הבלוג של תמר פלג

למצוא את עצמי לדעת

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות. בשנים האחרונות התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קראתי... +עוד

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות. בשנים האחרונות התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קראתי "תורשומון", שכן כמו ברשומון, אני "נכנסת לנעליים" של אחת מהדמויות בסיפור, כותבת מרחשי ליבה ומתוך נקודת המבט שלה על המתרחש משלימה את הפערים בסיפור. ההשראה לכתוב כך מגיעה מתוך תחום ההתמחות שלי: פסיכודרמה וביבליודרמה (חקירת סיפור מקראי באמצעות משחקי תפקיד וטכניקות פסיכודרמטיות). זה תחום שלמדתי באר"הב , שם התגוררתי תקופה ארוכה, וכיום כבר 6 שנים אני בארץ ומתגוררת בזכרון יעקב. אני אמא לבן בוגר וסבתא לנכדה מקסימה בת 14. את הפוסט הראשון בבלוג שלי "למצוא את עצמי לדעת" הקדשתי לאמא שלי שהלכה לעולמה לפני 4 שנים..

עדכונים:

פוסטים: 258

החל מפברואר 2016

את עצובה היום, אמרתי לה. היא הנידה בראשה והשפילה מבט. כן. רוצה לשתף אותי? יש לו חברה אחרת, היא אמרה בכאב.

22/02/2017

Scan_20170222

את עצובה היום, אמרתי לה.

היא הנידה בראשה והשפילה מבט. כן.

רוצה לשתף אותי?

יש לו חברה אחרת, היא אמרה בכאב. האמנתי שנוצר ביננו קשר מיוחד, שנבנה לאט ובזהירות, לא לחצתי, כיבדתי את הקצב שלו, אולי גם לי התאים קצב איטי. בגילנו אין לאן למהר.. כל אחד נושא על גבו את מטען שנותיו וחוויותיו, שצריך לפרוק לאט ובזהירות.

 כשהוא התחיל פתאום לסגת ולהתרחק, לא הבנתי מה קורה, יום קודם הוא עוד חיבק ונישק והבטיח הבטחות ופתאום- בבת אחת, נמנע מלהישיר מבט אלי.

מה קורה?  שאלתי אותו. “שום דבר, זה הכל בראש שלך” אמר, “הזוגיות שלנו מתפתחת יפה” לחש , ומאוחר יותר:  ”אני לא יודע מה לומר לך”. ותוך כדי כך הלך והתרחק, נאלם ונעלם, ואחרי חודש של שתיקה והתרחקות העז לומר “קיוויתי שתביני לבד” …

שאני אבין לבד מה? שאתה כבר לא רוצה מערכת יחסים איתי?  מה קרה? למה אתה לא משתף אותי? הלא הסכמנו מראש  להיות גלויים אחד עם השני, בזמן אמת.

נותרתי ללא  בהירות.  לא היה מקום למשא ומתן, לאיך אפשר אחרת, למה יהיה מעכשיו. ההחלטה נעשתה באופן חד צדדי.

ופתאום, לגמרי במקרה, גיליתי שיש לו חברה!  הוא הפסיק את מערכת היחסים שלנו בלי לתת לי כל הסבר, כי הוא פגש מישהי אחרת..

מלבד הרגשת הדחיה והעלבון, מלבד התחושה ששימשתי לו “שדה אימונים” שממנו המריא לזרועותיה של אחרת,  אני חשה את צריבת הכאב של האמון שנשבר. זה מה שהכי כואב לי.  אני מרגישה מרומה.

אמרת שאת מרגישה מרומה?  הלא את  יודעת שמה שקורה בחוץ הוא לרוב שיקוף של מה שקורה בפנים, נכון? אז איך אולי את רימית את עצמך?

היא עצרה את דיבורה ושקעה במחשבות.. ואז אמרה:  ”הגנן” שבי טיפח הייטב את “פרחי האולי” שב”גינתי”..

היו הרבה סימנים על הקיר שלא רציתי לקרוא, היו הרבה שאלות שלא העזתי לשאול.. אולי פחדתי לשמוע תשובה?  אולי חששתי להתעמת עם “רוחה הקר של וודאות” והעמדתי את ה”זקיף “שלי לשמור מפניה ? אבל גם כשכבר היה לי אומץ לשאול-לא קיבלתי תשובות.

את צודקת, הסכמתי איתה, הוא לגמרי שיתף פעולה עם ה”גנן” שלך..

אבל אין סיבה שתהפכי את “גן השעשועים” שלך לבית עלמין. רק תפטרי את ה”גנן”. הוא עבד  מספיק ..

השיר של רחל. הציור של Susan Aaron

דימויים בשיר יכולים  לעזור לנו להכניס סדר בחוויות ורגשות שיכולים להציף ולשמש “קוד שפה ” תמציתי ורב הבעה לתת -מודע שלנו .

כך גם ארכיטיפים ודמויות מיתולוגיות  שבמיתוסים, ובכלל זה המיתוסים של ספר הספרים שלנו

 הנה הזדמנות לגלות נקודת מבט חדשה ורעננה גם על עצמכם וגם על הנרטיב העתיק דרך סדנת ביבליודרמה על מגילת אסתר ולקבל תובנות מעצימות להתנהלות שלכם מול קונפליקטים שהחיים מביאים לפתחנו (בקישור):

.http://bibliodrmh.ravpage.co.il/sounds-of-silence

תמונה של סוזן אהרון מתאימה לבריאת העולם שימוש עתידי

עוד מהבלוג של תמר פלג

תצוגה מקדימה

קדשה-רומן חדש

מיהי הקדשה ומה בדיוק היה תפקידה  בימים  הקדומים?  אם התשובה שקופצת לכם לראש היא  סתם זונה, אז תחשבו שוב.  איך תסבירו  שהכינוי קדשה (ד בצירה)  מורכב מאותיות השורש ק.ד.ש. שהם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מרשמלו-מופע למצויינות במחול

לריקוד שפה משלו. שפת התנועה, בדומה לשפת החלומות והדימויים ,לא חייבת להיתרגם לנרטיב מילולי. ה"מבחן"  לריקוד טוב בשבילי הוא לא אם "הבנתי" אותו בראש ואני יכולה עכשיו לספר את ה"סיפור" שלו אלא אם הוא השאיר בי רושם בקרביים.  אם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

Sure On This Shining Night

לעמוד. לשבת. לעמוד. לשבת. אני לא מבינה מה קורה פה. את השירות הצבאי שלי סיימתי לפני עידן ועידנים. הלו, אנחנו בחזרה של המקהלה, לא בטירונות.  חדור רוח תזזיתית ,משלח בנו חיצי...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה