הבלוג של כולן - كلهن

מקדמות את השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל

קידום השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על... +עוד

קידום השיח והעשייה הפמיניסטית בישראל אנחנו ב"כולן" שואפות לחיות בעולם שבו קולן של נשים נשמע ומקבל מקום שווה בחברה, בכל מקום ובכל זמן. אנו חולמות על חמישים אחוז (או יותר) נשים בכל תפקידי ההנהגה במדינה, על הורות שיויונית, על תרבות שבה עברייני מין מוקעים ונענשים ונשים שנפגעו זוכות לאמון ותמיכה מסביבתן, עולם שבו נשים אינן מוחפצות ואינן נסחרות ונקנות, עולם שבו לנשים יש שיויון אמיתי- חוקי, תרבותי וחברתי, ואת האפשרות לבחור את חייהן ללא הסללה מגדרית.

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מאוגוסט 2018

אני קוראת פוסטים של נשים שמדברות על האנס שלהן ואני לא יכולה לקרוא לך ככה, אבל גם את השם שלך אני לא יכולה לומר, בשבילי תמיד תהיה ”ההוא”

22/05/2019

מאת: ברכה ברד

בשבילי, תמיד תהיה “ההוא”. אני תמיד קוראת פוסטים של נשים שמדברות על האנס שלהן, הפוגע שלהן.

אני לא יכולה לקרוא לך ככה, אבל גם את השם שלך לא יכולה לומר. אני בקושי חושבת עליך, פוסט אחד כשכולן סיפרו מה הן עברו והרגשתי שהגיע הזמן להגיד שגם אני.

ומאז אפסנתי אותך במגירה באחורי הראש, נעלתי אותה במפתח ששכחתי איפה שמתי, ושכחתי אותך. הדבר האחרון שאני צריכה זה להיזכר איך הורדת לי את הבגדים כשכולי קפואה. הדבר האחרון שאני רוצה זה לחשוב על הרגע שבו הבנתי שאין לי איך לצאת מזה אז עדיף לי לפחות לעשות את עצמי נהנית, כי זה בטח יקרה מעצמו, זה בסך הכל סקס ואני אוהבת סקס.

לא רוצה להיזכר איך גיליתי אחרי זה מה עשית לנשים אחרות וחשבתי לעצמי שיצאתי מזה בזול. וכמה כעסתי, כי אולי אם הייתי אומרת משהו, אולי אם הייתי עושה משהו, אולי אם הייתי מבינה בזמן עד כמה דפוקה הסיטואציה הזו ששנינו נרמלנו אחרי זה, אולי משהו מזה לא היה קורה.

"בשבילך אני בטח אחת מהעבר הרחוק שאתה כבר לא מייחס לה חשיבות" (אלבום פרטי)“בשבילך אני בטח אחת מהעבר הרחוק שאתה כבר לא מייחס לה חשיבות” (אלבום פרטי)

בשבילי תמיד תהיה ההוא, ולא מעט נשים בסביבה שלי יודעות בדיוק מי אתה ומה עשית. יותר מידי מהן לא הופתעו לגלות. אתה מרשה לעצמך להסתובב בחוגים שלנו, ללכת בינינו כבן ברית, אבל רבות מאיתנו יודעות בדיוק מי אתה ומה אתה עושה.

ואולי החוק לא לצדנו, אבל את השם שלך, כמו של רבים אחרים, אנחנו לוחשות מאחת לשנייה. וכשמישהי תדחה אותך ולא תדע למה אני מקווה שיקנן בך החשש שהן יודעות. הלוואי והייתי יכולה להציל את כולן ממך, הלוואי והייתי יכולה להגיד לבחורה האומללה שראיתי איתך בדיוק מי אתה.

בשבילי תמיד תהיה ההוא, בשבילך אני בטח אחת מהעבר הרחוק שאתה כבר לא מייחס לה חשיבות. לא בטוחה בכלל אם הבחנת בי בחמש הדקות שחלקנו מרחב. בפעם האחרונה שראיתי אותך ירדתי בתחנת אוטובוס שעמדת בה, היה נדמה לי שניסית להגיד לי שלום אבל המשכתי ללכת כאילו אתה אוויר. חלמתי שאתה אוויר, הלוואי והיית. אבל לא היה לי לאן לברוח הפעם.

היינו באותו מרחב, דקות ארוכות, וכבר לא היה לי אוויר. והייתי צריכה להסביר מה לעזאזל קרה לי, ולא היו לי מילים. לא רציתי שעוד מישהי תדע, שעוד מישהי תרגיש מה שאני הרגשתי ברגע ההוא שנכנסתי לחדר מלא אנשים, ואתה ביניהם. זיכרון רחוק שנעלתי במגירה ולא רציתי לחשוב עליו שוב. זיכרון של חוסר האונים שלי, זיכרון של החולשה שלי, זיכרון שגם אותי אפשר להכניע. זיכרון עד כמה אני טובה בלשקר לעצמי, ולכולם, על מה שהחוויה הזו עשתה לי. ומאז אני לא מצליחה להכניס אותך חזרה למגירה ההיא. וחזר לי הכעס, וחזרה האשמה. וכל מה שאני רוצה זה שתחזור להיות אויר, כי בשבילי אתה תמיד תהיה ההוא, ואני תמיד אהיה ההיא שנתנה לך לעשות לי את זה.

צעדת השרמוטות 2019
גם ברכה תצעד איתנו במחאה נגד אלימות מינית והאשמת קורבן ב-31 במאי, 10:00, כיכר רבין צעדת השרמוטות תל-אביב-יפו 2019: לא מתנצלות!
צעדת השרמוטות תל-אביב-יפו

 

רוצות לקרוא עוד על הפעילות של כולן? הצטרפו למהפכה הפמיניסטית

עוד מהבלוג של כולן - كلهن

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

אמנית ערביה? אין לך זכויות

איך נראית עליונות תרבותית לבנה? כשההגמון מפרסם יצירות אמנות של אומניות המשתייכות לתרבות שאינה עליונה, מבלי לקבל הסכמתן לכך ותוך הפרת זכויות היוצרים שלהן. לא מאמינות שזה אפשרי? אז הרשו להוצאת רסלינג לחלוק עליכן. מישהו...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

הגיע הזמן להקמת תכנית לאומית לטיפול באלימות

הבוקר התעוררנו שוב לידיעה הקשה שאישה נוספת, אימא לשלושה ילדים קטנים, נרצחה על ידי מי שהיה בן זוגה, שותף לחיים שהפך לסיוט הכי גדול שלה. הפעם, הרוצח הוא שוטר. איש שאמון...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה