הבלוג של תמר ניר

כתומניה

כתומ-מניה היא ג'ינג'ית שחוקרת את העולם דרך צבעים ועיצוב. ברוכות הבאות אל עולמי- תשוקה, אופנה, טיפוח ונשיות! מציעה שירותי סטיילינג אישיים לכל דורש. לפרטים- [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 112

החל מאוגוסט 2012

“האהבה משפיעה קשות על הנפש ומעוררת ביעותים שאין לי כוח וסבלנות לשאתם. כיצד יכול אדם לשאת את טלטולי הלב בין מעמקי הגיהנום הבוערים לכרי גן העדן המבושמים? איזהו הלב אשר לא יימס כאשר פוקדים אותו כל העת משבי אהבה ריחניים, רוחות תשוקה לוהטות, ניחוח הפרחים, להט האש, נדודי שינה ליליים ודאגות יומיות? מה אעשה עם אהבתי שפרצה בסערה ובערה בתוכי מבלי שציפיתי”?

16/02/2014

כתומניה

כתומניה אוהבת לקרוא, בכל יום ובכל שעה פנויה, גם בערימת דפים עבה וגם בקינדל. זה מנקה את הראש, מצב הרוח משתפר והמחשבות שבאות אחר כך הן רעננות. 7 ספרים לשבוע מרתק:

“אל הפינה האפלה ביותר” מאת אליזבת היינס. כנרת, זמורה –ביתן מוציאים לאור.

בשנת 2013 לבדה נרצחו בישראל 19 נשים ע”י בן זוגן. “אל הפינה האפלה ביותר” מספק הזדמנות זהירה לנבור ברבדי קשר רומנטי אלים. הספר שמוגדר כמותחן כל כך מפחיד שחלמתי בעקבותיו שני סיוטים באותו לילה כשהגעתי לאירוע קריטי בסיפור. הוא מפליא לתאר את השדים הפנימיים בקרביים של כל אישה. העלילה לא מסופרת בקו זמן כרונולוגי. היא קופצת מהעבר אל ההווה ללא הרף כשבנקודת זמן אחת הכל מתנגש בצורה בלתי נמנעת. ככל שהדפים מתקדמים, התודעה של הקורבן/הגיבורה הופכת להיות מובנת עד להזדהות טוטאלית עם הקוראת, אני. כביכול יש בספר הזה הכל: סיפור אהבה, התמודדות עם פחדים, הישרדות, בגידה של אדם קרוב, אבל שום דבר בעלילה אינו סטנדרטי ובטח שלא נמצא בדיעבד אף רמז שהיה יכול להכין אותי רגשית ונפשית לסוף.

כתומניה

“המרכיבים הסודיים של האהבה” מאת ניקולא בארו. כנרת, זמורה –ביתן מוציאים לאור.

הזיכרון הכי עוצמתי שלי מפריז הוא מהשעות האחרונות לטיול שהעברתי בבית קפה קטן. מימיני הייתה מזרקה מעוצבת וממולי במרחק נגיעה גשר ונהר הסיין. שתיתי קפה מעורר, אכלתי כריך מלחם טרי וגבינה כחולה חריפה וקינחתי במקרון. הייתי עייפה מלהספיק כמה שיותר אמנות, קניות ושעשועים בשלושה ימים. ידעתי שעוד רגע אצטרך לחזור למלון, לארוז ולמהר לשדה התעופה אז הכרחתי את עצמי להחזיק בשלווה הזאת עוד קצת, לפני שתיגמר.

“המרכיבים הסודיים של האהבה” עוטף את כל הטוב של פריז ב- 246 עמודים. “מקום שבו חלומות מתגשמים ושום דבר אינו בלתי אפשרי”. קסם מרטיט כל לב נשי שהכי אידיאלי להתעמק בו בערב אחרי יום עמוס.

כתומניה

“נמר מעופף” מאת יעל טבת קלגסבלד. כנרת, זמורה –ביתן מוציאים לאור.

את הספר הזה בלעתי בשקיקה. הרגשתי שאני לא יכולה להתעכב עליו, שאני חייבת לדעת כמה שיותר מהר איך הנמר המעופף מסתיים. הסוף עליו הימרתי בדמיוני בתחילת הספר הוכיח לי שיש הפתעות בחיים.

אם יש משהו אחד שאני בוחרת לקחת איתי הלאה מהספר הזה הוא שאין כמו משפחה. היא תמיד איתך, בטוב וברע.

חיים שגרתיים של בית במושב קטן במרכז הארץ, בעל שעובד בחו”ל וילדים בוגרים לפני צבא מופרים ע”י טרגדיה משפחתית ומכריחים את אם המשפחה לאתחל את חייה. בתיאורים אמיצים היא פורמת את סיפור חייה, מיטיבה לספר על חברות שנחפזו לבחור צד, זכרונות מאבא שנפטר, חיים בצל שכול וצה”ל, יחסים מורכבים בין חברי המשפחה. “לראשונה היא נאלצת להישיר מבט אל האמתות והשקרים בחייה”. איך היא עושה את זה?

כתומניה

“עזאזל” מאת יוסף זידאן. הוצאת מחברות לספרות.

על העטיפה בספר מצוין שמדובר ברומן היסטורי מטלטל של אחד מגדולי הסופרים המצרים בימינו. להכניס את “עזאזל” לקטגוריה של רומן היסטורי עושה לו עוול נוראי. לי זה נשמע רומן “כבד”, מלא בעובדות יבשות ובגישה זו התחלתי לקרוא את הספר. בחמישים הדפים הראשונים נאבקתי למצוא עניין עד שצללתי לשערורייה ראשונה, אחת מני רבות לבוא.

הנזירים בנצרות נודרים נדר נזירות הכולל הימנעות מנישואין והקדשת עצמם לאל ולהליכה בדרכי ישו ושליחיו. מסע בריחתו של הנזיר היפא ממצרים לסוריה על רקע מאבקי הכוחות בנצרות של המאה החמישית לספירה נוגע בכל הנושאים האסורים שאין לדבר עליהם. ביד חופשית מתוארים מפגש עם עזאזל השטני, פיתויים מהעולם החומרי שמערערים את העולם הגשמי ושלל התנהגויות אנושיות. כמו ביומן פרטי, גם כאן אפשר לחדור לתהומות ליבו של היפא, שלא חוסך במילים ותיאורים ועומד על טוהרו לאורך העלילה.

“האהבה משפיעה קשות על הנפש ומעוררת ביעותים שאין לי כוח וסבלנות לשאתם. כיצד יכול אדם לשאת את טלטולי הלב בין מעמקי הגיהנום הבוערים לכרי גן העדן המבושמים? איזהו הלב אשר לא יימס כאשר פוקדים אותו כל העת משבי אהבה ריחניים, רוחות תשוקה לוהטות, ניחוח הפרחים, להט האש, נדודי שינה ליליים ודאגות יומיות? מה אעשה עם אהבתי שפרצה בסערה ובערה בתוכי מבלי שציפיתי”?

היה לי מעניין והייתי שמחה לקרוא עוד ספרים כאלו.

כתומניה

“קולו של המלאך” מאת גיום מוסו. כנרת, זמורה –ביתן מוציאים לאור.

מקרה שיכול לקרות לכל אחד מאיתנו- להיתקל במישהו, חפצים נופלים ובמבוכה והמהומה שנוצרה לקחת בטעות את הסמארטפון של האחר.

עכשיו מקמו את הסצנה בשדה התעופה של ניו יורק, רגע לפני שהיא תופסת מטוס לפריז והוא לסן פרנסיסקו. בינתיים הסקרנות גוברת וכל אחד מחטט בטלפון הנייד של האחר ומגלה את סודותיו הכמוסים. הם מתחילים להסתמס לגבי החזרת הטלפונים אחד לשני ומה שמתחיל כבסיס לחברות ומתפתח לקשר רומנטי הופך במהרה למותחן. לו ולה יש שלד משותף בארון שמאיים לחזור ולנקום.

מהמרת על הספר הזה כבעל הסיכויים הטובים ביותר להפוך להיות סרט שובר קופות בהוליווד יום אחד.

כתומניה

“רק עוד דבר אחד” מאת ג’ונתן טרופר. כנרת, זמורה –ביתן מוציאים לאור.

מבריק, מצחיק, משעשע, אמיתי, חריף, אמיץ, עוקצני, מגוחך, רגיש, שנון, ממזרי. הספר הזה עשה לי את יום שישי!

כתומניה

“שלוש שניות” מאת אנדרס רוסלנד וביורג הלסטרום. הוצאת סלע ספרים.

בתור חובבת מושפעת של הסדרה “חוק וסדר” לדורותיה וסוגיה, אני משווה את “שלוש שניות” לפרק הכי מפתיע ומורט עצבים בתולדות הסדרה. סוכן כפול שמזגזג בין איש מאפיה למודיע משטרתי. ברקע עסקאות סמים, מזימות, התנערות מחיסיון והגנה. שום דבר אינו כפי שנראה. מבריק ומתוחכם על גבול הג-א-ו-נ-י.

ועד לפוסט הבא אתן מוזמנות לבקרני בפייסבוק או באינסטגרם !

עוד מהבלוג של תמר ניר

Thumbnail

OMG תקרית ברנדה וקלי בתצוגת האופנה של רנואר

כתומניה מכירות את הפוסטים "מי לבשה את זה יותר טוב?" מציגים תמונה של 2 סלבס לובשות את אותו הפריט ומבקשים מהגולשים לבחור מי לבשה את זה ביותר שיק. זו יכלה להיות "תקרית ברנדה וקלי" שזה הדבר הכי מביך בערך שאפשר לקרות ובמיוחד אם...

Thumbnail

בגיל 30 זכיתי בעצמי

כתומניה כתומניה כשהתבקשתי לכתוב על הנכסים הפרטיים שלי, לא דמיינתי שהנושא יציף אותי בהמון רגשות מעורבים. עד גיל 30 תכננתי להחזיק בנכסים כמו "בעל", "קריירה" או "בית"....

Thumbnail

7 הארגוניות שכל אישה חייבת בארון

פסח בדרך, כל הניקיונות, הסידורים והשיפוצים מסתיימים בימים אלו (בשאיפה ובתקווה, כן?). צירפתי לכן לינקים למוצרים שלדעתי יעשו לכל פשיוניסטה את החיים קלים. בכולם התנסיתי וממליצה עליהם בחום. בזכות האביזרים הללו יש לי סדר לכמות...

תגובות

טופ 20 - בלוגים