הבלוג של תמר פלג

למצוא את עצמי לדעת

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות, ובשנה האחרונה התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קוראת... +עוד

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות, ובשנה האחרונה התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קוראת "תורשומון", שכן כמו ברשומון, אני "נכנסת לנעליים" של אחת מהדמויות בסיפור, כותבת מרחשי ליבה ומתוך נקודת המבט שלה על המתרחש משלימה את הפערים בסיפור. ההשראה לכתוב כך מגיעה מתוך תחום ההתמחות שלי: פסיכודרמה וביבליודרמה (חקירת סיפור מקראי באמצעות משחקי תפקיד וטכניקות פסיכודרמטיות). זה תחום שלמדתי באר"הב , שם התגוררתי תקופה ארוכה, וכיום כבר 3 שנים אני בארץ ומתגוררת בזכרון יעקב. אני אמא לבן בוגר וסבתא לנכדה מקסימה בת 11 (כמעט..) בשנה האחרונה איבדתי את אימי ואת הפוסט הראשון בבלוג שלי , שנקרא "למצוא את עצמי לדעת" הקדשתי לה, ביום המשפחה.

עדכונים:

פוסטים: 228

החל מפברואר 2016

אני פוקחת את עיני ובשנייה הראשונה מזהה את וילון התחרה הלבן המוכר, אבל ממש באותו שבריר שנייה גם מזהה שזה לא החלון שציפיתי לראות.

23/04/2017

איפה אני?

חשה את התמיכה של המזרן בגבי ואת הליטוף של השמיכה שעוטפת אותי כמו לחמנייה חמימה .. כנראה שהתעוררתי  משינה.

  אחרי שנת לילה? או אולי אחרי הצהריים?

אני מזהה שאני ערה אבל המוח שלי עוד ישן.  מתאמץ לאסוף נתונים. לא מצליח לזהות את הסיטואציה.

אז איפה אני?

אט אט זוחלת למוחי ההבנה -אני בחדר השינה הכחול, בקומה השנייה, עם החלון שמעוטר בווילון התחרה הלבן ומשקיף לגינה, בבית שלי במרילנד!  חיוך ממלא את ליבי.

אני פוקחת את עיני ובשנייה הראשונה מזהה את וילון התחרה הלבן המוכר, אבל ממש באותו שבריר שנייה גם מזהה שזה לא החלון שציפיתי לראות. אני בחדר השינה ביחידת הדיור הקטנה שלי בזיכרון.  אני מרגישה את התנועה הזו בבטן כמו כשהמעלית יורדת. האנרגיה שלי צונחת מעט.

איך טעיתי ככה בזיהוי? התחושה הייתה כל כך אמתית. ומה זה אומר?

הבית כבר לא שלי 5 שנים. אני מתגעגעת אליו, ואל הנוף שהשקיף אל הגינה. אל תחושת הביטחון שהעניק לי. אל תחושת הרחבות והיופי, אל האנרגיה החיובית שהייתה בו ושהזמינה אותי להיות בעלת הבית שלו..

יכולתי להשקיף בלי סוף  מחלון חדר השינה אל הגינה ולהתהפנט מול הצבעים הסגולים וורודים של שיחי ההידרניה, שנראו  כאילו מישהו האכיל אותם בשמרים.. משנה לשנה הם תפחו יותר ויותר ומכסת התפרחת שלהם עלתה על גדותיה.

שיחי ההידרניה בבית_n

מלאת הודיה על גן העדן הקטן הפרטי שזכיתי לו, עם צפרים מכל צבעי הקשת שהיו מבקרות בו בעונות השונות:  הקרדינל האדום, והציפורת הכחלחלת,  ששכחתי את שמה, היו מגיעים לבקר את עץ הווג’ווד הלבן שיפעת פריחתו באביב הייתה כמו כלה תחת חופתה.

הגינה בבית_n

גן עדן לא רק של צפרים, גם של סנאים ,ארנבים וצ’יפמאנקס קטנטנים.. ולפעמים, בשקט ובזהירות, היה מגיע גם במבי לפאתי הגינה מהצד הצפוני.

הגינה  גדלה פרא, נתונה לחסדי שמיים, ורק פעמיים בשנה זכתה לטיפול מקצועי:

פעם  אחת באביב, אז היה מגיע פטריציו וגוזם, אוסף את כל  ענפים שנשברו ונפלו בסערות החורף, מעמיק את שבילי השוחות, קוצץ את הדשא שגדל פרא, ועושה לו ממש “מניקור”, וכשהלך הייתי מביטה בה בגינה שלי, ומרגישה כאילו אני זו שטיפלו בה. כמו אחרי מסג’ וטיפוח. לא יכולתי להתיק את עיני מהיופי שלה.  ופעם  שניה בסתיו, כשהיו נערמים בה עלים צהובים ואדומים וחומים וכתומים של השלכת , עד לגובה של מטר!  ואז היה מגיע שוב פטריציו עם מכונת “שואב עלים” ענקית וחושף את הדשא שהסתתר תחת מעטה עלי הזהב..

זה היה חלק מהנוף שלי במשך 9 שנים. זו הייתה זכות גדולה  להרגיש מחבקת על ידי היופי הזה ולפקוח אליו כל בקר את עיני.. ואני מתגעגעת.

עוד מהבלוג של תמר פלג

תצוגה מקדימה

קדשה-רומן חדש

מיהי הקדשה ומה בדיוק היה תפקידה  בימים  הקדומים?  אם התשובה שקופצת לכם לראש היא  סתם זונה, אז תחשבו שוב.  איך תסבירו  שהכינוי קדשה (ד בצירה)  מורכב מאותיות השורש ק.ד.ש. שהם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

מרשמלו-מופע למצויינות במחול

לריקוד שפה משלו. שפת התנועה, בדומה לשפת החלומות והדימויים ,לא חייבת להיתרגם לנרטיב מילולי. ה"מבחן"  לריקוד טוב בשבילי הוא לא אם "הבנתי" אותו בראש ואני יכולה עכשיו לספר את ה"סיפור" שלו אלא אם הוא השאיר בי רושם בקרביים.  אם...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

Sure On This Shining Night

לעמוד. לשבת. לעמוד. לשבת. אני לא מבינה מה קורה פה. את השירות הצבאי שלי סיימתי לפני עידן ועידנים. הלו, אנחנו בחזרה של המקהלה, לא בטירונות.  חדור רוח תזזיתית ,משלח בנו חיצי...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה