הבלוג של תמר פלג

למצוא את עצמי לדעת

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות. בשנים האחרונות התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קראתי... +עוד

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות. בשנים האחרונות התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קראתי "תורשומון", שכן כמו ברשומון, אני "נכנסת לנעליים" של אחת מהדמויות בסיפור, כותבת מרחשי ליבה ומתוך נקודת המבט שלה על המתרחש משלימה את הפערים בסיפור. ההשראה לכתוב כך מגיעה מתוך תחום ההתמחות שלי: פסיכודרמה וביבליודרמה (חקירת סיפור מקראי באמצעות משחקי תפקיד וטכניקות פסיכודרמטיות). זה תחום שלמדתי באר"הב , שם התגוררתי תקופה ארוכה, וכיום כבר 6 שנים אני בארץ ומתגוררת בזכרון יעקב. אני אמא לבן בוגר וסבתא לנכדה מקסימה בת 14. את הפוסט הראשון בבלוג שלי "למצוא את עצמי לדעת" הקדשתי לאמא שלי שהלכה לעולמה לפני 4 שנים..

עדכונים:

פוסטים: 258

החל מפברואר 2016

זו יכולה להיות פעולה, או דפוס התנהגות חדש, או אולי “תפקיד” חדש שטרם התנסינו בו בחיינו (לדוגמא: אם עד כה הכרתי את עצמי רק בתפקיד ה”מרצה והמבינה והסולחת” אולי אני רוצה להתנסות בתפקיד שנותן לי יותר חופש להרגיש וגם לבטא כעס וביקורת, ובצורה מאוזנת להציב ברור יותר את הגבולות שלי? וכד’.

12/02/2017

כלניות ושקדיות בתמונה של אור קפלןאתמול חגגנו יום ההולדת של העצים והפרחים, אבל לא רק.

למדתי מידידי ומורי אוהד אזרחי, שבמעגל השנה העברי קיימת חכמה עתיקה ופשוטה שמראה לנו כמה התהליכים בטבע משקפים לנו תהליכים פנימיים שאנו עוברים בעצמנו.

קחו למשל את טו’ בשבט. זהו חג שמגיע אחרי תקופת חורף ארוכה, שבה הנבט נמצא במעבה האדמה בחשיכה.  וכמו בטבע כך אצל האדם. החורף הוא תקופה (מבחינה אנרגטית) של התכנסות פנימה, הסתגרות בית, עבודה פנימית שכרוכה לפעמים בבלבול.

וכשמגיע טו’ בשבט-  בעצם האביב מתחיל. למרות שעדיין קר בחוץ- השקדייה פורחת במלוא יפעתה, הכלניות פורחות באדום עז, וכמו שנכתב בספר “חגיגה” של אוהד אזרחי:

 ” הכנענים הקדמונים שמו לב לטבע וראו שבחודש שבט האדמה מתחילה להתכסות באדום של כלניות, ואמרו שהאדמה, כמו בחורה שמגיעה לפרקה, מסמיקה אל מול השמיים. משהו חדש מתעורר בה, כאילו תשוקה חדשה לחיים עולה בלחייה והיא מתאדמת”.(תודה אוהד, על הדימוי ועל ההשראה)

חז”ל אמרו שבחודש שבט מתחיל השרף לעלות באילנות. השרף, אותה לחלוחית, אותו כוח חיות פנימי, הצ’י של העץ מתחיל לפעפע ולעלות , מלמטה למעלה (עד עכשיו הלחלוחית הגיע מהגשם, מלמעלה למטה).

כלניות 1 כלניות 2 רקפות 1

ואצלנו?

גם אצלנו מתחילה בתקופה זו נביטה פנימית של הזרעים שנטמנו בראש השנה, משהו פנימי מתעורר ומחפש לצאת החוצה מן הכוח אל הפועל, להתגשם במציאות.

זו יכולה להיות פעולה, או דפוס התנהגות חדש, או אולי “תפקיד” חדש שטרם התנסינו בו בחיינו לדוגמא: אם עד כה הכרתי את עצמי רק בתפקיד ה”מרצה והמבינה והסולחת” אולי אני רוצה להתנסות בתפקיד שנותן לי יותר חופש להרגיש וגם לבטא כעס וביקורת, ובצורה מאוזנת להציב ברור יותר את הגבולות שלי? וכד’.

החג הבא שלנו הוא פורים- שבו אנו מוזמנים להתנסות, במרווח הבטוח שמאחורי מסיכה,  לחיות את משאלתנו הכמוסה, לפני שנצא החוצה בפסח לכשיגיע האביב לשיאו , אז נצא לחירות מוחלטת להיות מי שנבטנו להיות בתהליך הזה.

צילום הכלניות  האדומות ביער דבירה באדיבות  הצלם אור קפלן   @Or Kaplan

#מה_מתחיל_להתעורר_בי

עוד מהבלוג של תמר פלג

תצוגה מקדימה

קדשה-רומן חדש

מיהי הקדשה ומה בדיוק היה תפקידה  בימים  הקדומים?  אם התשובה שקופצת לכם לראש היא  סתם זונה, אז תחשבו שוב.  איך תסבירו  שהכינוי קדשה (ד בצירה)  מורכב מאותיות השורש ק.ד.ש. שהם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מרשמלו-מופע למצויינות במחול

לריקוד שפה משלו. שפת התנועה, בדומה לשפת החלומות והדימויים ,לא חייבת להיתרגם לנרטיב מילולי. ה"מבחן"  לריקוד טוב בשבילי הוא לא אם "הבנתי" אותו בראש ואני יכולה עכשיו לספר את ה"סיפור" שלו אלא אם הוא השאיר בי רושם בקרביים.  אם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

Sure On This Shining Night

לעמוד. לשבת. לעמוד. לשבת. אני לא מבינה מה קורה פה. את השירות הצבאי שלי סיימתי לפני עידן ועידנים. הלו, אנחנו בחזרה של המקהלה, לא בטירונות.  חדור רוח תזזיתית ,משלח בנו חיצי...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה