הבלוג של תמר פלג

למצוא את עצמי לדעת

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות, ובשנה האחרונה התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קוראת... +עוד

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות, ובשנה האחרונה התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קוראת "תורשומון", שכן כמו ברשומון, אני "נכנסת לנעליים" של אחת מהדמויות בסיפור, כותבת מרחשי ליבה ומתוך נקודת המבט שלה על המתרחש משלימה את הפערים בסיפור. ההשראה לכתוב כך מגיעה מתוך תחום ההתמחות שלי: פסיכודרמה וביבליודרמה (חקירת סיפור מקראי באמצעות משחקי תפקיד וטכניקות פסיכודרמטיות). זה תחום שלמדתי באר"הב , שם התגוררתי תקופה ארוכה, וכיום כבר 3 שנים אני בארץ ומתגוררת בזכרון יעקב. אני אמא לבן בוגר וסבתא לנכדה מקסימה בת 11 (כמעט..) בשנה האחרונה איבדתי את אימי ואת הפוסט הראשון בבלוג שלי , שנקרא "למצוא את עצמי לדעת" הקדשתי לה, ביום המשפחה.

עדכונים:

פוסטים: 228

החל מפברואר 2016

כמו חיילים עמדו דום בשורה התמונות של ארבעת ילדיה : מורי, נט, אייב ורודה.

התמונה של הדוד אייב היתה במדים של הצבא האמריקאי והוא היה יפה כמו שחקן קולנוע.

איזה דוד חתיך, חלפה במוחי המחשבה כשהייתי רואה את תמונתו על השידה בחדר האורחים של סבתא.

כשהייתי קטנה הייתי חושבת, איך זה שלדוד אייב יש כזו בלורית מרשימה של שיער שחור, ועל ראשו של אבי מתנוססת קרחת עוד לפני שהגיע לגיל 40.. ואיך זה שהדוד אייב הוא כזה גבוה ואבא שלי כל כך נמוך, בקושי עובר את ה160.

Abe

הדוד אייב היה אהוב מאד מאד על כולנו, מקור לגאווה לא רק בשל יפי מראהו אלא בשל הצלחתו המקצועית והחיוך שמעולם לא מש מפניו.

הוא עלה ארצה מארה”ב לפני קום המדינה, והיה אחראי יחד עם אבי ועם אנשים נוספים להביא ארצה במבצע מיוחד את המטוסים הראשונים ששירתו לימים את חיל האוויר.

במשך שנים הוא ניהל את התזמורת הפילהרמונית ובזכותו זכינו “להסניף”  אנשים מפורסמים מעולם המוסיקה (זובין מהטה, יצחק פרלמן, ועוד..) שלא לדבר על כרטיסים לקונצרטים בהיכל התרבות.

אחד התחביבים האהובים עליו היה לבשל (הוא הצליח לגלות את סודות מטבחה של סבתא ואף התעלה עליה..) ואחד הדברים הזכורים לי מאד מילדותי הוא הביקורים בביתו שבהרצליה, והארוחות המשפחתיות הטעימות שאכלנו על שולחנו.(עם איה אשתו ז”ל ובני הדודים עודד וערן).

גם כששירתתי בצבא כחיילת בשירות המשטרה והייתי מוצאת את עצמי שומרת במחסומים על הכביש בואכה הרצליה, לא היה קשה לשכנע את השוטר בניידת שיקפיץ אותי רגע לבית של אייב, שמייד עמד להכין לי סלט טעים ולפנק אותי במטעמים..

כשאבי נקלע למשבר הוא זה שידע להושיט יד, לעזור ולתמוך. בשקט האופייני לו.

תמיד הדהים אותי שאייב שהיה בעל חוש מוסיקלי מפותח, לא הצליח להתגבר על המבטא האמריקני הכבד שלו, כשדיבר עברית רהוטה, בעוד אבא שלי דיבר עברית במבטא של צבר ועד שלא פתח את פיו לדבר אנגלית אי אפשר היה לנחש את מוצאו האמריקאי.

כשאבי הלך לעולמו לפני 22 שנה, אייב קיבל “תפקיד” נוסף אצלי,  מבלי שידע זאת..

הוא הפך להיות המזכרת החיה שלי לאבא שלי, שכן היו ביניהם קווי דמיון בתווי הפנים ובעיקר,בגוון הקול שלהם.

זכיתי לבקרו לאחרונה לפני חודשיים וחצי, כשהוא מתקרב לגיל 99, ועודו צלול לחלוטין. התעניין בשלומי, בשלום הבן, בשלום אחותי, מספר לי על השיחות הטלפוניות היומיומיות שהוא מנהל עם אחותו (דודתי) בארה”ב, ורוחו טובה עליו. מעולם לא שמעתי אותו מתלונן.

אייב  2018

הבקר הלך לעולמו, מת בשנתו, ולקח עמו את ה”תפקיד” שהועדתי לו..

נשארו רק הזכרונות והתמונות.

יהי זיכרו ברוך ואהוב.

אייב יוני 2018

עוד מהבלוג של תמר פלג

תצוגה מקדימה

קדשה-רומן חדש

מיהי הקדשה ומה בדיוק היה תפקידה  בימים  הקדומים?  אם התשובה שקופצת לכם לראש היא  סתם זונה, אז תחשבו שוב.  איך תסבירו  שהכינוי קדשה (ד בצירה)  מורכב מאותיות השורש ק.ד.ש. שהם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מרשמלו-מופע למצויינות במחול

לריקוד שפה משלו. שפת התנועה, בדומה לשפת החלומות והדימויים ,לא חייבת להיתרגם לנרטיב מילולי. ה"מבחן"  לריקוד טוב בשבילי הוא לא אם "הבנתי" אותו בראש ואני יכולה עכשיו לספר את ה"סיפור" שלו אלא אם הוא השאיר בי רושם בקרביים.  אם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

Sure On This Shining Night

לעמוד. לשבת. לעמוד. לשבת. אני לא מבינה מה קורה פה. את השירות הצבאי שלי סיימתי לפני עידן ועידנים. הלו, אנחנו בחזרה של המקהלה, לא בטירונות.  חדור רוח תזזיתית ,משלח בנו חיצי...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה