הבלוג של תמר פלג

למצוא את עצמי לדעת

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות. בשנים האחרונות התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קראתי... +עוד

שמי תמר פלג, אני אוהבת אנשים וסיפורים, ויש לי אהבה מיוחדת לסיפורי המקרא. אני כותבת לעצמי (למגירה הפרטית שלי) כבר שנים רבות. בשנים האחרונות התחלתי להעלות לדף העסקי שלי בפייסבוק סיפורים בהשראת פרשת השבוע, להם אני קראתי "תורשומון", שכן כמו ברשומון, אני "נכנסת לנעליים" של אחת מהדמויות בסיפור, כותבת מרחשי ליבה ומתוך נקודת המבט שלה על המתרחש משלימה את הפערים בסיפור. ההשראה לכתוב כך מגיעה מתוך תחום ההתמחות שלי: פסיכודרמה וביבליודרמה (חקירת סיפור מקראי באמצעות משחקי תפקיד וטכניקות פסיכודרמטיות). זה תחום שלמדתי באר"הב , שם התגוררתי תקופה ארוכה, וכיום כבר 6 שנים אני בארץ ומתגוררת בזכרון יעקב. אני אמא לבן בוגר וסבתא לנכדה מקסימה בת 14. את הפוסט הראשון בבלוג שלי "למצוא את עצמי לדעת" הקדשתי לאמא שלי שהלכה לעולמה לפני 4 שנים..

עדכונים:

פוסטים: 258

החל מפברואר 2016

על כל קילוגרם שהעליתי נהייתי יותר שקופה.. הדמעות זלגו פנימה לתוך הגוף, הצלחתי להפוך לאוויר, להסתיר את ה”סוד”, להסתיר את עצמי..

01/02/2017

 הסיפור של חן הכי טלטל אותי.

אולי דווקא משום שהיה הכי רחוק מעולמי, וסיפק לי הצצה  והבנה אל עולם שלא הכרתי: בולימיה.

 לא עלה בדעתי  לקשר בין הפרעת אכילה שמתבטאת באכילת יתר והשמנה לבין הצורך להיות שקופה..  בהגיון שלי, מי שמנסה “להיעלם” ולהיות שקוף- ימנע מאכילה ..

וחן מספרת: על כל קילוגרם שהעליתי נהייתי יותר שקופה.. הדמעות זלגו פנימה לתוך הגוף, הצלחתי להפוך לאוויר, להסתיר את ה”סוד”, להסתיר את עצמי..

כשהקשבתי  לסיפור שלה גיליתי שיש סוג של “לאכול את עצמך לדעת”, להסתתר מפני עצמך בתוך הגוף שמעלה משקל, ולהשלות את עצמך שלא רואים אותך, כמו ילד שמסתתר מתחת לשמיכה ומשלה את עצמו שעכשיו לא יראה אתה המפלצת שמתחת למיטה..

בשלב מסוים, משתפת חן, היא החליטה להחזיר לעצמה את השליטה על חייה ויצאה מזה. ומאז , גם אם היא לפעמי נופלת לדפוס של “אני לא מספיק טובה”- היא מזכירה לעצמה שמותר לטעות..

 וההנחיה שהיא מוסרת לאחרים:  לפני שאת אוכלת, תרשי לעצמך להרגיש! להיות! לא לברוח!

מאז שהחליטה “לקום ולהיות”-היא אוהבת את עצמה ללא תנאי!

הקאמרי 2

“קומי תהיי” – זה שם המופע בו לוקחות חלק 6 נשים יפות ואמיצות שעברו תהליך עם עצמן , תהליך שבו קצו במצב אליו הגיעו, הסכימו להתבונן באומץ במה שניהל אותן עד כה, והחליטו לעשות “סוויטש”, לעשות מהפך ולקחת את ניהול החיים שלהן לידיים שלהן, לקום ולהיות מי שהן במלוא עצמתן!

6 נשים שקמות אחת אחת, ומוסרות לפני הקהל וידוי נוגע ללב  על מה שעברו ומי שקמו להיות.

וכשמקשיבים להן, מתרחב הלב. איזו השראה הן מעוררות באומץ הלב שלהן לצאת עם הסיפור שלהן החוצה ולשתף את כל העולם במה שהן עברו .(מסתבר שרובן עברו את התהליך יחד בקבוצה, נעשו חברות ואחר כך החליטו להעלות זאת כמופע. כדי לעורר אחרים לקום ולהיות! להשתחרר מה “כלא” של כל האמונות המגבילות).

ולמעשה אין אדם בקהל שלא מוצא את עצמו מזדהה לפחות עם אחת מהן, כי מי לא הרגיש/ה פעם מה זה נתק רגשי, או אבדן שליטה, או לא מספיק טובה, או אשמה, או קרבן לנסיבות וכדומה ?

לכל אחת ואחד מאתנו, אומרות הן, יש סיפור של כאב, של חסר, של חושך, וגם אם ויתרת על עצמך, גם אם הרגשת שקוף/ה, הסתרת שלא יראו, הרגשת לא שייך/ת- אנחנו יכולים לבחור לספר את הסיפור שוב ושוב או- לקום ממנו ולהיות!

וכפי שנאמר על הבמה: הבחירה לקום ולהיות לוקחת רגע-אבל הרגע הזה יכול לא לקרות חיים שלמים!

ממליצה בחום לצפות בהצגה המעצימה הזו!

ואם מוחמד לא יכול לבוא אל ההר-אז ההר יכול להגיע אל מוחמד.. אז אם חשקה נפשכן להזמין את הנשים  הנפלאות הללו למופע פרטי אצלכם בקהילה או אפילו אצלכם בסלון-יש על מה לדבר!

לחצועל הלינק ותמשיכו משם:

השתחוויה

(בסוף ההצגה יש הפעלה של הקהל-אבל אשאיר לכם קצת טעם של סקרנות..)

הצילום של יעל בוליס

עוד מהבלוג של תמר פלג

תצוגה מקדימה

קדשה-רומן חדש

מיהי הקדשה ומה בדיוק היה תפקידה  בימים  הקדומים?  אם התשובה שקופצת לכם לראש היא  סתם זונה, אז תחשבו שוב.  איך תסבירו  שהכינוי קדשה (ד בצירה)  מורכב מאותיות השורש ק.ד.ש. שהם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

מרשמלו-מופע למצויינות במחול

לריקוד שפה משלו. שפת התנועה, בדומה לשפת החלומות והדימויים ,לא חייבת להיתרגם לנרטיב מילולי. ה"מבחן"  לריקוד טוב בשבילי הוא לא אם "הבנתי" אותו בראש ואני יכולה עכשיו לספר את ה"סיפור" שלו אלא אם הוא השאיר בי רושם בקרביים.  אם...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

Sure On This Shining Night

לעמוד. לשבת. לעמוד. לשבת. אני לא מבינה מה קורה פה. את השירות הצבאי שלי סיימתי לפני עידן ועידנים. הלו, אנחנו בחזרה של המקהלה, לא בטירונות.  חדור רוח תזזיתית ,משלח בנו חיצי...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה