הבלוג של tamar ziv

tamar ziv – fashion & styling

אני מעצבת אופנה, אני עובדת ויוצרת בחנות הסטודיו שלי במרכז תל-אביב. כל הקולקציות נעשות בעבודת-יד ומיוצרות בכמויות מצומצמות, תוך הקפדה על גזרות המחמיאות לגוף האישה, מגוון גדול של מידות ובחירת בדים טבעיים ונושמים שמתאימים... +עוד

אני מעצבת אופנה, אני עובדת ויוצרת בחנות הסטודיו שלי במרכז תל-אביב. כל הקולקציות נעשות בעבודת-יד ומיוצרות בכמויות מצומצמות, תוך הקפדה על גזרות המחמיאות לגוף האישה, מגוון גדול של מידות ובחירת בדים טבעיים ונושמים שמתאימים לאקלים הישראלי. כשאני מעצבת בגד, אני חושבת על הבגדים שאני אוהבת ללבוש. שילוב של גזרה מוקפדת ומחמיאה לגוף, עיצוב מתוחכם אבל לא מתאמץ ובדים נעימים. אני משקיעה מחשבה בכל הפרטים הקטנים שעושים לנו הפתעה נעימה וניחוח יוקרתי, בגדים שעושים מצב רוח טוב, שתרגישי במיטבך, הכי נוחה ויפה שאת יכולה. עיקר העיצובים שלי נעים על סקאלת הספורט-אלגנט, אופנת קז'ואל יפה שיכולה להתאים גם לשעות העבודה והיום וגם למסיבות ולשעות הערב. את מוזמנת לבקר בחנותי ברחוב בן-יהודה 125 בתל-אביב.

עדכונים:

פוסטים: 27

החל ממרץ 2012

ללבוש צבעים שלא מחמיאים לך, יגרמו לך להיות חיוורת ועייפה, גם אם את אחרי שמונה שעות שינה. מציאת הצבעים שהולמים אותך ואת גוון עורך ולא מתנגשים, זהו חלק חשוב באיך את מציגה את עצמך לעולם. איך תתאימי את צבע הבגדים לגוון עורך כדי שתוכלי להיראות במיטבך – כל זה ועוד בפוסט הבא. וגם קצת על צבעים ומה הם מסמלים בעולם שלנו. תהנו :)

12/06/2013

איך תתאימי את צבע הבגדים לגוון עורך

ללבוש צבעים שלא מחמיאים לך, יגרמו לך להיות חיוורת ועייפה, גם אם את אחרי שמונה שעות שינה.

מציאת הצבעים שהולמים אותך ואת גוון עורך ולא מתנגשים, זהו חלק חשוב באיך את מציגה את עצמך לעולם.


ראשית נקבע מהו גוון עורך:

לכל אחד יש צבע גוון עור טבעי, לרוב הם מתחלקים לשלוש קטגוריות: חם, קר וניטרלי. איך בודקים מהו גוון עורך?

תשבי מול מראה בחדר מלא אור טבעי. משם, את אמורה להיות מסוגלת לראות את מה שברור שצבע העור שלך פולט באופן טבעי.

לבעלי עור כהה יש לרוב גוונים חמים כמו ירוק זית וזהב, ולבעלי עור בהיר יש גוונים קרים כמו ורודים וכחולים.

ויש עוד כמה טריקים בשביל לקבוע מהו גוון עורך, למשל אם עורך נראה טוב יותר עם תכשיטי כסף, רוב הסיכויים שאת בעל גוון עור קר. אך אם הוא נראה טוב יותר בסביבת תכשיטי זהב, סביר להניח שהוא בעל גוון חם.

אחרי שזיהית את גוון העור שלך, את מוכנה כבר להחלטות אופנתיות טובות יותר.

החוק אומר שאם יש לך גוון עור חם, היצמדי לבגדים בצבעים חמים, ואם יש לך גוון עור קר, היצמדי לצבעים קרים. אך אין זה אומר שאת לחלוטין לא יכולה ללבוש צבעים מסויימים, זה רק אמור לעזור לך לבחור את הצבעים שיחמיאו לך ביותר. בגלל שלכל צבע יש גם גוונים שונים שחלקם יכולים להתאים לך. למשל הצבע סגול, יכול להיות בצבע שזיף, או בצבע לבנדר. לבנדר יראה טוב יותר על מישהי בעלת גוון עור בהיר, וצבע סגול שזיף יחמיא יותר לבעלות עור חמים.


גוון עור חמים

עור בעל גוונים חמים כמו צהוב, ירוק-זית או זהב (אנשים אלו משתזפים בקלות), נוטה להיראות טוב יותר ליד צבעים חמים כמו:

אדום, זהב, כתום, צהוב, קאמל וחום כהה.

גוון עור קריר

עור בעל גוונים קרים קריר, כמו ורוד, כחול וסגול (אנשים אלו נשרפים מהשמש בקלות), צבעים קרים יחמיאו לך ביותר כמו: כחול, ירוק, סגול, וורוד.


גוון עור ניטרלי

איזה כיף לך…. למרות נטייתך לקבוצת צבעים אחת, כל הצבעים מחמיאים לך, גם החמים וגם הקרים.לסיכום

לכל אחת יש את גוון העור הטבעי שלו. לאחר שקבעת את גוון העור שלך באמצעות מבחן המראה הפשוט שלנו, את יכול להבין מה הצבעים המתאימים ביותר לעור שלך.

גווני עור חמים צריכים להישען לכיוון צבעים חמים ועשירים יותר כמו אדומים, כתומים, צהובים וחום כהה.

גווני עור קרירים צריכים לרכון לעבר צבעים קרירים כמו סגולים, ירוקים, ורודים וכחולים.

גווני עור ניטרלי ברי מזל מספיק כדי להיות מסוגלים ללבוש כמעט כל צבע.צבע מסובב את העולם העולם סובב סביבנו בצבעיו הטבעיים. צבע הוא ביטוי לתחושה, צבע יכול להשפיע על מצב רוחנו והרגשתנו.

הצבעים שאנו בוחרים אם בסבבתנו או אם במה שאנו לובשים, משקפים אותנו החוצה, ועוזרים לבן אדם השני לגבש את תפיסתו עלינו. גופים מסחריים מייחסים חשיבות רבה למיתוג העסק ולבחירת הצבע שייצג אותם. לצבע יש תפקיד חשוב בכלכלה שלנו.


צבע בתרבות העולם

צבע אומר הרבה דברים שונים לאנשים שונים ולתרבויות שונות. לכולנו יש את הצבעים האהובים עלינו. צבע מייצג גם רגשות, אנשים, מדינות, תרבויות וסמליות בצבע. למשל בעולם המערבי, הצבע האדום נתפס לעתים קרובות כמסמל כעס או תוקפנות. חלק מחברות ביטוח הרכב גובות יותר עבור מכוניות אדומות משום שחלק מבעלי המכוניות אדומות הם אגרסיביים יותר או לוקחים יותר סיכונים.שימוש בצבעים בעולם המערבי:

צבעים משמשים לנו לעזר בחוקי התנועה שלנו ברמזורים, כמעט לכל הארצות בעולם יש דגל, כשצבעי הדגל מסמלים את הפטריוטיות הלאומית של כל מדינה. מבחינת איכות הסביבה הצבע הירוק מסמל אקולוגיה ואנשים אשר מודעים לסביבתם נקראים ירוקים. בחגים הנוצריים צבעי אדום וירוק מסמלים את חג המולד, וצבעי הסתיו כמו כתום, חום וצהוב מסמלים את חג ההודיה.

גם לשפה שלנו נכנסו הצבעים: כשמישהו מדוכדך ולא חיוני אנחנו אומרים שהוא נראה אפרורי, כשמישהו כועס אנחנו אומרים שפניו האדימו, וכשמישהו מופתע או חש בושה גדולה אנחנו אומרים שהלבינו פניו.

כשדברים נראים לנו ברורים וחדים אנחנו משתמשים במונח “שחור או לבן”, וכשמשהו איננו ברור אנחנו אומרים עליו שהוא “באזור האפור.”


טיפול בצבעים

צבעים משמשים לעתים בטיפול. לצבעים יש השפעה עצומה על אנשים שיש להם הפרעות במוח או שהם מוטרדים מבחינה רגשית. לצבע הכחול יש השפעה מרגיעה על אנשים רבים בהסדרת נשימה ולחץ דם. לצבע האדום יש השפעה הפוכה. יש מטפלים שמשתמשים בצבע ירוק כדי להרגיע אנשים הסובלים מהפרעות נפשיות, חרדה ודיכאון. יש הטוענים כי סגול צבע טוב למיגרנות וצהוב מסייע להמריץ אנשים ומקל על דיכאון.


טבלת סמליות הצבעים

אדום: התרגשות, אנרגיה, תשוקה, אהבה, מהירות, כוח, חום, תוקפנות, סכנה, אש, דם, מלחמה, אלימות, להט, אינטנסיביות.

ורוד: אהבה, רומנטיקה, אכפתיות, רכות, קבלה ורוגע.

בז’ ושנהב: איחוד, שקט, נועם, רוגע ופשטות.

צהוב: שמחה, אושר, בגידה, אופטימיות, אידיאליזם, דמיון, תקווה, שמש, קיץ, זהב, פילוסופיה, חוסר יושר, פחדנות, קנאה, חמדנות, רמאות, מחלה, סיכון וידידות.

כחול: שלום, שלווה, קור, שקט, יציבות, הרמוניה, אחדות, אמון, אמת, שמרנות, ביטחון, ניקיון, סדר, נאמנות, שמים, מים, טכנולוגיה, דיכאון, מדכא תאבון.

טורקיז: רוגע, תחכום, מים, נשיות.

סגול: מלכותיות, אצילות, רוחניות, טקסיות, טרנספורמציה, מסתוריות, חוכמה, הארה, אכזריות, יהירות, אבל.

לבנדר: נשיות, חן ואלגנטיות.

כתום: אנרגיה, איזון, התלהבות, חום, תוסס, התרחבות, ראוותנות, תשומת לב.

ירוק: טבע, איכות סביבה, מזל טוב, התחדשות, נוער, אביב, נדיבות, פוריות, קנאה, חוסר נסיון, מרץ, בריאות.

חום: אדמה, ארציות, יציבות, בית, אמינות, נוחות, סיבולת, פשטות ונוחות.

אפור: ביטחון, אמינות, אינטיליגנציה, צניעות, כבוד, בגרות מעשית, גיל שמרני, סולידי, ישן, עצב מתון, שיעמום, כסף רוגע.

לבן: הוקרה, טוהר, לידה, פשטות, ניקיון, שלווה, ענווה, דיוק, תמימות, נעורים, חורף, שלג, טוב, בתולים (תרבות המערב) מוות (תרבויות המזרח), קור, קליני.

שחור: כוח, מיניות, תחכום, רשמיות, אלגנטיות, עושר, מסתורין, פחד, אומללות, עומק, עצבות, חרטה, כעס, אנונימיות, אבל, מוות.

בתרבות המזרח

בנישואים: הלבן והוורוד הם אהובים בדיוק כמו בעולם המערבי.

ירוק: נצח, משפחה, הרמוניה, בריאות, שלום, דורות

אדום: אושר, נישואין

אפור: שימושי: אפור

עושר: כחול, זהב וסגול

לבן: ילדים, אנשים מועילים, נישואים, שלום, טוהר, נסיעות, אבל

זהב: כוח, עושר

שחור: רוע או עצב.

* הכותבת הינה מעצבת אופנה, בעלת חנות בוטיק וסטודיו בתל-אביב ועוסקת גם בסטיילינג אישי.

ניתן להתרשם מהקולקצייה ומבלוג האופנה גם באתר: tamar-ziv.com


עוד מהבלוג של tamar ziv

תצוגה מקדימה

התאמת הלבוש למבנה גופך

  צורת הגוף הנשי שונה מאחת לשניה. חילקתי את מבנה הגוף הנשי לשש קטגוריות מרכזיות: משולש, משולש הפוך, שעון-חול, תפוח,...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

קיץ 2012 - דו"ח הטרנדים הגדול

כל מגמות האופנה הבולטות לאביב קיץ 2012, כפי שנראו בתצוגות האופנה בפריס, מילאנו, לונדון וניו-יורק. הרשימה מתעדכנת עם הזמן, ככה שאפשר להיכנס כל כמה זמן ותמיד להישאר מעודכנים בכל מה שחם... אם אהבתם את הפוסט אשמח לשמוע על...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

השמלות ששינו את העולם

שמלת הדלפון 1915 מתחילת המאה ה-20, הצטברות של ידע חדש בתחום המדע, התפתחות טכנולוגית והתפקחות תרבותית היו התחומים שהעסיקו את האנשים, קיבלו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה