הבלוג של ענת גרבר

Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים

מייסדת ובעלים של "Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים". B.Ed בחינוך גופני (וינגייט) ונטורופתית מוסמכת. Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים, הוא ענף ספורט המתמקד בפעילות אירובית + כח באמצעות אימון במים, בדגש על מקצועיות, עדכנות,... +עוד

מייסדת ובעלים של "Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים". B.Ed בחינוך גופני (וינגייט) ונטורופתית מוסמכת. Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים, הוא ענף ספורט המתמקד בפעילות אירובית + כח באמצעות אימון במים, בדגש על מקצועיות, עדכנות, חדשנות, שיתוף ידע ויצירתיות.

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מפברואר 2018

מעצם הכניסה למים בבריכה, הדופק יורד ב-13%.

כולם יודעים – ובעיקר מרגישים – שברגע שנכנסים למים, משקל הגוף משתנה. טוב, הוא לא באמת משתנה, הוא רק מרגיש אחרת, בגלל הציפה (ולמי שרוצה להעמיק בנושא זה… חפשו בגוגל “חוק ארכימדס”).
אז אם משקל הגוף מרגיש שונה במים, כנראה שבעת השהייה במים מתרחשים במקביל עוד כמה דברים.
אחד מהם, הוא ירידה בדופק:
באימון במים בעומק חזה – הדופק במים יהיה נמוך בכ-13% לעומת הדופק ביבשה. המספר הזה עשוי להשתנות מעט מאדם לאדם, ותלוי גם בעומק המים. ככל שהמים עמוקים יותר, הדופק יהיה איטי יותר. ירידה של 13% מתייחסת כאשר עומדים במים בעומק החזה.
ולמה העובדה הזאת חשובה בכלל?
מכמה סיבות:
1. אני נכנסת למים עם שעון דופק, ומנסה להגיע לדופק מטרה. אבל….כמה שאני אתאמץ ואנסה, אני לא אצליח הגיע לדופק הזה! זה מסתכל, מעצבן ובעיקר גורם לי לחשוב שהאימון במים לא שווה בכלל, מאחר ואני לא מצליחה להגיע לדופק הרצוי. משמע – האימון במים לא מעלה את הדופק, כך שבטח אין השקעת מאמץ – אז למה לטרוח?
טעות!!
דווקא בזכות העובדה שהדופק יורד במים, אפשר לעבוד בעצימות גבוהה לאורך זמן! (למשל באימוני אינטרוולים בעצימות גבוהה… HIIT). תחשבו על ספורטאים שמשלבים אימונים במים בנוסף לאימונים ביבשה. איזה תועלת מדהימה הם מפיקים מהאימון הזה.
2. סיבה נוספת שחשוב לדעת שהדופק במים תמיד יהיה נמוך יותר מאשר ביבשה – היא כאשר מגיעים מתאמנים שצריכים לעבוד בדופק בטווח מסוים, ולא לעבור אותו (בגלל סיבות רפואיות כאלו ואחרות).
אותו מתאמן יראה בשעון הדופק שהוא לא הגיע לדופק המטרה, וימשיך ל”דחוף” את עצמו למקומות שכבר עלולים לסכן אותו.
אז בפעם הבאה שאתם מגיעים לבריכה, וחושבים שהאימון לא יעיל כיהדופק לא עולה…תחשבו שוב.
(ואם אתם רוצים להרחיב ולקרוא עוד…חפשו לחץ הידרוסטטי והחזר דמי – בזכותם הלב עובד פחות קשה כשאנחנו במים).
למידע מועיל נוסף: tanaqua.co.il

עוד מהבלוג של ענת גרבר

תצוגה מקדימה

איך לשמור על הפן בבריכה?

כמה פעם כבר שמעתי את המשפט הזה.... כששאולים אותי במה אני עוסקת, ואני מסבירה בכמה מילים שאני מעבירה אימוני אקווה ג'ים שזה אימון המתקמד אירובי+כח באמצעות אימון במים, התגובות הן בדרך כלל "ואוו ! זה נשמע אימון מדהים! אבל מה יהיה...

תצוגה מקדימה

על חשיבות היציבה באימון

התחלתי לכתוב פוסט על חשיבות היציבה באימוני אקווה ג'ים™, ואז קרה הבוקר משהו באימון, שמדגים את הנושא בצורה הרבה יותר טובה ממה שאוכל אי פעם לתאר במילים: מתאמן נעמד במים עמוקים מידי (העומק המומלץ לאימון: מים עד לגובה החזה –...

איך לשפר את היציבה שלך בתוך 3 שניות...

שינוי אחד קטן יכול לשפר משמעותית את היציבה ואת התועלת שלכם מאימון אקווה ג'ים™. וזה יותר קל ממה שאתם חושבים [youtube https://youtu.be/qkNbMJig7SU] מידי פעם בסוף האימון ניגשים אלי מתאמנים, ואומרים לי "ענת, אני לא מצליח לעשות את התרגילים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה