הבלוג של תמר מצפי

תמר המתקתקת

אני VISUAL STORYTELLER, מספרת סיפורים בתמונות. צלמת דוקומנטרית ומסעות. מתמחה בפורטרטים עיסקיים וצילומי תדמית. השתתפתי בתערוכות בארץ ובברזיל. תמונותי התפרסמו בעיתונים בארץ ובעולם, ספרים ואתרי אינטרנט. בוגרת לימודי... +עוד

אני VISUAL STORYTELLER, מספרת סיפורים בתמונות. צלמת דוקומנטרית ומסעות. מתמחה בפורטרטים עיסקיים וצילומי תדמית. השתתפתי בתערוכות בארץ ובברזיל. תמונותי התפרסמו בעיתונים בארץ ובעולם, ספרים ואתרי אינטרנט. בוגרת לימודי "פוטותרפיה" מרצה ומעבירה סדנאות בארץ ובחו"ל בנושא "הצילום כראי הנפש".

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מדצמבר 2017

סוכות ברמת פנקס, זכרונות ילדות. הכנת קישוטים וריח גויאבות מהעץ

13/10/2019

סוכות

החג שעיצב את ילדותי והשאיר זיכרונות מתוקים. סוכות, עם ריח הגויאבות באוויר, ריח שתמיד מזכיר לי את רמת פנקס {שם גדלתי}.  אבי היה חוזר מבית הכנסת במוצאי יום כיפור שוברים את הצום, ומיד אחרי זה חיכינו ליד הדלת כדי שהוא יקום לתקוע יתד בסוכה, מקרשים שהוכנו מראש. אימא הביאה סדין לבן, עטפנו את הסוכה. לחלק הייתה סוכת עד, כזאת שענפי גפן השתרגו בתוכה ושימשו לסכך, וכשהגיע סוכות עטפו אותה כדי שתהיה תקנית.

סוכות ברמת פנקס

למחרת ישבנו כל ילדי השכונה לעשות יחד שרשראות מרצועות נייר שגזרנו וצבענו, הדבקנו אותם בדבק שנעשה מקמח ומים. התרגשות גדולה מהבניה והיצירה , כמו לבנות בית על עץ. בסופו של דבר שימשה אותנו הסוכה במשך החג למשחקים, התחרינו ביננו למי הסוכה יותר יפה. יכולנו לישון שם, לעשות ככל העולה על רוחנו, כמו מחנה קיץ. מידי פעם היינו נכנסים הביתה להביא סנדביץ’ אבל בד”כ הלכנו לשכנים לקחת לחם עם פלפל צ’ומה.

אני כבר לא גרה ברמת פנקס אבל מקפידה להגיע כל שנה בערב סוכות לבית דודתי, שם מתאספת כל המשפחה לעשות קידוש. הסוכה אף פעם לא הכילה את כולם כי תמיד הגיעו הרבה אנשים כל אחד מאתנו הביא חברים נוספים כדי לחלוק איתנו את החום המשפחתי.

במשך השנים התמעטו האנשים שעומדים בפתח הסוכה בעת קידוש אבל ילדינו עדיין מתרגשים לקשט ואנחנו עדיין מביאים חברים שייהנו מהביחד הזה שלנו, מהטקסים והחגים שתושבי העיר הגדולה כבר פחות חוגגים.

סוכות ברמת פנקס

צילומים: תמר מצפי©

עוד מהבלוג של תמר מצפי

תצוגה מקדימה

איך צרחתי על חוסני מובארק וחזרתי בשלום, הפשלה שהעצימה אותי

אני רוצה לתת הרצאה מעל במת "TED" ויש לי סיפור לספר, סיפור על נחישות והעצמה . השנה 1993 תחילת דרכי כצלמת, עבדתי עבור סוכנות לצילומי עיתונות "ישראל סאן". יום אחד אמרו לי רוצי תעשי ויזה למצרים, את מצטרפת למטוס ראש הממשלה יצחק רבין,...

תצוגה מקדימה

דעתי חצויה, על מחאת האתיופים.

הרבה מחשבות ודילמות קשות התעוררו בי אמש, האם אני בעד או נגד הפגנות האתיופים. האם אני מזדהה עם כאבם אך סולדת מהמחאה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה