הבלוג של tantiroza

tantiroza

Tanti Roza הייתה סבתא שלי, אישה מדהימה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, פשיניסטה ואופה המון. אני....אישה גבוהה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, מנהלת אפליקציות (מערכות מידע), פשיניסטה ואופה המון....מה ייצא מזה....הזמן יגיד.

עדכונים:

פוסטים: 128

החל מאפריל 2017

עוד חופש גדול הסתיים. לא, אני לא שמחה. הענק (הידוע בכינויו יואב) לא חוזר לבית הספר. הוא סיים את חובותיו למערכת החינוך. זו השנה הראשונה מזה הרבה מאד שנים, שיש לי רק ילד אחד שחוזר לבית הספר. וזה לגמרי מוזר ואני לא רגילה לזה, כי אתמול הוא התחיל כיתה א’. איך זה יכול להיות?

חופש גדול:
לפני שחוזרים לבית הספר, כמה מילים על הקיץ. על החופש הגדול. אולי ממרום גילי, אולי בגלל שילדיי כבר גדולים, אולי בגלל שאני ממש נהנית לבלות איתם. מחפשת כל דקה אפשרית לעשות משהו איתם. כן, גם לעשות בינג’ על סדרה נחשב, גם לשמוע מוסיקה ולרקוד כשאני מבשלת או נוהגת (הכי פאדיחות לשניהם), גם להיות בטלפון אחד ליד השניה על הספה ולשתף שטויות שאנשים כותבים בכל מיני מקומות. כן, גם את השטויות שלי. הרבה מאד אנשים התלוננו בתחילת החופש על החופש הארוך, על זה שפתאום צריכים להיות עם הילדים, לבדר אותם, להשקיע זמן איתם. כל הקיץ, כל הפיד שלי היה מלא בתלונות. ילדים, חום ולחות. מקום ראשון בתלונות אצל רוב האנשים. חבל, חבל שאתם מתלוננים, חבל שאתם מתייחסים למסגרות כאל בייבי סיטר ומחכים להחליף מסגרת במסגרת, גן בבית ספר, בית ספר בקייטנה, קייטנה בקייטנה אחרת, מחנה צופים ושבוע אחד עם ההורים. הזמן הזה לא יחזור, הזכרונות שיוצרים יחד ישארו לעד, אצלכם וכמובן אצלם. זה חלק מהחינוך, זה חלק מהחיבור ליצורים הקטנים האלה שאנחנו מביאים לעולם ואמורים לאהוב להיות בחברתם ולא לבכות לעולם (או פייסבוק, שזה אותו הדבר), על מר גורלינו שצריכים להיות איתם חודשיים מלאים.

128.2

בית ספר:
יש לי לא מעט ביקורת על מערכת החינוך, לא בגלל האנשים, המורים, אלא בגלל מה שהם מלמדים ומייצגים. מסתכלת על הענק ושואלת בכמה ידע ממה שלמד ב12 שנות בית ספר באמת ימשתמש בחיים האמיתיים? לקחתי אותו לפתוח חשבון בנק ומלמדת אותו לנהל את חשבון הבנק ובכלל לנהל כסף – זה לא משהו שלומדים בבית הספר.
מערכות יחסים, ללמוד להתפשר, איך להתנהל במסגרת עבודה, כשיש אנשים אחרים בצוות ובוס. אילו כלים צריך כדי להתנהל בחיי היום יום.
איך ללמוד, כשמתחילים עבודה חדשה, צריך ללמוד. לא מלמדים בבית ספר איך ללמוד. וזה הכי חשוב. איך לקחת נושא כלשהו וללמוד אותו. מאפס. איך בוחרים את הנושא, איך ניגשים אליו, מה שואלים, איך מנתחים את כמויות המידע הבלתי סופיות שיש כיום, איך מסכמים ומסיקים מסקנות. בלי הנחיות נוקשות שמסרסות יצירתיות מבלי לצאת מקווים מאד ברורים. אלא באמת לתת כלים, כלים לחיים ולא בית חרושת לציונים. לחנך לסקרנות, לספק את הסקרנות הזו דרך חקר ולמידה.

אז, אני לא שמחה שבית הספר מתחיל מחר. זה לא מקום שנעים להיות בו, זה לא מקום שמאפשר ומלמד ומקנה כלים לחיים.
מצד שני, למרות שאני מורדת ובועטת, בית ספר זה כן חלק מהחיים, רק צריך להיזהר שלא יהרוס את מה שמקבלים בבית. לי יש שני ילדים ש”נתקעו” איתי, אותם אני כן מחנכת בדרך שלי. להיות סקרנים (לא, פורטנייט ו-nba לא נכנסים לקטגוריה הזו – לתשומת הלב של הגמד, הידוע גם בשמו רן), להילחם על מה שהם מאמינים בו. לא, לא מלחמה פיזית, אלא להביע את עצמם ולעמוד על שלהם, בנימוס, אך בתקיפות, ללמוד כמה שיותר מה שמעניין אותם, אבל ללמוד, לחקור עד הסוף, להשקיע כמה שיותר ולהפיק סיפוק אדיר מכל הצלחה קטנה. ללמוד מכל כשלון (למרות שכשלון זו ממש לא האופציה, ככה זה ברומניה) ולהתקדם לכבוש פסגות חדשות כל הזמן.

רן ויואב, אני אהיה לצידכם, לתמוך, לשאול, לדחוף, לצחוק ולהציק. תמיד. אפשר לסמוך עליי.
רן, איתך בבית הספר ואחריו, שואלת, חופרת, מייעצת גם ובעיקר כשלא בא לך לשמוע, אבל תמיד צודקת.
יואב, איתך כבר אחרי, בתחילת החיים האמיתיים, מנסה ללוות את צעדיך בחיים, כאיש בוגר, מתמודד עם דילמות מעניינות ולא פשוטות.
אוהבת אתכם הכי בעולם! תמיד. תהנו ותלמדו את מה שבאמת חשוב! תמיד. כי, כמו שסבא אומר, כל יום צריך ללמוד משהו חדש.

128.3

בתמונות – נזילות של סוף קיץ. כי את הלחות והחום הייתי שמחה להחליף כבר בקצת סתיו. לא ממש חורף וגשם, רק איזה 15 מעלות ו30 אחוזי לחות פחות, לפחות. ו…הבוקר, בשש בבוקר, הנמל כבר היה מפוצץ, למצוא חניה לקח חצי שעה, כבר היינו מוכנים רק ללכת לשתות קפה ולחזןר מהר לחורחה. אבל, נזלנו עוד שעה ורבע בריצה ועוד שעה בקפה, אספנו את הנזילות והלכנו לחפש את חורחה…שעה לקח לנו למצוא אותו, יש מצב שהוא זז מאיפה שהשארנו אותו. לא כיף הקיץ הזה. די כבר עם החום. מחתימה פטיציה נגד.

128.1
עוד בתמונות – וחגיגות 50 שנות נשואין.
Mama si tata, va iubim mult de tot

עוד מהבלוג של tantiroza

תצוגה מקדימה

משקליטה

תראו לי מישהו, אחד/אחת שאין לו בעיה עם המשקל. אליי במיידי כדי ללמוד איך מגיעים לשם. לאהבה והשלמה עם העצמי. גם כשהייתי 8 קג פחות היו לי מקומות שהיו צריכים להיראות אחרת, בעיקר פחות. רגע, לא להיבהל, ברור לי שאני לא במשקל יתר, מזל...

תגובות

פורסם לפני 1 month
תצוגה מקדימה

אם לא רצים אוכלים עוגות

עדיין חולה, התחיל עם חום בתחילת השבוע, שנראה כל כך רחוק עכשיו, המשיך עם הרבה שיעול שלא נותן לישון בלילה, או כמו שהילדים אומרים "אם כבר את הולכת למות, אולי תעשי את זה בשקט?" צודקים, מה אני מפריעה להם עם שיעול ועוד שניה מגישה...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

ריצטיול סליחות בירושלים

החגים תמיד נראו לי יותר "חגיגיים" אי שם ברומניה. היינו הולכים, כל המשפחה, לבית הכנסת בעיר הולדתי (Piatra Neamt פיאטרה ניאמץ בתרגום לעברית) לכל מי ששואל. בכל החגים. נפגשים עם כל הקהילה, מבוגרים וילדים יחד, מדברים, מתעדכנים (או...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה