הבלוג של תמר פלג

למצוא את עצמי לדעת

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות. בשנים האחרונות התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קראתי... +עוד

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות. בשנים האחרונות התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קראתי "תורשומון", שכן כמו ברשומון, אני "נכנסת לנעליים" של אחת מהדמויות בסיפור, כותבת מרחשי ליבה ומתוך נקודת המבט שלה על המתרחש משלימה את הפערים בסיפור. ההשראה לכתוב כך מגיעה מתוך תחום ההתמחות שלי: פסיכודרמה וביבליודרמה (חקירת סיפור מקראי באמצעות משחקי תפקיד וטכניקות פסיכודרמטיות). זה תחום שלמדתי באר"הב , שם התגוררתי תקופה ארוכה, וכיום כבר 6 שנים אני בארץ ומתגוררת בזכרון יעקב. אני אמא לבן בוגר וסבתא לנכדה מקסימה בת 14. את הפוסט הראשון בבלוג שלי "למצוא את עצמי לדעת" הקדשתי לאמא שלי שהלכה לעולמה לפני 4 שנים..

עדכונים:

פוסטים: 258

החל מפברואר 2016

אני כל כך לא רוצה לעזוב אותך, כל כך תחסרי לי. היא אמרה לי תוך שהיא מביטה לתוך עיני בעצב ובהשלמה. שתיינו ידענו שהדרך שלה מגיעה אל קיצה.

09/02/2016

 

 

אני כל כך לא רוצה לעזוב אותך. כל כך תחסרי לי. היא אמרה לי תוך שהיא מביטה לתוך עיני בעצב, ובהשלמה.

שתיינו ידענו שהדרך שלה מגיעה אל קיצה.

 גם את תחסרי לי מאד אימא, קשה לי לדמיין את החיים בלעדייך. ואני יודעת שגם כשלא תהיי פה באופן פיסי, הנשמה שלך תהיה איתי.

את יודעת שאני לא מאמינה בדברים האלה. בואי, נפסיק עם הדיבורים האלה, זה עושה לי לא טוב.

החזקתי את ידה חזק, והבטתי בה,  באימי בת ה91, שהלכה וכמשה בחודשים האחרונים, כמו פרח שנגמרו לו המים. אישה יפה, חכמה וחזקה, שהמשיכה להילחם ולהיאחז בחיים בכל כוחה.

אמא בזכרון אוגוסט 2013

אבל המחלה ניצחה ודהרה קדימה ללא רחם.

הקושי לראות אותה כך במפלתה טלטל אותי חזק.

היו ימים שממש רציתי לברוח, לא לראות אותה ככה, להימנע  מלחוש את חוסר האונים שלי מול שעון החול שהולך ואוזל , מול הכאבים שלה שהלכו והתגברו.

אבל כמו פרפר לאש נמשכתי בחזרה אליה, להיות עוד קצת על ידה, חרדה מהרגע שהיא לא תהיה עוד.

אני כל כך מעריכה את כל מה שאת עושה בשבילי, היא הספיקה לומר לי, אני כל כך אוהבת אותך.

והלב שלי עלה על גדותיו והעיניים שלי גאו בדמעות, למה צריך להגיע לסוף בשביל לשמוע מילים כאלה שלא נאמרו כל החיים..

איך נפרדים? אך משחררים אדם אהוב לדרכו, להמשיך את המסע שלו למיימד הבא?

חלק בי הבין שאני נפרדת ממנה וחלק אחר סרב להיפרד.

-תמקל’ה, הבקר קמתי וזכרתי חלום שחלמתי ובו שרתי שיר ואני עדיין זוכרת את כל המילים!

 בואי ותרשמי אותם מהר.

ובקול רועד היא שרה לי את השיר. הקלטתי אותה על האייפד שלי, ואחר כך שרנו אותו יחד בשני קולות.

יופי, היא אמרה, שיישאר לך מזכרת.. הלב נצבט לי.

יש לי כל כך הרבה מזכרות ממך אימא. תמיד אנצור בליבי  איך לא ויתרת עלי, על לכונן איתי מערכת יחסים תקינה, אחרי שבמשך שנים רבות היא צרמה וזייפה. אבל את אף פעם לא ויתרת ותמיד המשכת להתעקש ולנסות לתקן אותה. להעלות את היחסים שלנו על דרך המלך. ועל כך אני אסירת תודה לך.  ובסופו של דבר הצלחנו! זכינו לאסוף לאלבום חיינו המשותפים כמה זיכרונות נהדרים, כמו הטיולים שעשינו- לבריטיש קולומביה, לרוקיס הקנדיים, לנובה סקוטיה, הקונצרטים היפים  ששמענו בקנדי סנטר, היציאות הקטנות למסעדות מפנקות, והארוחות הטעימות שבישלת לי אצלך בדירה. וכל הציורים הנפלאים שציירת שמעטרים את קירות ביתי. את איתי.

אמא של תמר 3

כשאני אמות, כך אמרת לי, הייתי רוצה שתשבי לידי ותחזיקי לי את היד ואל תבכי. אל תהיי עצובה. כי  היו לי חיים יפים ועשירים מאד: הייתי שחקנית מפורסמת,  ידעתי אהבה, היו לי הרבה מחזרים, טיילתי בעולם, נהניתי מאוכל טוב, ממוסיקה טובה,  מהכישרון שלי לצייר, וזכיתי לבת נהדרת!

אמא של תמר2

בימייך האחרונים לא משתי ממיטתך, נשכבתי על ידך “כפיות”, ליטפתי את ראשך ושרתי לך שירים שאהבת, לחשתי לך באוזן שאני כאן על ידך ושאני מאד אוהבת אותך. ולא בכיתי. כמו שביקשת..

הבכי הגיע מאוחר יותר.

IMG_0892 אמא

עוד מהבלוג של תמר פלג

תצוגה מקדימה

קדשה-רומן חדש

מיהי הקדשה ומה בדיוק היה תפקידה  בימים  הקדומים?  אם התשובה שקופצת לכם לראש היא  סתם זונה, אז תחשבו שוב.  איך תסבירו  שהכינוי קדשה (ד בצירה)  מורכב מאותיות השורש ק.ד.ש. שהם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מרשמלו-מופע למצויינות במחול

לריקוד שפה משלו. שפת התנועה, בדומה לשפת החלומות והדימויים ,לא חייבת להיתרגם לנרטיב מילולי. ה"מבחן"  לריקוד טוב בשבילי הוא לא אם "הבנתי" אותו בראש ואני יכולה עכשיו לספר את ה"סיפור" שלו אלא אם הוא השאיר בי רושם בקרביים.  אם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

Sure On This Shining Night

לעמוד. לשבת. לעמוד. לשבת. אני לא מבינה מה קורה פה. את השירות הצבאי שלי סיימתי לפני עידן ועידנים. הלו, אנחנו בחזרה של המקהלה, לא בטירונות.  חדור רוח תזזיתית ,משלח בנו חיצי...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

בחזרה למעלה