הבלוג של ענת גרבר

Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים

מייסדת ובעלים של "Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים". B.Ed בחינוך גופני (וינגייט) ונטורופתית מוסמכת. Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים, הוא ענף ספורט המתמקד בפעילות אירובית + כח באמצעות אימון במים, בדגש על מקצועיות, עדכנות,... +עוד

מייסדת ובעלים של "Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים". B.Ed בחינוך גופני (וינגייט) ונטורופתית מוסמכת. Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג'ים, הוא ענף ספורט המתמקד בפעילות אירובית + כח באמצעות אימון במים, בדגש על מקצועיות, עדכנות, חדשנות, שיתוף ידע ויצירתיות.

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מפברואר 2018

שינוי אחד קטן יכול לשפר משמעותית את היציבה ואת התועלת שלכם מאימון אקווה ג’ים™.
וזה יותר קל ממה שאתם חושבים

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

מידי פעם בסוף האימון ניגשים אלי מתאמנים, ואומרים לי “ענת, אני לא מצליח לעשות את התרגילים בקצב שאת מדגימה. אולי תאטי קצת את הקצב?”
אני ענת גרבר, מ- Tanaqua המרכז לספורט אקווה ג’ים™, ואני מיד אסביר לכם איך בקלות אתם יכולים לשנות משהו אחד קטן, ולהיות בקצב ביחד עם כולם.

מעצם הכניסה למים, הגוף שלנו נעשה קל יותר, ומתחיל לצוף. ככל שאנחנו נכנסים למים יותר עמוקים, אנחנו צפים יותר, יש פחות משקל גוף, ויותר מים שתומכים בנו ואנחנו צפים יותר בקלות.

כדי לעשות אימון אקווה ג’ים™ בצורה האופטימלית, מומלץ לעמוד במים בעומק חזה. במים שרדודים מעומק החזה, כבר יהיה יותר משקל גוף ויותר עומס על המפרקים, ובמים שעמוקים מעומק החזה, אנחנו כבר לא נצליח לעמוד בצורה נכונה.

זאת אומרת, שברגע שאני עומדת במים עמוקים מידי, אני לא מצליחה לשמור שכל כף הרגל שלי תהיה מונחת על הרצפה.

הדבר הזה חשוב כדי לבצע נכון את התרגילים וכדי להפיק את המרב מהאימון. ברגע שאני עסוקה כל הזמן בייצוב הגוף ולנסות לשמור על איזון ועל שיווי משקל, אני בעצם מפספסת את האימון ולא מצליחה לעמוד בקצב של התרגילים כי אני רק עסוקה בלייצב את עצמי.
אז בפעם הבאה שאתם מרגישים לא כל כך יציבים, קחו כמה צעדים לכיוון המים הרדודים תראו שינוי עצום, וגם התועלת של האימון תגדל בהרבה!

–> למידע מועיל נוסף tanaqua.co.il <—-

עוד מהבלוג של ענת גרבר

תצוגה מקדימה

איך לשמור על הפן בבריכה?

כמה פעם כבר שמעתי את המשפט הזה.... כששאולים אותי במה אני עוסקת, ואני מסבירה בכמה מילים שאני מעבירה אימוני אקווה ג'ים שזה אימון המתקמד אירובי+כח באמצעות אימון במים, התגובות הן בדרך כלל "ואוו ! זה נשמע אימון מדהים! אבל מה יהיה...

תצוגה מקדימה

על חשיבות היציבה באימון

התחלתי לכתוב פוסט על חשיבות היציבה באימוני אקווה ג'ים™, ואז קרה הבוקר משהו באימון, שמדגים את הנושא בצורה הרבה יותר טובה ממה שאוכל אי פעם לתאר במילים: מתאמן נעמד במים עמוקים מידי (העומק המומלץ לאימון: מים עד לגובה החזה –...

טיפ ברגע לחיזוק שרירי הליבה ושיפור סיבולת לב ריאה

[youtube https://youtu.be/TwlksRYni4o nolink] ⬅ 1. מתחילים עם רגליים צמודות, ובקפיצה -> לפישוק. במקביל, הידיים גורפות את המים חזק החוצה (8 חזרות). ⬅ 2. אותו תרגיל, רק הפעם לקפיד להרים את הברכיים כמה שיותר גבוה (גם בפתיחה וגם בסגירה) (8...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה