעוררה מחאה ציבורית בעניינן – הם לא שקלו לסייע לנשים אלה להשתחרר ולהשתקם.

אליסה מילנו (צילום: Alex Wong/Getty Images)אליסה מילנו, טבעה את המונח #metoo (צילום: Alex Wong/Getty Images)

הפרקליטות, שכל כך מתגאה בהעלאת המספרים מאז ההאשטאג, שוכחת את הדבר העיקרי: הסיבה שבמאה העשרים ואחת אנחנו מספרות לאינטרנט ולא למשטרה כשפגעו בנו – היא אתם. כן כן, אתם. אתם המוסד שאמור להגן עלינו, לגרום לפושעים לשלם, להרתיע פוגעים מלהמשיך לפגוע. כמה נשים הצטרפו למעגל הפגיעות בשנתיים האחרונות? בואו תפרסמו את המספרים האלה.

‏על כמה נשים הפרקליטות לא הצליחה להגן? כמה אנסים שוחררו לאחר שהעבירה שלהם הומרה בעבירה מופחתת? ואיך לעזאזל הפרקליטות מעזה להתגאות במשהו בזמן שנשים שעברו התעללות מציפות את הרשת עם עדויותיהן, אבל לא פונות לרשויות כי הרשויות לא יעזרו להן? למה נראה לכם שנשים פתחו בקמפיין מיטו? למה הראה לכם שנשים פונות לשתף את עדויותיהן באינטרנט?

מיטו METOO (צילום: שאאטרסטוק / fitzcrittle)שנתיים ל-#METOOואין מה לחגוג (צילום: שאאטרסטוק / fitzcrittle)

‏ שנתיים למיטו ואין לנו מה לחגוג. העונש שקסטיאל קיבל היה “הישג”. גם עונשו של אורי גלעד היה המקסימום שהמערכת הצליחה לספק. המערכת כושלת, ואנחנו מצליחות למצוא את הדרך להתגונן ולחפש ריפוי וצדק גם בלעדיה. אין לכם במה להתגאות חברים. פשוט אין.

גם אם הצלחתם לסובב את המספרים לטובתכם, עדיין מרבית הנשים לא יפנו אליכם, כי המערכת שלכם מעדיפה הרשעה בטוחה על פני לעבוד ולהרוס את המספרים היפים. והתוצאה הישירה היא לגיטימציה לאונס. אמן שעד שלוש שנים למיטו גם אשכרה תעשו משהו כדי שהביזיון הזה יפסק.

‏כותבת הפוסט היא מנכ״לית עמותת כולן, ברכה ברד

רוצות לקרוא עוד על הפעילות של כולן? הצטרפו למהפכה הפמיניסטית

 

עוד מהבלוג של כולן - كلهن

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אמנית ערביה? אין לך זכויות

איך נראית עליונות תרבותית לבנה? כשההגמון מפרסם יצירות אמנות של אומניות המשתייכות לתרבות שאינה עליונה, מבלי לקבל הסכמתן לכך ותוך הפרת זכויות היוצרים שלהן. לא מאמינות שזה אפשרי? אז הרשו להוצאת רסלינג לחלוק עליכן. מישהו...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

הגיע הזמן להקמת תכנית לאומית לטיפול באלימות

הבוקר התעוררנו שוב לידיעה הקשה שאישה נוספת, אימא לשלושה ילדים קטנים, נרצחה על ידי מי שהיה בן זוגה, שותף לחיים שהפך לסיוט הכי גדול שלה. הפעם, הרוצח הוא שוטר. איש שאמון...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה