הבלוג של תמר פלג

למצוא את עצמי לדעת

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות, ובשנה האחרונה התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קוראת... +עוד

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות, ובשנה האחרונה התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קוראת "תורשומון", שכן כמו ברשומון, אני "נכנסת לנעליים" של אחת מהדמויות בסיפור, כותבת מרחשי ליבה ומתוך נקודת המבט שלה על המתרחש משלימה את הפערים בסיפור. ההשראה לכתוב כך מגיעה מתוך תחום ההתמחות שלי: פסיכודרמה וביבליודרמה (חקירת סיפור מקראי באמצעות משחקי תפקיד וטכניקות פסיכודרמטיות). זה תחום שלמדתי באר"הב , שם התגוררתי תקופה ארוכה, וכיום כבר 3 שנים אני בארץ ומתגוררת בזכרון יעקב. אני אמא לבן בוגר וסבתא לנכדה מקסימה בת 11 (כמעט..) בשנה האחרונה איבדתי את אימי ואת הפוסט הראשון בבלוג שלי , שנקרא "למצוא את עצמי לדעת" הקדשתי לה, ביום המשפחה.

עדכונים:

פוסטים: 224

עוקבים: 8

החל מפברואר 2016

…וחשבתי שאם אכתוב ״יומן מעבר״ זה יעזור לי לצלוח את המעבר הנוכחי בשלום ואולי גם יועיל לאנשים אחרים שמזדהים עם הקושי..

05/07/2018

בעוד 21 יום אני עוברת דירה , מיחידת דיור קטנטונת ומתוקה, אליה  נכנסתי לפני 6 שנים כשחזרתי ארצה (ממגורים בבית רחב ידיים בארה”ב..).

והגיע הזמן קצת להתרחב..

בפוסט הקודם שיתפתי אתכם בקושי שאני חווה במעברים, וחשבתי שאם אכתוב ״יומן מעבר״ זה יעזור לי לצלוח את המעבר הנוכחי בשלום ואולי גם יועיל לאנשים אחרים שמזדהים עם הקושי..

אחרי שאתמול החלטתי שאני מתחילה את המיונים לקראת המעבר, נפלתי לעייפות גדולה ( פטנט של להגן על עצמי ולברוח מהקושי..) היום סוף סוף התחלתי..
מה שעזר לי זה להגיד לעצמי: רק את הקופסה הקטנה הזאת שעומדת בספריה שלך סגורה וחתומה מאז שהגיעה הנה במכולה לפני 6 שנים…( בדיוק בסוף החודש אחגוג 6 שנים לחזרתי ארצה!)

ואיזה אוצרות שמצאתי בה!

 

יומן מעבר 1

ספר קלטות אודיו עם שיעורים וניגונים של ר׳ דייויד זלר ז״ל שנרכש בElat Chayim Jewish retreat center, בקונטיקוט, לשם הייתי נוסעת כל קייץ למלא מצברים וללמוד..
וקלטת וידאו ישנה בכיכובו של ר׳ זלמן שכטר שלומי מייסד תנועת התחדשות היהדות בארה״ב, עם שיעורים שלו על מעגל השנה.
וכדי שאוכל להנות משכיות החמדה האלה, אצטרך למצוא מישהו שימיר לי אותן לקבצי מחשב ( היום גם הcd הולך ונהיה פאסה..)

וגם מצאתי בו יומני נסיעה קטנים ובהם רשמי מסע מאחד הביקורים שלי בארץ ב2009
ויומן נוסף מהטיול האחרון שעשיתי( ונהגתי!) עם אמא שלי,ז״ל לפרינס אדוארד איילנד, ב2008, ושניהם הפעילו את בלוטות הדמעות שלי..
זה טוב, אני מעודדת את עצמי.. את מנקה ומתמירה אנרגיות…
ועל כל מה שבי ש״נתקע״ 6 שנים בתוך קופסאות קטנות ולא איפשר לי לפרוס כנפיים ולהתרחב, מצטערת. סליחה. תודה. אוהבת אותך.

עוד מהבלוג של תמר פלג

תצוגה מקדימה

קדשה-רומן חדש

מיהי הקדשה ומה בדיוק היה תפקידה  בימים  הקדומים?  אם התשובה שקופצת לכם לראש היא  סתם זונה, אז תחשבו שוב.  איך תסבירו  שהכינוי קדשה (ד בצירה)  מורכב מאותיות השורש ק.ד.ש. שהם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מרשמלו-מופע למצויינות במחול

לריקוד שפה משלו. שפת התנועה, בדומה לשפת החלומות והדימויים ,לא חייבת להיתרגם לנרטיב מילולי. ה"מבחן"  לריקוד טוב בשבילי הוא לא אם "הבנתי" אותו בראש ואני יכולה עכשיו לספר את ה"סיפור" שלו אלא אם הוא השאיר בי רושם בקרביים.  אם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

Sure On This Shining Night

לעמוד. לשבת. לעמוד. לשבת. אני לא מבינה מה קורה פה. את השירות הצבאי שלי סיימתי לפני עידן ועידנים. הלו, אנחנו בחזרה של המקהלה, לא בטירונות.  חדור רוח תזזיתית ,משלח בנו חיצי...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה