הבלוג של tantiroza

tantiroza

Tanti Roza הייתה סבתא שלי, אישה מדהימה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, פשיניסטה ואופה המון. אני....אישה גבוהה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, מנהלת אפליקציות (מערכות מידע), פשיניסטה ואופה המון....מה ייצא מזה....הזמן יגיד.

עדכונים:

פוסטים: 126

החל מאפריל 2017

למה את עדיין שמנה כשאתה רצה כל כך הרבה?

01/06/2019

אחרי חודש בו הריצה ואני חזרנו ליחסים “תקינים” (עד המשבר הבא), זה הזמן לדבר על מה שכולם יודעים ואף אחד לא מדבר עליו. השאלות ה”חכמות” שמי שרץ נשאל/מותקף איתן ע”י לא רצים:

118.1

 1. “אני לא יודע איך את יכולה לרוץ כל כך רחוק” – מילא לשאול את זה אולרטאיסטים, אבל כששואלים מישהו שרץ 10 ק”מ, זה קצת מיותר. אגב, כנראה שזה די אותו דבר, מתחילים, רגל אחרי רגל, עד שמשהו עוצר אותנו, כח פיזי, נפשי, זמן, מאמן (אוי ויי).
 2. “זה לא נורא משעמם? “- לפעמים זה יכול להיות משעמם, תלוי עד כמה אתה מעניין את עצמך. אם אתה ממש משעמם, תצטרף לקבוצת ריצה או קח חבר מעניין שמסוגל לרוץ ולדבר בו זמנית.
 3. “אני יכול לסיים מרתון בקלות, אבל אין לי זמן” – ברכות על לוח הזמנים העמוס שלך. אני די בטוחה שאתה יכול לרוץ גם יותר. זה לא כל כך קשה אם יש לך את המסירות ואת הרצון, אבל אלה הן שתי תכונות שממש קשה למצוא. כשתמצא אותן אצלך, מוזמן להצטרף.
 4. “לרצים אין חיים”. – אתה יודע מה …זה נכון. כי גם מי שאומר שהוא רק רק שעה ביום, בואו….הריצה היא שעה, וכל המסביב כבר מגיע לשעתיים ביום טוב. ו…???? זה כל מה שיש לנו ביום? שעתיים? או שלוש? הפתעה…יש 24 שעות ביממה, וככל שאתה עושה יותר, מפתיע, אבל יש לך יותר זמן. אה…ועוד משהו, הריצה מנקה את המחשבות, עושה בהן סדר ולא תדעו אפילו כמה רעיונות מדהימים נולדים שם. (טוב, בעצם אתם יודעים….קוראים עליהם פה. נראה אתכם עכשיו אומרים שאין לי רעיונות מדהימים).  לכן מפה, לא להמשיך לקרוא.
 5. 118.2
 6. “לרוץ זה לא בריא. זה ידוע” – צודקים. זה באמת לא בריא. זה משחרר כל כך הרבה חומרים אסורים במח שזה ממש מפחיד. מצד שני, גם לשבת כל היום מול הטלוויזיה זה ממש לא בריא, התחת שלך יכול להידבק לספה, וידוע שניתוח הסרת ספה מהתחת הוא מאד מסוכן.
 7. “למה את עדיין שמנה כשאתה רצה כל כך הרבה” – שאלה מצויינת. ואני לגמרי כאן כדי לדבר על זה. את כל ה10% שהתיישבו עליי בשנה האחרונה (עכשיו תתחילו לחשב כמה אני שוקלת…בהצלחה עם זה. רמז…הרבה. בפאונדים) הרווחתי בהרבה עבודה. זה לא קרה ביום אחד, ועם איזה המבורגר אחד או שוקולד אחד. ממש לא. זו הייתה עבודה קשה, ממושכת, התמדה ורצון. כן…ובלי לזוז יותר מדי. כי את הרוב אספתי במשברים הקשים שהיו לי עם הריצה בחצי שנה האחרונה. מסקנה….ריצי….בלי משברים, די, תתאפסי על עצמך ותשקיעי בי קצת.
 8. “רצים לא אוכלים כלום חוץ מסלט! איך אתם יכולים לחיות ככה? “- ברור לכולנו שזה סותר את השאלה הקודמת, לכן אני לא אענה אפילו.
 9.  ”למה את מבזבזת את סופי השבוע שלך על ריצה ?” – זה נשאל בדרך כלל על ידי סוג אידיוט מי מבלה את סוף השבוע שלהם שיכור לחלוטין ו / או הנגאובר. או לשכשך את הבריח של הבריון שלהם בלופט. התשובה פשוטה. אם אתה נהנה לעשות משהו בסוף השבוע אז זה לא סוף שבוע מבוזבז. כי מה בדיוק אתם עושים עם סופי השבוע שלכם? בואו…תענו. מה אתם עושים? נחים? מילא, ננוח כבר בקבר, שותים? גם אנחנו, במידה. רואים חברים? גם אנחנו
 10. “אני רק רץ כשמישהו רודף אחרי! “- אם ככה…מזל שאף אחד לא רודף אותך.
 11.  ”את עדיין רצה? חשבתי שכבר עברת את השלב הזה”- כנראה שריצה היא לא שלב, זה שינוי, שינוי באורח החיים, שינוי במיינדסט, שינוי שמלווה אותך לאורך כל היום והלילה. לוקחים את זה למשפחה, לעבודה, לחברים. כנראה שלא כולם אוהבים או מתחברים למה שזה עושה לרוב האנשים ….זכותם. מצד שני, מי שכן נשאר, רק מרוויח.

 118.3

בנימה אופטימית זו, לקחתי הבוקר את הענק לבדוק את המסלול של החוקילדת שלו…בדק חלק, אישר חלק, לא סגור על חלק אחר. יש מצב שהריצה לא עובדת אותו הדבר על מתבגרים. ו…הוא לא היה במצב רוח לתמונות הבוקר….אז רק מרחוק.

#לאן_את_רצה_TantiRoza

#crazysocks_girl

עוד מהבלוג של tantiroza

תצוגה מקדימה

אם לא רצים אוכלים עוגות

עדיין חולה, התחיל עם חום בתחילת השבוע, שנראה כל כך רחוק עכשיו, המשיך עם הרבה שיעול שלא נותן לישון בלילה, או כמו שהילדים אומרים "אם כבר את הולכת למות, אולי תעשי את זה בשקט?" צודקים, מה אני מפריעה להם עם שיעול ועוד שניה מגישה...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

ריצטיול סליחות בירושלים

החגים תמיד נראו לי יותר "חגיגיים" אי שם ברומניה. היינו הולכים, כל המשפחה, לבית הכנסת בעיר הולדתי (Piatra Neamt פיאטרה ניאמץ בתרגום לעברית) לכל מי ששואל. בכל החגים. נפגשים עם כל הקהילה, מבוגרים וילדים יחד, מדברים, מתעדכנים (או...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

משוגעים, רוצו בשטח...

רבים מאיתנו "משוגעים". וזה בסדר. זה לגמרי חלק מאיתנו. כל אחד והשיגעון שלו, זה מה שעושה אותנו מעניינים ומיוחדים. ריצה היא מרדף בודד, בעיקר מרדף הדורש סוג מוזר של מוטיבציה מתמשכת. עבור כל רץ, גם ובעיקר ללא רציניים כמוני,...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה