הבלוג של tantiroza

tantiroza

Tanti Roza הייתה סבתא שלי, אישה מדהימה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, פשיניסטה ואופה המון. אני....אישה גבוהה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, מנהלת אפליקציות (מערכות מידע), פשיניסטה ואופה המון....מה ייצא מזה....הזמן יגיד.

עדכונים:

פוסטים: 110

החל מאפריל 2017

אל תכנסו לי לרחם

הסנאט של אלבמה אישר חקיקה שתהפוך כמעט את כל ההפלות במדינה ללא חוקיות. החוק החדש אוסר על הפלות בכל שלב של ההיריון, גם אחרי אונס או גילוי עריות ומאפשר להעמיד לדין רופאים שיבצעו אותן ולהטיל עליהם עד 99 שנות מאסר. רופאים שינסו לבצע הפלות מסתכנים בעשר שנות מאסר. מכובד…נכון?!
החקיקה מתירה לערוך הפלות רק במקרים שבהם האמא נמצאת בסכנת חיים חמורה, אבל אוסרת עליהן במקרים שההיריון הוא תוצר של אונס או גילוי עריות. כן, כבר כתבתי את זה, אבל זה נשמע לי כל כך הזוי שהייתי חייבת לחזור על זה שוב.

המחוקקים בסנאט השוו את ההפלה ל״רצח עם״ ולשואה, וזה כמובן מעורר זעם, גם בקרב הקהילה היהודית וגם בקרב ארגוני נשים וזכויות אדם בארה״ב.

אולי במקום לקחת בעלות על הגוף שלנו, ידאגו המחוקקים באלבמה, לחינוך מיני מפותח, לאמצעי מניעה בחינם, לפעילויות הסברה, ידאגו להטיל עונש של 99 שנות מאסר ואולי אפילו חיתוך איבר מסוים, לאנסים, ולא יכנסו לנו לרחם.

סליחה על הבוטות, אבל כל העצבים הרומנים שלי התפוצצו. הדרך למנוע הפלות היא לא דרך האיסור שלהן, אלא לא להיכנס להריון מלחתחילה. ביטול הפרטיות והכניסה של כל העולם לרחם של כל אישה מחזירה אותנו שנות אור אחורה ולא באמת עוזרת למטרה, בהנחה שהמטרה היא לא לכבול את הנשים ולשלוט לנו על הגוף.

מקווה שלא יעלו אותי על מוקד בכיכר המרכזית בעיר. בכל זאת אנחנו ב2019 עם הפנים ל1019

תמונה מ independent uk

114.1

עוד מהבלוג של tantiroza

תצוגה מקדימה

משוגעים, רוצו בשטח...

רבים מאיתנו "משוגעים". וזה בסדר. זה לגמרי חלק מאיתנו. כל אחד והשיגעון שלו, זה מה שעושה אותנו מעניינים ומיוחדים. ריצה היא מרדף בודד, בעיקר מרדף הדורש סוג מוזר של מוטיבציה מתמשכת. עבור כל רץ, גם ובעיקר ללא רציניים כמוני,...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

אם לא רצים אוכלים עוגות

עדיין חולה, התחיל עם חום בתחילת השבוע, שנראה כל כך רחוק עכשיו, המשיך עם הרבה שיעול שלא נותן לישון בלילה, או כמו שהילדים אומרים "אם כבר את הולכת למות, אולי תעשי את זה בשקט?" צודקים, מה אני מפריעה להם עם שיעול ועוד שניה מגישה...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

ריצטיול סליחות בירושלים

החגים תמיד נראו לי יותר "חגיגיים" אי שם ברומניה. היינו הולכים, כל המשפחה, לבית הכנסת בעיר הולדתי (Piatra Neamt פיאטרה ניאמץ בתרגום לעברית) לכל מי ששואל. בכל החגים. נפגשים עם כל הקהילה, מבוגרים וילדים יחד, מדברים, מתעדכנים (או...

תגובות

פורסם לפני 8 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה