הבלוג של תמר ניר

כתומניה

כתומ-מניה היא ג'ינג'ית שחוקרת את העולם דרך צבעים ועיצוב. ברוכות הבאות אל עולמי- תשוקה, אופנה, טיפוח ונשיות! מציעה שירותי סטיילינג אישיים לכל דורש. לפרטים- [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 112

החל מאוגוסט 2012

ציפיתן לפוסט אקססוריז אופנתיים? הפעם אשתף אתכן באקססורי מסוג אחר, כזה שמצריך זמן ושקט- ספרים, גבירותיי, ספרים.

ספר טוב בשבילי זה לחיות בסוג של קונפליקט- לדחות את כל המטלות שיש לבצע כי את מסוקרנת ולא יכולה להפסיק לקרוא ומנגד- את גם לא רוצה שייגמר לעולם…  ספר טוב משאיר לך השראה, רעיון או מתנה אחרת להמשך הדרך. הוא מהדהד בראשך הרבה זמן אחרי שנגמר והמשכת הלאה לספר הבא.

WILD- מסע רגלי לגילוי עצמי מאת שריל סטרייד.

הוצאת ספרים: כנרת, זמורה- ביתן, דביר מוציאים לאור בע”מ.

WILD הוא דוגמה מושלמת להגדרה שלי לספר טוב ואנסה להסביר לכן מדוע מבלי לחשוף את העלילות בספר.

מתוך ההקדמה: “העצים היו גבוהים אבל אני הייתי גבוהה עוד יותר….וכבר למדתי שכל דבר עלול לקרות ושהכול אכן קורה. אך אין זאת אומרת שלא נדהמתי כשזה קרה. הנעל שלי אבדה לבלי שוב. פשוט אבדה… מהי נעל אחת ללא הנעל השנייה? אפס, חסרת תועלת, יתומה לעד ולא מצאתי בתוכי רחמים עליה”.

נסיבות מסוימות מובילות את המחברת להשאיר כל זכר לעשרים ושש שנות חייה מאחור ולצאת לדרך חדשה לבד. המסע שהיא עוברת מוכיח אותה על טעויותיה בחיים, דרך הקשיים והאתגרים שמזמן לה השביל היא מגלה את עצמה מחדש. הספר כתוב בצורה זורמת ואינטימית, כאילו אנחנו החברות הכי טובות שנפגשות בבית קפה לשיחת נפש. “שקלתי את האפשרויות העומדות בפני. ידעתי שיש רק אחת. תמיד הייתה רק אחת. להמשיך ללכת”. נדמה כי במהלך כל 360 העמודים הקורא עובר ביחד עם המחברת את התהליך שלה והרגשות שלו כלפיה משתנים בהתאם. פעם הוא דומע ביחד איתה, פעם הוא נוכח ברגעי השפל של חייה ופעם גאה בה כמו אמא אווזה.

ספר טוב גורם לך לחשוב על חייך, הרי אם אותן נסיבות מסוימות לא היו מתרחשות בחייה של שריל סטרייד, היא לעולם לא הייתה יוצאת למסע חייה להרוויח את עצמה. לא יכולתי שלא לחשוב איך חיי שלי היו יכולים להיות אילולא לא הייתי כנה עם עצמי. מה היה קורה לו עדיין הייתי נשארת עם גבר שאני לא בטוחה שאני אוהבת והיכן הייתי מבחינה אקדמית אם לא היה לי אומץ להתחיל מהתחלה תואר חדש…

מן הספר: “אין לדעת מה גורם לדבר אחד לקרות ולאחר לא. מה מוביל למה. מה הורס מה. מה גורם למה ללבלב או למות או לסטות מנתיבו. אבל כשישבתי שם בלילה הייתי בטוחה למדי שאלמלא אדי, לא הייתי מוצאת את עצמי בפק”ט. ואף שכל מה שהרגשתי כלפיו רבץ כסלע בגרוני, ההכרה הזאת הפכה את הסלע לקל הרבה יותר. הוא לא אהב אותי ממש בסוף, אבל הוא אהב אותי ממש כשזה היה חשוב”.

קיץ ללא גברים מאת סירי הוסטוט

הוצאת עם עובד.

במבט ראשון על הכריכה, שם הספר לא השאיר בי טעם לעוד. הוא קשור לעלילה אך חלק מזערי ממנה.

לגבי הספר, פעם ראשונה שאני נתקלת בספר שכזה- הקריאה בו לא זרמה כמו בספר הקודם שקראתי- WILD. כבר בעמוד הראשון הבנתי שהעלילה תעניין אותי- “אחרי שלושים שנות נישואים המילה הפוגה הספיקה כדי להפוך אותי למטורפת שמחשבותיה מתפרצות, ניתזות ומתנגשות אלה באלה כמו גרעיני פופקורן באריזה למיקרוגל”- אולם הקריאה החווייתית שציפיתי שתהיה לי לא התממשה.

העלילה עצמה מפתיעה ומלאת רגשות אמיתיים ויפים אך הספר כתוב בצורה שכוללת מעברים פתאומיים מנושא אחד לנושא שני שכביכול אינם קשורים זה לזה באופן ליניארי. מונולוגים ארוכים של זיכרונות מהעבר ואז קפיצה להווה ומשם קפיצה למונחים ומחקרים מדעיים. המעברים הללו קשורים לעלילה אך קטעו לי את חוט המחשבה. היו חלקים ממש מעניינים שפיצו על החלקים הפחות מוצלחים אולם באופן כללי נאבקתי, הכרחתי את עצמי לסיים את הספר.

מעולם לא קראתי ספר כזה, שמקרטע באמצע או נתקלתי במצב כזה (אל דאגה, הסוף שווה הכל) ובגלל הסיבה הזו, אתן חייבות לקרוא אותו. אולי תחוו אותו בדרך נעימה יותר ותוכלו להאיר את עיניי לגביו.

משפחת פאנג מאת קווין וילסון

הוצאת ספרים: כנרת, זמורה- ביתן, דביר מוציאים לאור בע”מ.

הספר הכי שנון, הומוריסטי, מתעתע שקראתי לאחרונה.

תשכחו כל מה שידעתם על המושג משפחה. לכאורה זוג הורים וזוג ילדים חיים בהרמוניה אבל…משפחת פאנג חיה בעולם משלה שבו הכל מותר “בשם האומנות”. כל מה שמוכר ומקובל אצל משפחות נורמליות נתון לפרשנות מקורית במוחם של אב ואם המשפחה. ביחד הם מדרבנים את הילדים ליצור מיצגים אמנותיים הזויים ולבחון את תגובת הזולת שמאמין באמת ובתמים שמדובר במקרים אמיתיים. בכל פעם שחשבתי שיש לי מושג מה יקרה בהמשך, התברר לי אחרת. עלילה פתלתלה, שום דבר לא כמו שנראה. אל תניחו הנחות מראש, תצללו בראש פתוח לספר ותהנו!

ספר שבוחן יחסי משפחה, התמודדויות של ילדים שבגרו ממסגרת לא פשוטה והורים שמעוניינים לבצע את המיצג הגדול הבא…בפעם האחרונה בחייהם.

יש לכן השגות שונות משלי לגבי הספרים? אשמח לשמוע.

קראתן ספר טוב לאחרונה? תמליצו לי.

עוד מהבלוג של תמר ניר

תצוגה מקדימה

7 הספרים שריגשו את כתומניה

כתומניה כתומניה אוהבת לקרוא, בכל יום ובכל שעה פנויה, גם בערימת דפים עבה וגם בקינדל. זה מנקה את הראש, מצב הרוח משתפר והמחשבות שבאות אחר כך הן רעננות. 7 ספרים לשבוע מרתק: "אל...

תצוגה מקדימה

OMG תקרית ברנדה וקלי בתצוגת האופנה של רנואר

כתומניה מכירות את הפוסטים "מי לבשה את זה יותר טוב?" מציגים תמונה של 2 סלבס לובשות את אותו הפריט ומבקשים מהגולשים לבחור מי לבשה את זה ביותר שיק. זו יכלה להיות "תקרית ברנדה וקלי" שזה הדבר הכי מביך בערך שאפשר לקרות ובמיוחד אם...

תצוגה מקדימה

בגיל 30 זכיתי בעצמי

כתומניה כתומניה כשהתבקשתי לכתוב על הנכסים הפרטיים שלי, לא דמיינתי שהנושא יציף אותי בהמון רגשות מעורבים. עד גיל 30 תכננתי להחזיק בנכסים כמו "בעל", "קריירה" או "בית"....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה