הבלוג של Vered Leb

אנשי האוכל

אוהבת לאכול, להכין אוכל, להאכיל, לדבר על אוכל, לכתוב על אוכל, ללמד על אוכל, לקרוא על אוכל. מקיימת מטבח פעיל ביומיום, אשת איש, אמא ל-3, נטורופתית, יועצת הנקה, מורה, מחלקת את זמני בין העולם הארצי לוירטואלי. פה כותבת על כל מה שבין... +עוד

אוהבת לאכול, להכין אוכל, להאכיל, לדבר על אוכל, לכתוב על אוכל, ללמד על אוכל, לקרוא על אוכל. מקיימת מטבח פעיל ביומיום, אשת איש, אמא ל-3, נטורופתית, יועצת הנקה, מורה, מחלקת את זמני בין העולם הארצי לוירטואלי. פה כותבת על כל מה שבין אוכל לאנשים. אפשר למצוא אותי גם ב "המטבח הפתוח של ורד לב" בפייסבוק

עדכונים:

פוסטים: 30

החל מאפריל 2010

לרגל שבוע/ חודש ההנקה הבינ”ל 2010 החלטתי לעשות מעשה אמיץ ולקבץ בפוסט אחד את כל מה שמעניין בתחום ההנקה בתקופה האחרונה. ותאמינו לי, יש הרבה. אתם מוזמנים לצאת למסע, זה עשוי לקחת קצת זמן,אפשר להתרווח.

04/08/2010

איילה יונקת בשלווה בטוסקנה

במקור זה בעצם שבוע ההנקה הבינ”ל, החל בשבוע הראשון של אוגוסט. בכל שנה.

בחלק מהמקומות הגדילו לעשות ויצרו את חודש ההנקה. זה נפלא בעיניי!

אני ממש בתחושה שהשנה (2010) מדברים יותר על הנקה. או שאולי זו התקשורת החברתית הזו, המאפשרת שיח פשוט ובלתי אמצעי יותר מבעבר. כולם יכולים להעביר לכולם את מה שכולם כתבו, יצרו, ציירו וכן הלאה.

באמת חגיגה גדולה!

וכשזה נוגע להנקה, תמיד יהיו המתלוננות, אלה שפשוט לא יכולות

מאחר ופגשתי הרבה חומרים מעולים על הנקה בימים האחרונים, החלטתי לנסות ולקבץ חלק מהם בפוסט אחד, בנסיון לעשות קצת סדר למי שלא חשוף למידע הזה.

ולא, אין לי כוונה לספר כמה ההנקה טובה וחשובה לתינוק ולאמא ולכל המשפחה, כי זה כבר כל כך ברור ואין מה לדוש בכך. מבחינתי. 

בבלוג עם שם מדליק- the leaky boob, מצאתי רעיון מקסים, של תחרות ציורי הנקה של ילדים. מעבר לזה יש שם עוד אסופה של בלוגים ורעיונות מדליקים ביותר בנוגע להנקה. זה ממש מסלול טיולים, אז שנסו מותניים ופנו קצת זמן.

אתר חשוב של אמא שעברה את זה ומצאה הרבה מידע סותר בפרסומים מסביבה והחליטה לעשות מעשה ולהביא מידע אמיתי ומעודכן בנוגע להנקה.

וגם אצלנו, יש את “מקום תומך הנקה”

הנה כמה רעיונות מדליקים לשימוש בסמל ההנקה הבינ”ל. אולי לילדים שלכם יהיו עוד כמה… 

וכשהזמנים מתעדכנים, אפשר לדבר (אולי) יותר בפתיחות על “מלכודות הנקה” תרבותיות וחברתיות. ועוד בשורות עדכניות בתחום ההנקה- מסתבר שחלק מה(א)נשים שעברו ניתוח לשינוי מין בהחלט יכולות להניק, כמו שנשים שעברו ניתוחי שד למיניהם (הגדלה, הקטנה, הרמה וכו’) יכולות להניק ברמה כזו או אחרת.

כמובן שכדאי, במקרים כאלה, לקבל ייעוץ ותמיכה מתאימים ולא לנסות את זה לבד בבית.

עוד שיח שחשוב לא לוותר עליו בעיניי הוא על הקשר בין פמיניזם והנקה. לא בהכרח מה שחשבתם.

פוסט מעולה שהחידוש הגדול בו, עבורי, הוא שהוא נכתב ע”י רופא, ועוד אחד המתאר מחקר חדש ומסיים במשפט המדהים: “So for God’s sake, please breast-feed.”

רק בישראל אוהבים לעשות כותרות סנסציוניות לא מדוייקות כ”כ- שליש מהציבור לא רוצים לראות נשים מניקות בפומבי. כי אם נקרא היטב את הנתונים נבין שלשני שליש (2/3) מהישראלים אין בעיה עם הנקה בפומבי, אבל זה לא ממש מוכר, נכון? או שלא באינטרס של מישהו. ממממממ……. מעניין של מי 

מתנגדי ההנקה בישראל ומחוצה לה אוהבים מאד לספר על מחקר מקומי שמבטיח שחשיפה מוקדמת לחלב פרה תמנע אלרגיות בעתיד. מה ששכחו לספר לכם זה שאת המחקר מימנה מועצת החלב! האם יש לנו פה בעיה אתית? ואולי גם עוד כמה בעיות בעריכת המחקר. 

ועוד בישראל, באיזה קניון הכי כיף להניק? סקירה מאד ממצה.

למי שרוצה להתעמק יותר בעולם הזה של החזה הנשי, מעבר להנקה גרידא, אני חייבת להמליץ על שני סרטים שראיתי לאחרונה בנושא ניתוחי חזה: מכורות להגדלת חזה ו שדיים: האובססיה האמריקאית (באמת רק אמריקאית? כבר לא כ”כ בטוחה). אחד הדברים שהכי הדהימו אותי בסרטים האלה הוא הגיל הצעיר בו נשים עוברות את הניתוחים האלה, כאשר הן עוד כ”כ רחוקות מעולם ההנקה ולא חושבות על זה בכלל. עלולות להיות השלכות מרחיקות לכת על היכולת שלהן להניק.

בנוסף, אתר שמראה אמהות כפי שהן באמת נראות.

ראיתי שיש נשים שמרגישות שאינן רוצות לראות את זה ויש כאלה שמבינות את חשיבות העניין. במיוחד בחברה בה אין לנו הזדמנויות של ממש לראות את השינויים שעוברים על הגוף שלנו לאורך השנים.

אני בעד לדעת, בלי לפחד! 

ולסיום, קטע מעולה של קידום הנקה מארה”ב ועוד אחד משגע מפורטו ריקו. ואם כבר וידאו, אז גם זה שווה ביותר, כי אנחנו הכי תומכים בהנקה שיש.

 

עוד מהבלוג של Vered Leb

תמ"ל- מזון או מוצר נוחות?

תמ"ל, או תרכובות מזון מלאכותיות, נחשב בעיניי הורים רבים כמזון המתאים להזנת התינוקות שלהם באופן בלעדי מרגע היוולדם, או כמזון משלים להנקה או למזון מוצק בהמשך חייהם. אולם החברות המייצרות את התמ"לים השונים לא בהכרח מתייחסות...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

אמא שלו סימסה לי: 'אם תצליחי להאכיל אותו, את מה זה אלופה!'

לא תכננתי מראש שמישהו יגיע. ידעתי שאאסוף את ילדיי הפרטיים ונשב לארוחת צהריים משפחתית, כמו תמיד. הכנתי תבשיל שאהוב על בתי הגדולה- מש עם תפוחי אדמה. תארתי לעצמי שהיא תאכל רק את זה ואני אולי אוסיף לי טחינה. השני ממילא אכל בגן...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

פוסט להורים- יש לנו אחריות

מרגע שאנחנו הופכים להיות הורים האחריות מתחילה לרבוץ על כתפינו. אם זה בפן הכלכלי, או החינוכי. מי יהיו החברים של הילדים שלנו? איפה נגור? באיזה בי"ס הם ילמדו וכן הלאה. אני רוצה לכוונן את הטלסקופ ...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה