הבלוג של tamar ziv

tamar ziv – fashion & styling

אני מעצבת אופנה, אני עובדת ויוצרת בחנות הסטודיו שלי במרכז תל-אביב. כל הקולקציות נעשות בעבודת-יד ומיוצרות בכמויות מצומצמות, תוך הקפדה על גזרות המחמיאות לגוף האישה, מגוון גדול של מידות ובחירת בדים טבעיים ונושמים שמתאימים... +עוד

אני מעצבת אופנה, אני עובדת ויוצרת בחנות הסטודיו שלי במרכז תל-אביב. כל הקולקציות נעשות בעבודת-יד ומיוצרות בכמויות מצומצמות, תוך הקפדה על גזרות המחמיאות לגוף האישה, מגוון גדול של מידות ובחירת בדים טבעיים ונושמים שמתאימים לאקלים הישראלי. כשאני מעצבת בגד, אני חושבת על הבגדים שאני אוהבת ללבוש. שילוב של גזרה מוקפדת ומחמיאה לגוף, עיצוב מתוחכם אבל לא מתאמץ ובדים נעימים. אני משקיעה מחשבה בכל הפרטים הקטנים שעושים לנו הפתעה נעימה וניחוח יוקרתי, בגדים שעושים מצב רוח טוב, שתרגישי במיטבך, הכי נוחה ויפה שאת יכולה. עיקר העיצובים שלי נעים על סקאלת הספורט-אלגנט, אופנת קז'ואל יפה שיכולה להתאים גם לשעות העבודה והיום וגם למסיבות ולשעות הערב. את מוזמנת לבקר בחנותי ברחוב בן-יהודה 125 בתל-אביב.

עדכונים:

פוסטים: 27

החל ממרץ 2012

“שמלת מונדריאן” של איב סאן לורן, השמלה האייקונית משנות ה- 60 משמשת כבר 50 שנה כמקור השראה לעולם העיצוב. בקולקציית אביב האחרונה שלי, עיצבתי שמלה מינימליסטית בהשראת השמלה המפורסמת, והופתעתי לגלות עד כמה השמלה הזו השפיעה ומשפיעה עד היום על כל עולם העיצוב. אני מזמינה אתכם להתצטרף אליי אל המסע אל תוך מקור ההשראה.

10/03/2012

בקולקצייה החדשה שלי ישנה שמלה שקראתי לה “שמלת מונדריאן”, על שם השמלה המפורסמת של איב סאן לורן מ-1965, אשר היוותה לי מקור השראה לשמלה שלי.

אני מזמינה אתכם למסע הקטן שאני עשיתי בעקבות השמלה ההיסטורית, המעצב שמאחוריה, מקור ההשראה לשמלה, וכל מה שקרה בעקבותיה מאז.

.
שמלת מונדריאן – תמר זיו 2012


שמלת מונדריאן – איב סאן לורן – 1965

עולם האופנה במקרים רבים פונה לעולם האמנות בשביל מקור השראה. אבל “שמלת מונדריאן” של איב סאן לורן מ-1965 היא הדוגמא הכי אייקונית לקשר הקיים בין שני העולמות.

השמלה עוצבה בהשראת (יש האומרים שהועתקה לגמרי) ציוריו של האמן ההולנדי פיט מונדריאן, ממייסדי זרם האמנות המודרנית.

שמלתו של לורן היתה ניסיון לקרב את האמנות הגבוהה אל העם ולעשותה יותר נגישה, ולהנחיל את הרעיון שאופנה היא אמנות לבישה.

שמלת מונדריאן – איב סאן לורן 1965

שמלת הקוקטייל המהפכנית הכתה גלים. היא התנוססה על השער של “ווג” בספטמבר  1965, והפכה לסמל אייקון ולאחת השמלות המפורסמות ביותר בעולם האופנה

veronica hamel in mondrian dress


לאחרונה נמכרה “שמלה מונדריאן” המפורסמת במכירה פומבית תמורת 47,000$. השמלה היתה חלק מאוסף קפסולה של תשע שמלות של סאן-לורן מהשנים 1962 ועד 1970.

המכירה הגדולה של לונדון הגיעה בדיוק בזמן שבית סאן-לורן חוגג 50 שנה, מאז היווסדו ב-4 בדצמבר 1961.

שמלת מונדריאן – איב סאן לורן 1965

את השראתה והשפעתה ביחד עם טרנד ה-color block שמלווה אותנו מהקיץ, ניכר לראות בתצוגות חורף 2012 של בתי האופנה הגדולים.

RTW FALL 2012

prada
prada
costume national
balenciaga
chloe
castro
castro

במהלך השנים מעצבים רבים לוקחים השראה ממונדריאן ומהשמלה האייקונית.

ההשפעה ניכרה בכל תחומי העיצוב:

אופנה, הנעלה, תיקים, אדריכלות, עיצוב מוצרים ועוד.

Castelbajac
Amy Winters
Amy Winters
diane von furstenberg
Christian Louboutin
jay-godfrey
sarah schofield
sarah schofield
British photographer Alexi Lubomirski
British photographer Alexi Lubomirski
Kara Ross
vans

tollman’s

I-phone caseאיב סאן לורן – ביוגרפיה

איב סאן לורן נולד בשנת 1936 בעיר אוראן שבאלג’יריה. לפריז הגיע בתחילת שנות ה-50, ומהר מאד התברג בתעשיית האופנה המקומית, כשעבד לצדו של כריסטיאן דיור. לאחר שזכה בפרס הראשון של תחרות מזכירות הצמר הבינלאומית לשמלת קוקטייל ב-1954, איב סאן לורן זכה במשרת מעצב צמרת, ב”כריסטיאן דיור”, עם פטירתו של דיור בשנת 1957.שאת מקומו ירש בשנת 1958.

בשנת 1961, לאחר התאוששות ממשבר נפשי בעקבות השתתפותו במלחמת אלג’יריה, פתח את בית האופנה הנושא את שמו, יחד עם שותפו ובן זוגו באותם ימים, פייר ברז’ה.

הוא התפרסם בשל השימוש והעיבוד של המראה הביטניקי לאופנה עילית. מאוחר יותר הפכו חליפות טוויד, מכנסיים בעלי צללית ארוכה וצמודה, מגפיים גבוהים לסימני ההיכר של בית האופנה שלו. אחד מהישגיו הבולטים הינו הכנסתם לאופנה של חליפות המכנסיים לנשים באמצע שנות ה-60, פעולה אשר ללא ספק חוללה שינוי בלבוש הנשים המערביות מאז. סן-לורן היה מעצב האופנה הראשון שהעסיק דוגמניות שחורות בתצוגות שלו.

מיום שהשיק את בית האופנה ועד לפרישתו בשנת 2002, שימש איב סאן לורן כמלכה הבלתי מעורער של סצינת האופנה בפריז. ב-1983 קיבל סן-לורן תואר כבוד ממוזיאון המטרופוליטן לאומנות  והיה למעצב האופנה הראשון המקבל אות זה בעודו בחיים.

Yves Saint Laurent by Helmut Newton for French Vogue, September 1975

למרות שנטייתו המינית לא הייתה סוד של ממש בעולם האופנה, איב סאן לורן לא הודה בפומבי שהוא הומוסקסואל עד שנת 1991, בראיון שנערך עבור העיתון הצרפתי, “לה פיגרו”.

בגיל 71, כשמאחוריו 45 שנות יצירה, הלך לעולמו בשבוע שעבר איב סאן לורן. מי שהיה מעצב האופנה הבולט ביותר בחצי המאה האחרונה וסמל לאלגנטיות ולשיק צרפתי, נפטר בביתו לאחר שסבל במשך תקופה ארוכה מסרטן המוח.

“(קוקו) שאנל שחררה את הנשים, איב סאן לורן נתן להן כוח”

(פייר ברז’ה מספיד את אהובו)

קומפוזיציה באדום, צהוב וכחול – פיט מונדריאן 1921

piet mondrian -Composition in Red, Yellow and Blue -1921

עבודתו של מונדריאן מסמנת את המעבר של תחילת המאה ה-20 מהסימבוליזם אל הניאו-אימפרסיוניזם והקוביזם. יצירות מסוג זה הציבו אותו בחזית האוונגרד האירופאי.

הרעיון המרכזי של מונדריאן, כפי שבא לידי ביטוי במאמריו, הוא כי הציור, המורכב מיסודותיו – קו וצבע, יהווה דוגמה ומופת לאמנויות אחרות כדי לשחרר אותן מהתלות בחיקוי העולם החיצוני. האמנויות תהפוכנה לישויות עצמאיות המבטאות הרמוניה ויופי, ואת אותם ערכים הבאים לידי ביטוי בדופק החיים המודרני.

במאמר שפרסם בשנת 1917 בעיתון “דה סטיל” (“הסגנון”, בהולנדית), מדבר מונדריאן על השאיפה להגיע להרמוניה אוניברסלית תוך יצירת איזון בין ניגודים, הרמוניה הנוצרת באמצעות הקו הישר, הצבע השטוח והטהור, והאיזון הקומפוזיציוני.

תאוריית הניאופלסטיציזם של מונדריאן, כמו תאוריות אחרות מאותה עת, כגון: התאוריה הסופרמטיסטית של קזימיר מלביץ’, מקורה בעיסוקו בתורת התאוסופיה (כת המאחדת בתוכה אלמנטים רבים מדתות מיסטיות שונות, ביניהן הנצרות, הקבלה היהודית והבודהיזם). אחד מעקרונותיה הבסיסיים הוא שעל הפרט והחברה בכללה לעבור שינוי ממצב חומרי למצב רוחני, שהוא גבוה יותר, ולשאוף כל העת לאיחוד עם האלוהי, וזאת ניתן להשיג רק על ידי גילוי החכמה הנסתרת המכילה את חוקי היקום הבסיסיים, אשר מבחינה צורנית בנויים על הקו הישר, הזווית הישרה, שלושת צבעי היסוד והאיזון שביניהם. לטענתו, רק דרך ההיגיון המדעי והמתמטי ניתן לאדם להבין את סוג הבריאה.

piet mondrian -Composition in Red, Yellow and Blue -1921

עוד מהבלוג של tamar ziv

Thumbnail

התאמת הלבוש למבנה גופך

  צורת הגוף הנשי שונה מאחת לשניה. חילקתי את מבנה הגוף הנשי לשש קטגוריות מרכזיות: משולש, משולש הפוך, שעון-חול, תפוח,...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

קיץ 2012 - דו"ח הטרנדים הגדול

כל מגמות האופנה הבולטות לאביב קיץ 2012, כפי שנראו בתצוגות האופנה בפריס, מילאנו, לונדון וניו-יורק. הרשימה מתעדכנת עם הזמן, ככה שאפשר להיכנס כל כמה זמן ותמיד להישאר מעודכנים בכל מה שחם... אם אהבתם את הפוסט אשמח לשמוע על...

תגובות

פורסם לפני 9 years
Thumbnail

השמלות ששינו את העולם

שמלת הדלפון 1915 מתחילת המאה ה-20, הצטברות של ידע חדש בתחום המדע, התפתחות טכנולוגית והתפקחות תרבותית היו התחומים שהעסיקו את האנשים, קיבלו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים