הבלוג של ענת גרבר

Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים

מייסדת ובעלים של "Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים". B.Ed בחינוך גופני (וינגייט) ונטורופתית מוסמכת. Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים, הוא ענף ספורט המתמקד בפעילות אירובית + כח באמצעות אימון במים, בדגש על מקצועיות, עדכנות,... +עוד

מייסדת ובעלים של "Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים". B.Ed בחינוך גופני (וינגייט) ונטורופתית מוסמכת. Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים, הוא ענף ספורט המתמקד בפעילות אירובית + כח באמצעות אימון במים, בדגש על מקצועיות, עדכנות, חדשנות, שיתוף ידע ויצירתיות.

עדכונים:

פוסטים: 12

החל מפברואר 2018

התחלתי לכתוב פוסט על חשיבות היציבה באימוני אקווה ג’ים™, ואז קרה הבוקר משהו באימון, שמדגים את הנושא בצורה הרבה יותר טובה ממה שאוכל אי פעם לתאר במילים:
מתאמן נעמד במים עמוקים מידי (העומק המומלץ לאימון: מים עד לגובה החזה – הסבר לגבי זה – בהמשך).
מתחיל האימון, ואני מסמנת לו שיזוז טיפה ימינה, לכיוון המים הרדודים יותר.
הוא עושה לי עם היד “זה בסדר”.
האימון ממשיך, ומשהו בתנועות שלו מאוד לא טוב לי בעין. אני ניגשת אליו שוב, ומבקשת ממנו לזוז למים רדודים יותר.
עכשיו הוא כבר עונה לי “פה טוב לי, זה בסדר”.
טוב…אני מפסיקה לנסות לשכנע (בשלב זה).

בסוף האימון, הוא ניגש אלי, ושואל אותי למה כל כך משנה לי איפה הוא עומד. שדווקא טוב לו שם במים העמוקים.
אני מסבירה, שבאימון במים רדודים, יש חשיבות רבה לכך שכל כף הרגל תהיה במגע מלא עם הרצפה. ככל שהמים עמוקים יותר, הגוף צף יותר, וכך פוחת המגע עם הרצפה.
“ולמה כל כך חשוב לך המגע המלא ברצפה?” – הוא שואל.
בתרגילים מסוימים, בעיקר תרגילי כח, כשאני רוצה להפעיל קבוצת שרירים מסוימת, חשוב שהגוף יהיה יציב. אני רוצה להפעיל קבוצת שרירים ספציפית, ולא שכל הגוף ינסה לפצות על חוסר היציבות ואיכשהו תצליח לבצע את התרגיל תוך כדי שאתה מפעיל עוד המון שרירים שלא צריכים לעבוד באותו הזמן (חוץ מאשר כשרירים מייצבים).
“אבל זה דווקא בדיוק מה שצריך – שכמה שיותר שרירים יעבדו! זה בדיוק מה שאני רוצה” הוא עונה לי.
לא בדיוק. נכון שאתה רוצה להפעיל כמה שיותר קבוצות שרירים באימון, אבל לא כל הזמן, ובטח שלא על חשבון יציבה נכונה.
“אבל אני עומד נכון ומבצע את כל התרגילים שאת מדגימה.”

מאחר ואני עומדת מחוץ למים, יש לי אפשרות לראות בדיוק מה קורה בתוך המים.
אני עונה לו “ייתכן ואתה עושה את כל התרגילים, אבל השאלה היא איך אתה עושה את התרגיל, וכמה נזק אתה עושה לעצמך על הדרך.”
בשורה התחתונה – לא הצלחתי לשכנע אותו שהוא עומד במים עמוקים מידי. לא הצלחתי לשכנע אותו שחשוב שיעמוד בצורה יציבה על כל כף הרגל ועוד פחות הצלחתי לשכנע אותו שעבודה נכונה לא צריכה להפעיל כל הזמן את כל הגוף. שיש תרגילים שהם ספציפיים לקבוצת שרירים כזאת או אחרת, ורק אותה אני רוצה להפעיל. כל שאר השרירים בגוף משמשים כמייצבים בלבד.
יחד עם זאת, לעשות אימון בידיעה שאתה עושה משהו לא נכון…אני מאמינה (ויודעת מניסיון), שמתישהו הוא ימצא את דרכו חזרה למים בעומק הרצוי, ואז לא יצליח להבין איך עד עכשיו הוא עמד במים כל כך עמוקים..
IMG_4237

עוד מהבלוג של ענת גרבר

תצוגה מקדימה

איך לשמור על הפן בבריכה?

כמה פעם כבר שמעתי את המשפט הזה.... כששאולים אותי במה אני עוסקת, ואני מסבירה בכמה מילים שאני מעבירה אימוני אקווה ג'ים שזה אימון המתקמד אירובי+כח באמצעות אימון במים, התגובות הן בדרך כלל "ואוו ! זה נשמע אימון מדהים! אבל מה יהיה...

תצוגה מקדימה

הידעת- אם תבצעי אימון ריצה, ואת אותו אימון בדיוק תבצעי במים, הדופק במים יהיה נמוך יותר!

מעצם הכניסה למים בבריכה, הדופק יורד ב-13%. כולם יודעים – ובעיקר מרגישים – שברגע שנכנסים למים, משקל הגוף משתנה. טוב, הוא לא באמת משתנה, הוא רק מרגיש אחרת, בגלל הציפה (ולמי שרוצה להעמיק בנושא זה... חפשו בגוגל "חוק...

איך לשפר את היציבה שלך בתוך 3 שניות...

שינוי אחד קטן יכול לשפר משמעותית את היציבה ואת התועלת שלכם מאימון אקווה ג'ים™. וזה יותר קל ממה שאתם חושבים [youtube https://youtu.be/qkNbMJig7SU] מידי פעם בסוף האימון ניגשים אלי מתאמנים, ואומרים לי "ענת, אני לא מצליח לעשות את התרגילים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה