הבלוג של תמר פלג

למצוא את עצמי לדעת

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות, ובשנה האחרונה התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קוראת... +עוד

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות, ובשנה האחרונה התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קוראת "תורשומון", שכן כמו ברשומון, אני "נכנסת לנעליים" של אחת מהדמויות בסיפור, כותבת מרחשי ליבה ומתוך נקודת המבט שלה על המתרחש משלימה את הפערים בסיפור. ההשראה לכתוב כך מגיעה מתוך תחום ההתמחות שלי: פסיכודרמה וביבליודרמה (חקירת סיפור מקראי באמצעות משחקי תפקיד וטכניקות פסיכודרמטיות). זה תחום שלמדתי באר"הב , שם התגוררתי תקופה ארוכה, וכיום כבר 3 שנים אני בארץ ומתגוררת בזכרון יעקב. אני אמא לבן בוגר וסבתא לנכדה מקסימה בת 11 (כמעט..) בשנה האחרונה איבדתי את אימי ואת הפוסט הראשון בבלוג שלי , שנקרא "למצוא את עצמי לדעת" הקדשתי לה, ביום המשפחה.

עדכונים:

פוסטים: 228

החל מפברואר 2016

חייהם כזוג היו קצרים. קצרים מידי.
בעודה מטופלת בשני ילדים קטנים חלתה דודתי איילה (איה) שהיתה צאצאית לדור משמנה וסלתא של תל אביב הקטנה, במחלת פרקינסון שגרמה לה לצליעה קשה.
דודי אייב ז”ל לא חסך מאמצים ואמצעים כדי למצוא לה מזור, ונמצא הרופא המומחה שהציע ניתוח מוח שעשוי להועיל.
הניתוח הראשון לא הצליח להביא את התוצאות המקוות אך גם לא הזיק.
הניתוח השני פיספס בכמה מילמטרים את העצב, פגע בעצב אחר והותיר אותה בלי יכולת לדבר, בלי יכולת ללכת, בלי יכולת לתפקד כאמא לילדיה הרכים. תלויה לגמרי באחרים.

מסירותו של דודי לא ידעה גבול, אך כמי שנשא בעול המשפחה, הוא נאלץ בשלב מסויים להעביר אותה למקום שבו תהיה מושגחת ומטופלת 24 שעות ביממה.
היא נפטרה לפני 33 שנה ונפתרה מחיים מלאי תיסכול וכאב.

דודי נישא בשנית והתאלמן שוב, וכשהכיר את בת זוגו השלישית, החליט שהוא לא רוצה יותר להתחתן. ” אני מביא מזל רע לנשותי” הוא גילה את אזני..והם חיו יחד כזוג אוהב כמעט עד ערוב ימיהם.

 

אני חושבת שהוא היה בן זוג נפלא לכל אחת ואחת מנשותיו. היתה בו מסירות נפש, אהבה והתמסרות.

גם בגילו המופלג ידע תמיד לספר לי על כל אחד ואחת מ7 נכדיו, בגאווה בלתי מסותרת: מה הם עושים או לומדים, והיה שואל ודורש ומתעניין בבני משפחתי.

 

איה ז”ל נקברה בקיבוץ שבו חי בנה הצעיר ואייב בחר להיקבר לצידה, לצד אשת נעוריו ואם בניו.
הם אולי נפרדו בחייהם, אבל במותם התאחדו שוב והשלימו מעגל קטוע ופצוע גם עבור יקיריהם.

אבני לב

היום מלאו 30 למותו של דודי האהוב אייב (אברהם.)
התאספנו ליד קיברו לטקס קצר של גילוי מצבה,
והשארנו לו ד”ש בצורת אבני לב קטנות עם שמות בני המשפחה.

על אברהם אבינו נאמר בתורה “והיה ברכה”.
דוד אייב היקר, יהי זיכרך ברוך ומביא ברכה.

עוד מהבלוג של תמר פלג

תצוגה מקדימה

קדשה-רומן חדש

מיהי הקדשה ומה בדיוק היה תפקידה  בימים  הקדומים?  אם התשובה שקופצת לכם לראש היא  סתם זונה, אז תחשבו שוב.  איך תסבירו  שהכינוי קדשה (ד בצירה)  מורכב מאותיות השורש ק.ד.ש. שהם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מרשמלו-מופע למצויינות במחול

לריקוד שפה משלו. שפת התנועה, בדומה לשפת החלומות והדימויים ,לא חייבת להיתרגם לנרטיב מילולי. ה"מבחן"  לריקוד טוב בשבילי הוא לא אם "הבנתי" אותו בראש ואני יכולה עכשיו לספר את ה"סיפור" שלו אלא אם הוא השאיר בי רושם בקרביים.  אם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

Sure On This Shining Night

לעמוד. לשבת. לעמוד. לשבת. אני לא מבינה מה קורה פה. את השירות הצבאי שלי סיימתי לפני עידן ועידנים. הלו, אנחנו בחזרה של המקהלה, לא בטירונות.  חדור רוח תזזיתית ,משלח בנו חיצי...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה