הבלוג של תמר מרקוביץ

דפי תמר

עיתונאית, סטייליסטית ואמא גאה לאלכס ואמה

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מאוקטובר 2014

שנה של מעברים, שנה של שינויים, שנה של משוואות מרובות נעלמים שלא תמיד הצלחתי לפתור. מחליטה בכל זאת לפתוח את השנה הבאה עם מבט אופטימי

02/10/2014

קולנוען כריזמתי שאל אותי פעם אם אני יודעת מה ההבדל בין גיבור טרגי לגיבור קומי. לדבריו הגיבור הטרגי מתחיל את העלילה כשהוא מנסה לשנות את גורלו. במהלך העלילה הוא יעשה הכל כדי לשנות אותו, ולרגע יראה שדברים משתנים. אבל רק לרגע. הרי אני תמיד נשאר אני. ושם- כשיבין שנתוני הפתיחה שלו לא ישתנו לעולם, תסתיים העלילה כשיקפוץ מהצוק.

גיבור קומי לעומתו יתחיל את העלילה באותו ייאוש מחייו, ובמהלכה יעשה את אותן שמיניות באוויר. אז יגיע הרגע שנראה שדברים משתנים וגם הוא יגלה שאני תמיד נשאר אני, הוא יחזור לנקודת ההתחלה שלו, יקבל אותה על עצמו ויחיה איתה בשלום מבודח.

1 + 1 + 1שווה 3

אין איך לסובב את זה. עברתי השנה שלוש דירות. אני באופן רשמי שיאנית שינויי הכתובות, כאשר מחזיקת השיא הקודם היתה אני.

גולף יום כיפור. צילום: תמר מרקוביץmovingday #again#

גולף יום כיפור. צילום: תמר מרקוביץ
New home, #new mirror, #same old me#

שניים פחות אחד שווה אחת

נפרדנו בפעם האחרונה ששלחו כאן תפוחים ודבש, ואני נפרדתי גם מעוד שני קילו ומכמה ליטרים טובים. שנה וחצי קודם לכן נפגשנו, אני לב תל אביבית בת 32 והוא מלח הארץ בן 49 מהכפר. לקח לו שנה וחצי לשכנע אותי שילדים צריכים לגדול בכפר, שאני צריכה שקט, ושבתוך כל פרחה מסתתר שיקום קטן. וככה, תל אביבית הוללת שכמותי הגיעה למעוז בורגנות השמנת – בלי הבחור אבל עם החלום המלא: צמוד קרקע, הולך על שתיים וסוג של גדר לבנה. ולא התכוונתי לתת לשום סטטוס ״גרושה+2״ לבלבל אותי.

גולף יום כיפור. צילום: אלכס#אלכס_צילמה

אחת ועוד שתיים שווה שלוש

הכפר התגלה כחלום שלא ידעתי שהיה לי. אכולת ספקות ופחדים, עם שישים ארגזי בגדים ונעליים ועשרה ארגזי צעצועים הגענו לשם – בית של בנות. בית שנולד בשבילנו. בית שנמצא רוחנית בין סקנדינביה לפרובנס. היינו רק אנחנו עכשיו, רק שלושתנו, יותר מתמיד. היתה לנו גינה עם עצי פרי, היה לנו קול פכפוך בריכת דגים מהחצר, היה לנו צב שפתאום מצאנו בחצר, וצ׳ינצ׳ילה, ועליית גג ושמלות של נסיכות והיה לנו הווי שהוא רק שלנו.

3 ועוד שכנות טובה שווה המון

זה גם היה מין בית כזה שהשכנים בו מביאים לך עוגת שזיפים ביום הראשון כברכת ברוכים הבאים. מהשכנים שבצד השני קיבלתי סופגניות של רולדין, בייביסיטר ב25 שקלים לשעה, הזמנה פתוחה לבריכה הפרטית שלהם ואת הדייטים הכי שווים שיש. סלחתי להם, אפילו שהכלב שלהם הוא עדיין החשוד המרכזי ברצח הצ׳ינצ׳ילה.

גולף יום כיפור. צילום: תמר מרקוביץ#שכנות_טובה

חצי ועוד חצי שווה שני חצאים (ולא שלם)

אחד הדייטים האלה הופך להיות החבר הכי טוב, לפרקים האהוב, אבל רק לפרקים. את לא בטוחה והוא לא בטוח כי את עוד מתאוששת וגם הוא עוד מתאושש ואת גם לא בטוחה כי הוא לא בטוח והוא לא בטוח כי את לא בטוחה ומה אתם פראיירים, לבטוח במישהו שלא בטוח בעצמו? אבל כשמתגלה גופת הצ׳ינצ׳ילה הוא היחידי שאת מעלה על דעתך להזעיק לעזרה.

אחד ועוד אחת ועוד אחד שווה אפס

בטווח מעיק בין ביטחון מופרז לחוסר ביטחון מתרחשים אסונות רגשיים. וגם הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות.

33 ועוד 1 שווה 34

חמוץ מתוק הוא יומולדת 34, אבל איתו מגיע השיעור החשוב מכולם. אחרי 34 שנים שבהן שיננת לעצמך שאם תרצי מספיק חזק ותעשי הכל כדי להשיג את זה את תשיגי בסוף, את לומדת שלשחרר זו משימה משלימה בדרך אל מטרת האושר. להרפות. מי חשב עד היום שזו בכלל אופציה.

 גולף יום כיפור. צילום: תמר מרקוביץ 14.#01.03

אחד פחות שתיים … שווה ?

אתן בכפר ונעים שם, שלו שם ואת כמעט יכולה לדמיין את עצמך שם כל החיים, תל אביבית שכמותך. אבא שלהן עדיין שם בעיר, ומטעמים טכניים את הרבה יותר ימים בשבוע אמא במשרה מלאה, וזה כל כך כיף. מין כיף אגואיסטי קטן כזה, כי את יודעת שקשה לו ואת יודעת שהבונדינג הזה שלכן הוא על חשבון הבונדינג הזה שלהם. נורא מפתה להמשיך, אבל כשאת חושבת על זה בכנות זה לא הדבר הנכון למשפחה שלכם. ואתם עדיין משפחה, גם אם נפרדתם לפני חמש שנים.

גולף יום כיפור. צילום: תמר מרקוביץ#אושר

אחת פלוס שתיים

אבל זו בכל זאת חזרה קצת מעורבת רגשית, מייגעת, חזרה של חזרה אחורה. לפקקים ולרעש ולעודף הגירויים שכבר שבעת ממנו, ואת בכלל כבר שבויה של החלום הכפרי-בורגני שלך. את יודעת בדיוק מה עומד מאחורי ההיסוס הזה. את לא רוצה להיות בעיר, אחת פלוס שתיים. העיר הזו, של האחדים פלוס.

גולף יום כיפור. צילום: תמר מרקוביץfull_house #dinner#

שלוש פלוס ארבעה שווה שבעה

ידעת שאת יכולה לסמוך על זה שמגיע מהצד השני של גוש דן לנקות את גופת הצ׳ינצ׳ילה בבית שלך בזמן הפקקים, וכשאת מחליטה לחזור לעיר אין לך ספק שהוא הולך להיות השכן שלך. אבל ביחד אתם כבר שני אחדים פלוס. וזה כבר משהו.

שני אחדים פלוס זה בעצם ממש שווה!

שבת עם, שבת בלי – היי זה בעצם השילוב המושלם! אפשר למשל לנסוע עם חמישה ילדים ״לחופשה״ בת עשרה ימים, כי אתה יודע שיש לך אחר כך שבוע להתאושש ממנה (אגב, מי קרא לזה החופש הגדול? אותו אחד שטבע את הביטוי לישון כמו תינוק?). שם, במולדתו של נילס הולגרסון, בין קטיף תותי בר לעוד סיבוב על הגלגל הענק בטיבולי, שוקעות תובנות. אולי כל מה שהיה בכפר, כל השנה האחרונה היא בעצם נכס בבעלותי המלאה? כן. אני עשירה יותר בשנה אחת שלמה. שנה שהיא עולם ומלואו, והשנה הזו הגיעה איתי מחדש לעיר.

גולף יום כיפור. צילום: תמר מרקוביץ#חופשתקיץ #איפהנילס

ובכל זאת, יש דברים ששום דבר לא שווה אותם

אחד כזה זה בעל בית שמביע את דעותיו במפורש, בפניך, על הערך המיני שלך.

יש דברים ששווים כל סכום שבעולם

אין לך, פשוט אין לך שום יכולת נפשית לעבור את זה שוב לבדך. שישים ארגזי בגדים ועשרה ארגזי צעצועים לא יסדרו את עצמם שוב. ברוב ייאושך את מתקשרת ל״רותי סדרי לי״ ומגלה שכסף קונה אושר, ורותי עושה סדר, ורותי ממש לא צריכה אותך כדי שתרגישי בבית ביום השני שלך בדירה החדשה.

גולף יום כיפור. צילום: תמר מרקוביץ#נוף_חדש

אחד ועוד אחת ועוד חמישה לחלק לשתיים שווה שלם

ובית הוא איפה שהלב נמצא. ובעצם כמה טוב שאני תמיד נשאר אני. ולפני הכל אני אחת, אחת פלוס שתיים שרק צריכה לפעמים כמו כולנו להזכיר לעצמה עד כמה היא בעצם ברת מזל.

עוד מהבלוג של תמר מרקוביץ

תצוגה מקדימה

אמא משקיעה לי?

פלאשבק, לפני שלוש וחצי שנים הזמנה למסיבה בבר הכי שווה בעיר. על המעטפה לא השם שלי מופיע, אלא למרבה הבהלה שמן של שתי האפרוחות בנות הארבע וחצי שלי. מה לבנות שלי ולחיי הלילה...

תצוגה מקדימה

לאן נעלמו התינוקות שלי

צילום: נעמה אלכס לוי הורות וזמן הם שני מושגים מורכבים להבנה גם בנפרד, אבל כשמערבבים אותם יחד, זו כבר הזמנה לחור השחור. רק אלוהים כנראה יכול להסביר לנו איך גם במסיבת חנוכה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

איך הפכתי לבלבוסטה בלי ששמתי לב

הכרנו לפני חמש שנים. אני הייתי לקוחה טובה (שלא לומר מעולה) והוא טבח טוב, שלא לומר מעולה. כשחגגתי יומולדת הוא הכריח אותי להזמין מקום במסעדה השנייה שהוא עבד בה, אחת כזו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה