הבלוג של tantiroza

tantiroza

Tanti Roza הייתה סבתא שלי, אישה מדהימה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, פשיניסטה ואופה המון. אני....אישה גבוהה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, מנהלת אפליקציות (מערכות מידע), פשיניסטה ואופה המון....מה ייצא מזה....הזמן יגיד.

עדכונים:

פוסטים: 99

החל מאפריל 2017

כואב, לרוץ כואב. בכל מני מקומות, אצל כל מני אנשים. כל אחד והכאב הפרטי שלו. אחד ברגל, השני בברך, השלישי בגב והרביעי בכולם. ולכולם גם כואב בנפש. כי לא פשוט לרוץ. אז למה כולם רצים? אצלי, זה בשביל 10 הדקות אחרי הריצה בהן יש תחושה שעשיתי את זה. תחושת ניצחון קטנה, כמו שמרגישים בעבודה כשעולים לאוויר עם פרויקט מסובך וארוך, כמו שמרגישים אחרי שמסיימים ללמוד משהו שנורא רציתי. זו תחושה של ניצחון ! ניצחתי שוב: את עצמי, את הכאב, את המחשבות שלא נותנות מנוחה. שווה כל שניה!

באמת שווה של שניה? ואם עושים נזק לגוף? איפה עובד הגבול?

אומרים לנו להיות קשובים לגוף (אז למה אני קמה ב4 לפנות יום כדי לרוץ, כשהגוף אומר לי…באמא’שלך תני לישון קצת. אמנם אחרי גיל 40 מתהפכות היוצרות – אם עד גיל 40 יצאת לבלות עד 4 לפנות יום, אחרי גיל 40 את קמה לרוץ ב4 לפנות יום, שכחי מבילויים, יש ריצת נפח) אבל זה לא נקרא להקשיב לגוף.

אומרים לנו להוריד עומסים – אבל איך אפשר להוריד עומסים כשיש יעדים? אנחנו מנוהלים על ידי היעדים, ואי אפשר שלא, כל הפייס מלא באנשים שנחים בתנ”ך תש”ח, מתאבדים במרתון תנ”כי, (כן, כן, כולם אומרים שזה המרתון הכי קשה וכולם רצים לעשות אותו), מסתובבים בסובב (אבל לא 33 כמוני, אלא סיבובים רציניים של 66 או 100), טסים לקטנה במרתון ברלין או אמסטרדם, או סתם בUTMB (וכן, הם לא מתכוונים לאולטרה תלונות מוניקה ברקו, אלא ממש לדבר האמיתי, הmont blan  עם עשרות קילומטרים), אז…בין אימון לאימון, באק טו באק, מורידים עומסים. שמים קרח ומורחים ארניקה, או כל משחה מסריחה אחרת. אבל זה לא נקרא להוריד עומסים.

running56_4

לטובת הכאב וההתמודדות איתו, המלצה שלי על 5 צעדים לטיפול (אולי יורחבו ל10 עם הזמן)

  1. הצטרפי לקבוצה: הייאוש נעשה יותר נוח כשאת לא לבד.
  2. תחזקי שרירים: אם לא יעזור לכאב, לפחות תיראי מדהים בבגדי ריצה.
  3. תחליפי נעליים: צריך להחליף כל חצי שנה או 700-1000 ק”מ. הקודם מבניהם. מי אמר שריצה זה תחביב זול? (בייחוד אם מסתכלם על הענק – מידה 55 כל המוצא נעל יעביר במיידי) מצד שני, מי לא אוהב נעליים? (אפילו הענק אוהב כשמוצאים לו זוג פעם ב…)
  4. לנוח: עבדת קשה? אל תהיי פולניה ותגידי שתנוחי כבר בקבר…תני לרגליים לנוח כמה שעות.
  5. חבקי את הכאב – עם הרבה אהבה, תביני אותו, דברי איתו ולבסוף, סלקי אותו מהבית. אין לו מקום אצלנו, שיחפש במקום אחר.

running56_1

אם כל התובנות האלה השעון והמצפון זרקו אותי מהמיטה ב4 לפנות יום. נפש חיה לא הייתה ברחובות רק אני, השין והלחות. איסוף קצר (תודה בנות שלא נתתם לי להירדם באוטו) ויצאנו להר איתן. מודה: אוהבת את המסלול בהר איתן. אוהבת לדעת מה מחכה לי, איפה כל עלייה, כל ירידה וכל מקום בו צריך לעצור להצטלם. שתי הקפות +, זה מה שהיה בתוכנית הבוקר. מזג אוויר מעולה, השמש לא פינקה בקרניים שמחות, שלושה יצאו לדרך: נחש מתפתל, עגור מזיע וקיפוד עצבני (הם יודעים מי הם, אין צורך בפרטים מזהים)…כל אחד ודרכו מעלה מעלה בכל עלייה. כל אחד מודד כל צעד בדרכו וכל אחד מתחבר לכאב שלו עצמו, מחבק אותו חזק חזק ומשתף עם השאר, כי כמו שהחברים של נטשה אמרו כבר מזמן – מיליוני אנשים לבד, ואם כבר לבד אז שיהיה בתנועה, שנתחמם, שלא נקפא, שלא נשתגע .

שובו של השין. מסתתר מאחורי גרבי לחץ. אולי הלחץ יבריח אותו…

running56_3

#לאן_את_רצה_TantiRoza

עוד מהבלוג של tantiroza

תצוגה מקדימה

יש לנו ארץ נהדרת

יש לנו ארץ נהדרת יום חמישי אחרי הצהרים, עולים לרמה. שעות של פקקים, נדחפים מכל צד, יש לנו ארץ נהדרת. מי הגאון שלא לקח יום חופש ונסע בבוקר? ברוח שבוע הבחירות, מרוץ הרי הגעש בגולן הגיע בול בזמן לשחרור עצבים אחרי הבחירות ולפני...

תגובות

פורסם לפני 2 weeks
תצוגה מקדימה

חזרה לשגרה

ריצת נפח ראשונה אחרי שלושה שבועות. עדיין משתעלת מאד. יותר מהשיעול פחדתי שהרגליים לא יידעו מה לעשות, עבר כל כך הרבה זמן....אחרי החצי בנובמבר הורדתי עומסים כדי להרגיע את השין ספלינט, וכמעט שלושה שבועות עם שפעת ושיעול....זו ממש...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

כשלרוץ 17 ק"מ נחשב להורדה ו5 שאלות מטופשות שתמיד שואלים אותי

לשאלה הידועה: "מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר?" התשובה כבר לא יכולה להיות "את אותם הדברים אבל לאט". כשיש 20 דקות להתארגן, כולל מילוי שקית מים, הוצאת אוויר כדי שלא ישקשק כל הדרך, וידוא 7 פעמים שהשקית לא נוזלת (מנסיון רטוב של נזילות...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה