הבלוג של teamslalum

TeamSlalum

עדכונים:

פוסטים: 49

החל מאפריל 2012

הכשרה משולבת בפיסיקה ובכימיה מתאימה במיוחד לאנשים שאמורים למלא תפקידי מפתח בתחומי החומרים המתקדמים, אלקטרו-אפטיקה, מיקרו-אלקטרוניקה, ובפרט בננו-מדע ובננו טכנולוגיה, לאחרונה עם דגש מואץ בכווני האנרגיה החילופית.מבנה התכניתהחידוש המרכזי בתכנית המשולבת במדעים המדוייקים הוא הרוחב הדו-חוגי בפיסיקה ובכימיה.

ניסיון השנים האחרונות מדגיש את התרומה החשובה של תעשיות ההי-טק לקידומה ורווחתה של כל מדינה שהשכילה לטפח ולקדם תעשיות כאלו. במישור האישי נראה כי השכלה טובה ומעמיקה במדעים ובטכנולוגיה היא אמצעי בדוק לקידום הפרט. המובילים המקצועיים של תעשיות העתיד ובפרט בתחומי הננו-מדע והננו-טכנולוגיה המתפתחים בקצב הולך וגובר, הם מדענים בעלי הכשרה בסיסית רחבה במדעים המדוייקים. כדי להתמודד טוב יותר עם הצרכים החדשים של התעשייה וכן עם העלייה המשמעותית בהיקף המחקר הבסיסי בננו-מדע פתחה האוניברסיטה העברית תכנית חלוצית זו להכשרת מדענים בדרך שונה מהמקובל.

הלימודים מאפשרים אופטימיזציה בלימודי השנים המתקדמות, בהתאם לנטיית התלמיד/ה. תלמידי התכנית מותאמים בהכשרתם ועל כן מבוקשים ללימודי המשך במגמות הננו-מדע והננו-טכנולוגיה.התכנית מאופיינת בהסרה חלקית של המחיצות המסורתיות בין תחומי לימוד שונים ובהכשרה יסודית למתעתדים לבחור בכיוון של מדע בסיסי או מדע יישומי כאחד. לימודי הבוגר נמשכים שלוש שנים, כאשר בסמסטר הרביעי מחחליט/ה כל תלמיד/ה על מיקוד תכנית הלימוד, כימיה או פיסיקה. תלמידי התכנית לומדים את כל קורסי היסוד הנלמדים בתואר בוגר בפיסיקה ובכימיה גם יחד, והכשרתם כוללת מרכיב חזק וחיוני במתמטיקה. התכנית מקנה בסיס מוצק להמשך לימודים לתואר מוסמך בחוגים לפיסיקה, כימיה או פיסיקה יישומית, ומתאימה במיוחד ללימודי המשך לתואר מוסמך בהתמחות ננו-מדע וננו-טכנולוגיה.בסיום למודי הבוגר מקבלים תלמידי הכנית תואר בוגר במדעים מדוייקים בהדגשת כימיה או פיסיקה לאחר שעמדו בדרישות התכנית ברמת לימודיה הבוגר.

פרס חוגי – פרס כספי בגובה מחצית שכר הלימוד השנתי יוענק לתלמידים בעלי נתוני קבלה גבוהים בחוג.

למידע נוסף ניתן לפנות לראש התכנית, פרופ’ מיכה אשר, דוא”ל: [email protected], טל’: 02-6585742

מזכירות התכנית, גב’ קרן בכר, דוא”ל: [email protected], טל’: 02-6586588

מרכז מידע ורישום

אתר החוג לכימיה

עוד מהבלוג של teamslalum

Thumbnail

סללום מדיה גרופ

סללום מדיה גרופ הוא המשרד המוביל בישראל לניהול נוכחות רשת (IPM) שמטרתו לתת מענה מקיף ומלא לכל צרכי השיווק של מותג או ארגון באינטרנט. בסללום מדיה גרופ אנו...

מחפשים תוכנה להפקת חשבוניות ? נסו את חשבונית ירוקה

מחפשים תוכנה להפקת חשבוניות ? נסו את חשבונית ירוקה חשבונית ירוקה מאפשרת לעצמאים, פרילאנסרים וחברות הפקת חשבוניות מעוצבות, קבלות, הצעות מחיר ועוד מכל...